ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Müdürün Mesajı

Değerli Öğrencimiz ve Aday Öğrencimiz,

Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon alanında göstermiş olduğu gelişmelere katkı sağlayacak yetkin profesyoneller ve akademisyenler yetiştiren Enstitülerimiz, akademik eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Günümüzde, teknolojik gelişmeleri sadece takip eden değil, bunları inovasyonla geliştirebilen bireyler, şirketler, kurumlar ve ülkeler fark yaratabilmektedir. Üniversitemiz, altyapısını geliştirmek için yoğun çalışmalar sarf ettiği UZEM sistemi ile uzaktan öğretim sürecinde ilk günden itibaren derslerine kesintisiz devam etmiştir.
 
Çağının gereklerini karşılayan bir lisansüstü eğitimi, bireylerin dijital beceriler kazanmasını, alanında yetkinleşmesini, sosyal ağlarını genişletmesini ve tüm bunların doğal bir sonucu olarak kariyer olanaklarını artırmasını sağlar.

Yurt dışı ve sektör deneyimli saygın akademisyenlerin ders verdiği 3 anabilim dalında, 24 yüksek lisans ve 8 doktora programımız, ileri teknoloji ve bilgi ile donanımlı, günün gelişen koşullarına hızla uyum sağlayabilen ve nitelikli bireyler yetiştirme prensibi ile hareket etmektedir.
 
Yüksek kalite ve standart ile üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi çerçevesinde, AR-GE’ye dayalı büyümeyi esas almış kuruluş ve şirketlere yetkin insan kaynaklarının yetiştirilmesi ve ortak araştırma projelerinin hayata geçirilmesi, yüksek lisans programlarımızın birincil hedefleri arasındadır.

Enstitülerimizde nihai gayemiz, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün nitelikli, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunan, toplumsal sorun ve gereksinimlere yönelik özgün araştırma ve geliştirme çalışmalarına öncülük eden genç ve dinamik araştırmacılar yetiştirmektir.
 

Saygılarımla,

 

 Dr. Öğr. Üyesi Doğu Çağdaş ATİLLA
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü