ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Aday Öğrencilerimiz ve Tüm Paydaşlarımız;

Günümüzün küresel iş dünyasına bakıldığında değişimin, genel bir sektör normu haline geldiği gözlenmektedir. Teknolojik değişimler iş dünyasının bu hızlı değişime ayak uydurmasını bir mecburiyet haline getirmiştir. Son dönemlerde yaşanan iklim değişiklikleri, pandemiler ve ekonomik gelişmelere de bakıldığında değişimlerin hız kesmeden devam edeceği öngörülmektedir. İş yönetimi eğitimi de geleceğin iş liderlerini belirsizlik ve sürekli değişim ortamlarında doğru kararlar alabilecek, adaptasyonu kuvvetli ve öngörülü bireyler olmalarını sağlayacak ortamlar yaratmalıdır. 

Hızlı bir gelişim ve değişim sürecinde olan, gelişmekte olan ülkeler arasında öne çıkan Türkiye’de Avrupa ve Asya’yı birleştiren, dünyanın önemli metropollerinden biri olan İstanbul’da yer alan üniversitemizi yurt içi ve dışından nitelikli öğrenciler tercih etmektedir. İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden Gayrettepe’de yer alan yerleşkemizde lisans programlarımızın yanında İşletme Yüksek Lisans ve İşletme Doktora programlarımız da yer almaktadır. 

Uluslararası çeşitliliğin sağlandığı eğitim ortamımızda lisans bölümlerinin yanında lisansüstü programları da her biri alanında uzman, üst düzey bilimsel üretkenlikteki akademisyen kadromuzla yürütülmektedir. Fakültemizin tüm bölümlerinde -Uluslararası Ticaret, İşletme ve Uluslararası Lojistik Yönetimi- eğitim, yüzde yüz İngilizce olarak devam etmektedir. Güçlü reel sektör bağlarımız, sektörle iş birliklerin öne çıkarıldığı ders programlarımız ile öğrencilerimizin teorik altyapılarını desteklemenin yanında, reel iş deneyimleri ile mezuniyet sonrasındaki hayatlarına en etkin biçimde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Sizleri Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesindeki programlarımızı incelemeye davet ediyorum.


Prof. Dr. Zeynep ÖZSOY
İşletme Fakültesi Dekan V.