ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, aday öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımız;

Tüm akademik kadromuz adına hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum.  

Günümüz dünyasında profesyonel ve uzmanlaşmış eğitim, gelecekteki başarılar için kaçınılmaz hale gelmiştir. Bilgiye hızlı erişim sağladığımız bu çağda eğitim, doğru bilgiye ulaşmak ve öğrenmeyi öğrenmek çabası haline gelmiştir. Bunu en etkin şekilde sağlayacak olan ise deneyimli ve yetkin bir öğretim üyesi kadrosudur. Eğitimin gücüne inanan genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile yola çıkmış olan İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, öğrencilerinin de iş birliği ile geleceği inşa edecektir.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Psikoloji, Sosyal Bilimler bölümlerimizde İngilizce ve Sosyal Hizmet bölümünde Türkçe olmak üzere yedi bölümde eğitim vermektedir. İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi her biri alanlarında tanınmış üniversitelerden mezun ve uluslararası deneyimleri güçlü akademik kadrosu ile iddialıdır.  

Altınbaş Üniversitesi olarak mezunlarımızın işgücü piyasasına güçlü girmelerini sağlayacak her türlü donanımı kendilerine vermek iddiasındayız. Altınbaş Üniversitesinin güçlü teknolojik altyapısı sayesinde pek çok dersi yeni nesil metotlardan olan “ters yüz edilmiş sınıf (flipped learning) yöntemiyle vererek öğrenciyi de öğrenme sürecine dahil ediyoruz. 

Geniş anlamda sosyal bilimler, dünyanın ve yaşamın ekonomik ve sosyal dinamiklerini anlamayı ve açıklamayı amaçlar; bu bağlamda toplumları şekillendiren bir bilim dalıdır. Bu çerçevede İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler alanında öğrenci olanlar hem entelektüel birikime hem de mesleki bilgiye sahip olarak mezun olur. Sosyal Bilimlerin farklı alanlarında edinilen bilgi birikimi, çok kültürlü bir öğrenci yapısı içinde eğitim alma olanağı ile birleşerek uluslararası bir zemin yaratmaktadır. Bu zemin mezuniyet sonrası oluşacak ağları da uluslararası boyuta taşıması bakımından son derece önemlidir. Altınbaş Üniversitesinin yapmış olduğu uluslararası anlaşmalar uluslararası deneyim kazanmak isteyen öğrencilere önemli fırsatlar sunmaktadır.

Üniversitenin evrensel bilgiyi öğrencilere aktarma misyonunun yanı sıra onları hayata hazırlama görevi de vardır. Bu bağlamda İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak öğrencilere seminer ve etkinliklerle alanın kurumlarını tanıtıyor ve sektörün önde gelen kişileri ile buluşturuyoruz.  Bunların yanı sıra, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencileri İstanbul’un merkezinde eğitim görerek şehrin kültürel, tarihsel ve sosyal dokusundan da yararlanarak güzel bir öğrencilik hayatı da yaşayacaklardır.

Aday öğrencileri, Altınbaş Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin sunduğu çok yönlü eğitim olanaklarını tanımaya davet ederken bu mesaj ile öğrencilerimize verimli ve başarılı bir üniversite yaşamı dilerim.

 

Prof. Dr. Dilek ŞİRVANLI ÖZEN
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı