ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine hoş geldiniz.

Fakültemiz, üzerinde bulunduğu çok katmanlı kültürü de temel alarak hayallerinin peşinden giden genç insanların yaratıcı enerjisiyle sanat ve tasarım alanlarında ülkemizi geleceğe taşımayı, küresel kültüre katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Güzel Sanatlar ve Tasarım fakültesi çağdaş, öğrenci odaklı eğitim ve disiplinlerarası bir anlayışla öğrencilerin sanatsal yaratıcılık ve düşünsel gelişimlerine katkı sağlayan bir eğitim programına sahiptir. Özgün, yaratıcı, sürekli gelişimi hedefleyen, sanatsal ve estetik beğeninin topluma yayılmasını sağlayan, analitik düşünen üstün nitelikli sanatçı ve tasarımcı kimliklerinin oluşumu için ortam sağlar. Öğrencilerin bireysel ve takım çalışmalarına yönelik hazırlanmış programlar konferans, panel, seminer, sergi ve atölye çalışmalarıyla desteklenir. Birinci yıldan başlayarak programda yer alan kuramsal dersler zorunlu ve seçmeli olarak belirlenir.  Bölümler arasında çift anadal ve yandal olanaklarının da yer aldığı çok yönlü sanat ve tasarım alanlarında yaratıcılığın geliştirildiği programlarla dört yıllık eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler, kazandıkları yetkinliklerin yanı sıra disiplinler arası çalışma ve üretme gücüne de sahip olurlar. Altınbaş Üniversitesi GSTFakültesi, lisans programlarının yanı sıra, Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programını da başarıyla yürütmektedir. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin öğrencilerine sağladığı evrensel normlarda eğitim imkanları ile geleceğin ulusal ve uluslararası sanat ve tasarım dünyasında yer alacak, özgün fikirleri hayata geçirecek, doğaya ve insana saygılı gençler yetiştirmek en önemli önceliklerimiz arasındadır.

 

Prof. Dr. Nurcan Perdahçı  
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan V.