ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kurulduğu günden bu yana Üniversitemizin uluslararasılaşma hedefine uygun olarak %30 İngilizce Hukuk Lisans ve Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programlarıyla alanında uzman, yetkin akademisyenleri, özverili idari kadrosuyla eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Hukuk Fakülteleri içerisinde öğrencilerimizin farklılığını ortaya koymak için yeni hukuk disiplinlerinde uzmanlaşmalarını ve mezunlarımızın uluslararası alanlara açılmasını sağlamak Hukuk Fakültemizin başlıca hedefleridir.

Bir başka farklılığımız, Köln Üniversitesiyle birlikte ortak yürütülen Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı alanında bir ilk olup, öğrencilere çift diploma ile mezun olma imkânı sunmaktadır. Böylesi prestijli bir programdan mezun olan öğrencilerimiz hem ülkemizde hem de Almanya’da mesleklerini icra edebilmektedirler.

Klasik ve modern eğitim  yöntemlerini harmanlayarak ve hukuk biliminde uzmanlaşmanın önemini göz önünde bulundurarak, uluslararası hukukta geçerli ve gelişime açık yeni hukuk alanlarında uzmanlaşma hedefiyle geliştirdiğimiz müfredatımız ile çağın global hukukçularını yetiştirmekteyiz. Bunun yanı sıra öğrencilerimize staj olanakları sunarak mezuniyet sonrasında da kariyerlerine destek olmaktayız.

Fakültemizin sahip olduğu yetkinlik aşağıda belirtilen 6 yüksek lisans ve 2 doktora programıyla perçinlenmektedir. 

Kamu Hukuku alanında;

  • Kamu Hukuku tezli-tezsiz yüksek lisans programları,

  • Uluslararası Vergilendirme tezli-tezsiz yüksek lisans programları,

Özel Hukuk  alanında;

  • Uluslararası Ticaret Hukuku tezli-tezsiz yüksek lisans programları,

  • Kamu Hukuku ve Özel Hukuk doktora programlarıyla.

Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz %50 burslu olarak lisansüstü eğitimlerine de devam edebilmektedir.

Öğrencilerimizin lisans düzeyinde başlayan eğitim ve öğretimlerine, yeni hukuk dallarında uzmanlaşmalarına imkan sağlamaktayız.  

Fakültemiz, hukuk etiğine önem veren, insan haklarını ve adaleti kendisine rehber olarak almış, mesleğinde en iyi hâkim, savcı ve avukatları yetiştirmek hedefinde kararlı ve istekli bir biçimde ilerlemektedir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mehmet Kamil YILDIRIM

Hukuk Fakültesi Dekanı