ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Dekanın Mesajı

Bilim ve teknolojinin hızla gelişmekte olduğu günümüzde mühendislik ve mimarlık alanları önemini artırarak sürdürüyor. Küreselleşen dünyamızda karşımıza çıkan mühendislik ve mimarlık problemlerine, teknolojik ihtiyaçlara yerel ve ülke sınırlarına bağlı kalınmaksızın, dünyamızın farklı bölgelerinden yenilikçi çözümler üretilebiliyor. 

Uluslararası kalitede öğretim üyelerini bünyesinde barındıran Altınbaş Üniversitesi-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak hedefimiz; rekabet edebilen, karşılaştıkları problemlere özgün, yenilikçi, sürdürülebilir çözümler sunabilen, kuramsal ve uygulama becerileri yüksek, çok disiplinli ve disiplinler arası takımlarda çalışabilen, kilit roller üstlenebilen öncü mühendis ve mimarlar yetiştirmek. Bu hedef doğrultusunda öğrencilerimize sanayinin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek kapasitede, çağdaş eğitim ve laboratuvar altyapılarını oluşturuyoruz. Fakültemizde; Bilgisayar (İngilizce), Elektrik ve Elektronik (İngilizce), Endüstri (İngilizce), İnşaat (İngilizce) ve Makine (İngilizce) Mühendislik bölümlerinin yanı sıra Mimarlık (İngilizce) ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) bölümlerinde %100 İngilizce eğitim veriliyor. 

Temel Bilimler bölümümüz ise üniversitemizdeki temel Matematik, Fizik ve Kimya gibi derslerinin yürütülmesinde destek veriyor. Fakültemizde 2016 yılında Endüstri (Türkçe), 2017 yılında; Mimarlık (Türkçe), İnşaat (Türkçe), Yazılım (Türkçe), Elektrik-Elektronik (Türkçe) Mühendislik ve Mimarlık bölümleri de açıldı. “2020 yılında Yazılım Mühendisliği (İngilizce ) ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Türkçe) bölümleri açılmıştır.


Prof. Dr. Oğuz BAYAT
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı