ÖĞRENCİ PORTALI ADAY ÖĞRENCİ INTERNATIONAL STUDENTS

Duyurular

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü Yaz Okulu dersleri UZEM sistemi üzerinden 28.06.2021 tarihinde tüm seviyeler için saat 09.00'da başlayacaktır.

2020 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaralarını, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Derslerim sayfasından sanal sınıflarına ulaşabilirler.

2019 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne ad.soyad yazarak, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Sisteme giriş yapılamadığı durumlarda  “Şifremi unuttum?” linkine tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz.

Başarılı, sağlıklı, mutlu bir akademik yıl diliyoruz.

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Summer School B1 Level Class Lists

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Summer School B2 Level Class Lists

2020-2021 Yaz Okulu Online Dersler

Altinbas_uzem_ogrenci_sistem_kilavuzu_2020

Uolp Köln Üniversitesi Çift Diploma Programı, Koordinatörü Prof. Dr. Heinz-Peter Mansel' e Üniversitemiz tarafından Onursal Doktora ünvanı verilmiştir. 

BERAT

Altınbaş Üniversitesi Senatosu Tarafından 24 Aralık 2019 tarihinde Köln Üniversitesi

Rektör Yardımcısı ve Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Program Direktörü

Sayın Prof. Dr. Heinz-Peter Mansel’a hukuk dalında verilen, FAHRİ DOKTORA

unvanına ilişkin gerekçe:

Profesör Mansel; Milletlerarası Özel Hukuk, Karşılaştırmalı Hukuk ile Tahkim Hukuku alanlarında akademik çalışmalar yapan ve bu alanlarda oldukça değerli eserler meydana getirmiş saygıdeğer bir hukukçudur.

Profesör Mansel, Köln Üniversitesi bünyesinde yer alan ve özellikle Milletlerarası Özel Hukuk ile Tahkim alanında çalışmakta olan akademisyenleri cezbeden araştırma ortamıyla oldukça önemli bir enstitü olarak kabul edilen Institut für internationales und ausländisches Privatrecht (Milletlerarası Özel Hukuk ve Karşılaştırılmalı Hukuk Enstitüsü) başkanlığını da yürütmektedir.

Profesör Mansel, aynı zamanda the North Rhine-Westphalian Academy of Sciences and Arts, the Académie de droit comparé (Paris), the Società Italiana degli Studiosi del Diritto Civile, the European Law Institute, the Council of the German Society for International Law üyesi olup bu kurumlar bünyesinde önemli hukuki çalışmalarda bulunmaktadır.

Alman Milletlerarası Özel Hukuk Konseyi Başkanı da olan Profesör Mansel, Max Planck Institute for Foreign and International Private Law (Hamburg) biriminin de danışma kurulu üyesidir.

Profesör Mansel, uzmanlık alanındaki yetkinliğinin yanı sıra Türk-Alman akademik çalışmaları ve eğitim iş birliğine yaptığı önemli katkılarla öne çıkmaktadır. Altınbaş Üniversitesi ve Köln Üniversitesi birlikteliğiyle başarılı şekilde yürütülmekte olan Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı’nın bugünlere gelmesinde ciddi katkıları olan saygıdeğer bir stratejik ortağımızdır. Gerek programın açılması gerek zamanla programın önüne çıkan engellerin aşılması noktasında gösterdiği özverili çaba ve yapıcı yaklaşımıyla, Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı’nın uluslararası alanda kabul görmesine ve bu programın diğer hukuk fakültelerine de öncüllük etmesine katkıda bulunmuştur.

Ayrıca Türkiye ve Almanya’nın birbirleriyle olan ilişkileri için pratik önemi olan hukuksal konuları akademik etkinliklerle aktif olarak ele alan Türk-Alman Hukukçular Derneğinin (Deutsch-türkische Juristenvereinigung) yönetim kurulu üyesi ve iki ülke hukukçularına iş imkanlarının yaratılmasında etkin rol sahibidir.

Yukarıda arz ettiklerimiz ışığında, iki ülke arasındaki yakınlaşmaya paha biçilemez katkılarından dolayı Sayın Prof. Dr. Heinz-Peter Mansel’a Hukuk alanında Fahri Doktora unvanını takdim etmek bizim için büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Prof. Dr. Leyla Ateş

Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

Temel İngilizce Bölümü 2020-2021 Akademik yılı Yaz Okulu başvuru ve kesin kayıtları 14-23 Haziran tarihleri arasında UNIPA üzerinden gerçekleştirilecektir. Yaz Okulu sınıf listeleri 26 Haziran Cumartesi günü web sitesinde ilan edilecektir. Belirtilen tarih aralığında Yaz Okulu ücret ödemeleri ve Unipa dan ENG100 ders kaydını yaptırmayan öğrencilerin kayıtları otomatik olarak geçersiz sayılacaktır.

Üniversitemiz Senatosunun 01.06.2021 tarih 2021/08 sayılı toplantısında, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı akademik takviminde Bütünleme Sınavları ile Yaz Okulu başlama tarihlerinde değişiklik yapılmış olup, değişiklikler akademik takvimde belirtilmiştir. 

Akademik takvimi görüntülemek için tıklayınız.

29.04.2021 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 31469 sayılı; Mühendislik ve Doğa Bilimleri  Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Türkçe ve Yazılım Mühendisliği İngilizce Bölümleri ait  27.05.2021 Tarihinde yapılan Araştırma Görevlisi Ön değerlendirme Sonuçları

Araştırma Görevlisi Ön değerlendirme  Sonuçları

Sınav Tarihi:28.05.2021

Saat:11:30

Yer: Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi D Blok 4. Kat 401- 402-403

Sınava gelirken maske bulundurmanız önem arz etmektedir.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri Araştırma Görevlileri Ön Değerlendirme Sonuçları (27.05.2021)

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ANESTEZİ PROGRAMI 

Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz! 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen "2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2020/2 dönemi başvurularının destek sonuçlarına ve TÜBİTAK BİTO & Teknofest kapsamındaki sonuçlara göre;

EVATEAM ekibi, Ceren Elif Yavuz, Emre Kaan Sarıkaya, Pelin Dilsiz Erim, Refika Turan, Selen Kara, Kevser Rıdvanoğlu ve Defne Canpolat projeleriyle TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanmıştır.

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, projelerin başarıya ulaşmasında emeği geçen akademisyenlerimizden, Dr. Öğr. Üyesi Süleyman BAŞTÜRK, Dr. Öğr. Üyesi Oğuz ATA, Dr. Öğr. Üyesi Doğu Çağdaş ATİLLA, Ar. Gör. Onur AĞMA, Dr. Öğr. Üyesi Yasin KÜTÜK, Dr. Öğr. Üyesi Meltem Mert Eren, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Atay,  Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Yücel YÜCEL’e teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, projelerin başarıya ulaşmasında emeği geçen akademisyenlerimize teşekkür ederiz.

YÖK Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde Üniversitemize büyük onur

Altınbaş Üniversitesi iki yerleşkesi ve iki fakültesiyle YÖK Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde Mekanda Erişilebilirlik Ödülü’ne (Turuncu Bayrak) layık görüldü. Daha önce de Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi bu ödüle layık görülmüştü. Böylece Altınbaş Üniversitesinin  tüm kampüsleri engelli erişimine uygun bulunmuş oldu.

Altınbaş Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde iki yerleşkesi ve iki fakültesiyle Mekanda Erişilebilirlik Ödülü’ne (Turuncu Bayrak) layık görüldü. Altınbaş Üniversitesinin Diş Hekimliği ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakülteleri ile Gayrettepe ve Bakırköy Yerleşkeleri, YÖK tarafından “Turuncu Bayrak” ile ödüllendirildi.

Mekanda Erişilebilirlik Ödülü (Turuncu Bayrak) Ödülü, söz konusu fakülte veya yerleşkenin engelli erişimine uygun olduğunu gösteriyor. 2019 yılında da Altınbaş Üniversitesi Mekanda Erişilebilirlik Ödülü’ne layık görülmüştü. YÖK Mekanda Erişilebilirlik Ödülleri 3 yıl boyunca geçerli. Bu çerçevede Altınbaş Üniversitesinin tüm kampüsleri engelli erişimine uygun bulunmuş oldu.

Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü’ne layık görülen ilk diş hekimliği fakültesi!

Öte yandan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında bu yıl Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü’ne de (Yeşil Bayrak) layık görüldü. Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’de bu ödülü alan ilk diş hekimliği fakültesi oldu.

Kültürel anlaşmalar kapsamında Hırvatistan Hükümetince, Hükümetimiz emrine 2021-2022 akademik yılı için toplamda iki adet 8 ay süreli doktora sonrası çalışmalar ya da doktora araştırma bursu tahsis edilmiştir. Burs başvuru koşullan ve genel şartlar "http://abdigm.meb.gov.tr/www/2021-2022-hukmet-burslari/icerik/1490" adresinde yer almakta olup başvurular 10 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecektir. Ayrıca yabancı ülkeler, kurum ve kuruluşlarca tahsis edilen özel burslara yönelik güncel bilgilere "abcligm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-ozel-burslari/icerik/78" adresinden erişim sağlanabilmektedir. 

Yabanci Diller Yüksekokulumuzda “çevrimiçi” olarak tamamlanacak Erasmus Ders Verme Hareketliliği (3-7 Mayıs, 2021) kapsamında,  Slovakya- Žilina Üniversitesi’nden misafir öğretim görevlisi Silvia Poľaková, PhD. 6 Mayıs 2021 Çarşamba saat 16.00’da Microsoft Teams üzerinde “Yabancı Dil Öğrenmede Bireysel Çalışma Stratejileri” başlıklı (İngilizce) bir oturum düzenleyecektir.

Oturum tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır. MS Toplantısı için katılım bağlantısı: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a50cbef537ed74307ae903bb5d5d042e2%40thread.tacv2/1618413460638?context=%7b%22Tid%22%3a%22d4ef65a2-079c-4516-8bd5-ee6e3b2ce456%22%2c%22Oid%22%3a%22cece266f-1606-41d6-ac29-c7527068fa41%22%7d

 

Altınbaş Üniversitesi, 3 kategoride dünyanın ilk 300 üniversitesi arasına girdi! 

 

Altınbaş Üniversitesi, dünya üniversitelerinin sıralama kuruluşu Times Higher Education (THE), Impact Ranking 2021 sonuçlarına göre, "Karasal Yaşam", "Barış ve Adalet", "Yoksulluğa Son" kriterlerinde dünyada ilk 300 üniversite arasına girdi. Türkiye’den 54 üniversitenin başvurduğu sıralamada Altınbaş Üniversitesi 18. sırada yer aldı. 

Altınbaş Üniversitesi, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı liderliğindeki Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları programına katkıları bazında üniversiteleri sıralayan THE Impact Rankings’de 3 ayrı kategoride dünyanın ilk 300 üniversitesi arasına girerek önemli bir başarıya imza attı. 

Altınbaş Üniversitesi, Bilimsel Araştırma ve Projeler Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kaygusuz, sıralamanın temelini oluşturan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın, BM tarafından oluşturulan 17 temel kriter üzerinden yayımlanan uluslararası bir eylem çağrısı olduğunu belirterek şu bilgileri verdi:  

“Bu eylem çağrıları arasında yoksulluğu ve gelir adaletsizliğini ortadan kaldırmak, kara ve deniz yaşamını korumak gibi hedefler bulunuyor. Eylem çağrıları, dünya ülkelerinin sürdürülebilir olarak kalkınmasını hedefliyor.” 

“Sadece akademik başarıyı incelemiyor” 

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kaygusuz, THE Impact Ranking’in yalnızca akademik başarıları değil, üniversitelerin yoksullukla mücadele, sürdürülebilir çevre, kadın hakları gibi konulardaki çalışmaları ve performansı da incelemesi nedeniyle çok değerli bir çalışma olduğunu vurguladı. 

“17 kalkınma hedefinin tümünden puan aldık” 

Altınbaş Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez girdiği THE Impact Rankings’de 601-800 bandında yer alarak önemli bir başarı sağladığını kaydeden Kaygusuz, “17 sürdürülebilir kalkınma hedefinin tümünden puan almak, Altınbaş  Üniversitesi’nin konuya verdiği önemi göstermektedir” dedi. 

Hakan Kaygusuz Altınbaş Üniversitesi’nin başarısını şöyle anlattı: “Bu sene ‘Karasal Yaşam’, ‘Barış ve Adalet’, ‘Yoksulluğa Son’ kriterlerinde dünyada ilk 300 içerisine girmiş bulunmaktayız. Bu, bugüne kadar sıralamada sağladığımız en yüksek yer oldu. Ayrıca 17 kriterin tümünde puanımız oluştu. ‘Sağlık ve Kaliteli Yaşam’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ve ‘Amaçlar İçin Ortaklıklar’ alanları da, üniversite olarak güçlü olduğumuz amaçlar arasında yer alıyor.” 

Altınbaş Üniversitesi’nin izlediği uluslararasılaşma stratejisi kapsamında sürdürülebilirliğin önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Kaygusuz, “Mütevelli heyetimizin sağladığı burslar, rektörlüğümüzün idari desteği ve akademik kadromuzun bilimsel ve eğitsel faaliyetleriyle sürdürülebilirlik konusunda farkındalık oluşturmayı ve bunu topluma yaymayı hedefliyoruz” dedi. 

THE Impact Rankings’in 2021 sonuçları internette incelenebiliyor: 

https://www.timeshighereducation.com/impactrankings#!/page/1/length/25/locations/TR/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/undefined 

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Module 4 A1 Level Class Lists

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Module 4 A2 Level Class Lists

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Module 4 B1 Level Class Lists

2020-2021 Academic Year English Preparatory Program Module 4 B2_8W Level Class Lists

Altinbas_uzem_ogrenci_sistem_kilavuzu_2020

2020-2021 Modül 4 Online Dersler

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü 4.modül dersleri UZEM sistemi üzerinden 19.04.2021 tarihinde tüm seviyeler için saat 09.00'da başlayacaktır.

2020 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaralarını, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Derslerim sayfasından sanal sınıflarına ulaşabilirler.

2019 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne ad.soyad yazarak, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Sisteme giriş yapılamadığı durumlarda  “Şifremi unuttum?” linkine tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz.

Başarılı, sağlıklı, mutlu bir akademik yıl diliyoruz.

2020-2021 Türkçe Hazırlık Programı 4. Modül Sınıf Listesi

Altinbas_uzem_ogrenci_sistem_kilavuzu_2020

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Diller Yüksekokulu Türkçe Hazırlık Programı 4.modül dersleri UZEM sistemi üzerinden 19.04.2021 tarihinde tüm seviyeler için saat 09.00'da başlayacaktır.

2020 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaralarını, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Derslerim sayfasından sanal sınıflarına ulaşabilirler.

2019 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne ad.soyad yazarak, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Sisteme giriş yapılamadığı durumlarda  “Şifremi unuttum?” linkine tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz.

Başarılı, sağlıklı, mutlu bir akademik yıl diliyoruz.

24.03.2021 tarihinde Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

24.03.2021 İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI ÖĞRENCİ REHBERİ

UZEM Kılavuzu_TR_24032021

24.03.2021 İNGİLİZCE SEVİVİYE BELİRLEME SINAVI LOOM KULLANMA KILAVUZU

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 12.03.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu Başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı'ndan muaf olarak direkt fakültelerinde öğrenimlerine başlama hakkı kazanmıştır.

Lütfen fakülteniz ve öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başarısız olan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde B2 seviyesinde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 4.modül 19.04.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi 18.04.2021 tarihinde web sitesi ana sayfa duyurular bölümünde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)

12.03.2021 İngilizce Yeterlik Sınavı Sonuçları

Temel İngilizce Bölümü Tekrar İnceleme-Türkçe

Teams üzerinden çevirimiçi olarak gerçekleştirilecek Erasmus Personel Hareketliliği Tanıtım Semineri 18 Mart 2021, 13:00’te düzenlenecektir. Toplantıya katılım için tıklayınız.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Koordinatörlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

12.03.2021 tarihinde İngilizce Yeterlik Sınavı'na girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınavın Yazma, Dinleme ve Okuma bölümleri UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Konuşma sınavı için Microsoft Teams uygulaması kullanılacak olup öğrencilere atanan sınav saatleri Altınbaş uzantılı e-mail adreslerine gönderilecektir.

Uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

ÖNEMLİ UYARI: İngilizce Yeterlik Sınavı'na yalnızca 10.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı sonucunda B2 seviyesinde çıkan öğrenciler girebilir. 

12.03.2021 İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI ÖĞRENCİ REHBERİ

UZEM Kılavuzu_TR_12032021

12.03.2021 İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI LOOM KULLANMA KILAVUZU

Ekli dosyada 10.03.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 12.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan İngilizce Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. İngilizce Yeterlik Sınavı ile ilgili tüm detaylar web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer almaktaktır.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 4.modül 19.04.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi (UZEM) üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi 18.04.2021 tarihinde web sitesi ana sayfa duyurular bölümünde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne  (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr) iletmeleri gerekmektedir.

10.03.2021 ENGLISH PLACEMENT EXAM RESULTS

Temel İngilizce Bölümü Tekrar İnceleme-Türkçe

10.03.2021 tarihinde Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

 

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

10.03.2021 İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI ÖĞRENCİ REHBERİ

10.03.2021 İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI LOOM KULLANMA KILAVUZU

UZEM Kılavuzu_TR_10032021

LOOM

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 05.03.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu Başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce hazırlık programından muaf olarak direkt fakültelerinde öğrenimlerine başlama hakkı kazanmıştır. Lütfen fakülteniz ve öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başarısız olan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde B2 seviyesinde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 09.03.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)

05.03.2021 - Proficiency Exam Results.pdf

Temel İngilizce Bölümü Tekrar İnceleme-Türkçe.doc

Sevgili Öğrencilerimiz,

Çeşitli nedenlerden ötürü, 09.03.2021 tarihinde yapılması planlanan İnglizce Seviye Belirleme Sınavı, 10.03.2021 Çarşamba tarihine ertelenmiştir. Sınavla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen duyurular ekranını kontrol ediniz.

Ekli dosyada 03.03.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 05.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan İngilizce Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. İngilizce Yeterlik Sınavı ile ilgili tüm detaylar web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer almacaktır.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 05.03.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi ekte yer almaktadır. 05.03.2021 PREP SCHOOL CLASS LIST

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne  (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Temel İngilizce Bölümü Tekrar İnceleme-Türkçe

03.03.2021 ENGLISH PLACEMENT EXAM RESULTS

 

Ekli dosyada 03.03.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan B1 ve B2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmuştur. Bu öğrencilerimizin Fakülte ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan A1 ve A2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 05.03.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi ekte yer almaktadır. (05.03.2021 PREP SCHOOL CLASS LIST)

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)


Temel İngilizce Bölümü Tekrar İnceleme-Türkçe

03.03.2021 MASTER STUD.ENGLISH PLACEMENT EXAM RESULTS

03.03.2021tarihinde İngilizce Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

 

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.
 

03.03.2021 İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI - ÖĞRENCİ REHBERİ

03.03.2021 İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI LOOM KULLANMA KILAVUZU

UZEM Kılavuzu_TR_03.03.2021

Ekli dosyada 24.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 26.02.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. Yeterlik Sınavı ile ilgili tüm detaylar web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer almaktadır.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir.Dersler, 01.03.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi ekte yer almaktadır. (01.03.2021 PREP SCHOOL CLASS LIST)

01.03.2021 PREP SCHOOL CLASS LIST

24.02.2021 ENGLISH PLACEMENT EXAM RESULTS

24.02.2021 tarihinde İngilizce Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 18.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu Başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce hazırlık programından muaf olarak direkt fakültelerinde öğrenimlerine başlama hakkı kazanmıştır. Lütfen fakülteniz ve öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başarısız olan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde B2 seviyesinde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 25.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)
 

 

19.02.2021 Tarih 2021/03 sayılı Senato Kararı

Altınbaş Üniversitesi Senatosu 19 Şubat 2021 tarihli toplantısında Covid-19 pandemisinin gelişim süreci ve dünya çapında ortaya çıkan mutasyonların ülkemizdeki eğitim-öğretim faaliyetleri açısından mevcut ve potansiyel etkilerini değerlendirmiştir. Senatomuz, salgının eğitim-öğretim süreçlerine etkilerini aşağıdaki başlıklarda ele almıştır:

 • Salgının yayılımına ilişkin bilimsel veriler ve öngörüler,

 • Ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde her programımızın özelinde gerekli yetkinlik ve kazanımlar ile üniversite eğitiminin öncelik ve gereklilikleri,

 • Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun değerlendirmeleri ve tavsiyeleri ile Yükseköğretim Kurulu’nun 17.02.2021 tarihli 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılına dair açıklaması,

 • İstanbul dışında bulunan öğrencilerimizin durumu,

 • Diğer devlet ve vakıf yükseköğretim kurumlarının tutumu.

Senato toplantımızda, Üniversitemiz programlarının öğrenme kazanımlarının ve öğrencilerimizin yetkinliklerinin, öngörülen en üst düzeyin korunması suretiyle sürdürülmesi temel önceliğimiz olmuştur. Üniversite olarak kamu kurum ve kuruluşlarının bu noktadaki çabalarına azami düzeyde destek sağlanması ve en başta sevgili öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin ve onların ailelerinin olmak üzere vatandaşlarımızın sağlığının korunması amacıyla 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürütülme yöntemine ilişkin aşağıdaki kararlar alınmış olup;

 1. Tıp Fakültesinin 4.-5.-6. sınıflarında ve Diş Hekimliği Fakültesinin 5. sınıfında belirlenen dersler yüz yüze yapılacaktır.

 2. Diğer programlarda eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan sürdürülecektir.

 3. İsteyen öğrencilerimiz, akademik birimler tarafından belirlenen dersleri -seyreltilmiş ve randevulu modele uygun olarak- hibrit dersliklerde ve laboratuvarlarda alabileceklerdir.

 4. Hibrit dersliklerde ve laboratuvarlarda yüz yüze yapılabilecek dersler, ilgili akademik birimler tarafından belirlenerek en geç 22 Şubat 2021 tarihinde öğrencilere ilan edilecektir.

 5. 1. maddedeki dersler hariç, hibrit dersliklerde, laboratuvarlarda, atölyelerde ve mutfaklarda verilen derslere katılım zorunlu değildir. Ancak öğrenciler dersleri hibrit dersliklerde, yüz yüze veya uzaktan almakla sorumludurlar.

 6. Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda öğrencilerin kampüslere girmeden önce HES Kodu almaları gerekmektedir.

Bu vesileyle sevgili öğrencilerimizi ve onların kampüslerimize yaydığı vazgeçilmez enerjiyi çok özlediğimizin altını bir defa daha çizmek isteriz. Umuyoruz ki, ülke çapında alınan tedbirler ve tüm dünyada harcanan küresel çaba hızla sonuç verecek ve kampüslerimiz sizlerin varlığıyla çok yakında yeniden zenginleşecektir. O zamana kadar Altınbaş Üniversitesi olarak uzaktan eğitimde elde ettiğimiz mükemmeliyet düzeyinin bize sağladığı avantajı sonuna kadar kullanarak, ortaya çıkabilecek her tür sorunun çözümünde daima sizlerin yanında olacağız.

Tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize başarılı, sağlıklı ve mutluluk dolu bir yarıyıl dileriz.

Ekli dosyada 09.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan B1 ve B2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmuştur. Bu öğrencilerimizin Fakülte ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan A1 ve A2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 18.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınıf listesi ekte yer almaktadır. (18.02.2021 MASTER STUD. PREP SCHOOL CLASS LIST)

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)
 

16.02.2021 Master Student English Placement Exam Results
 

Ekli dosyada 16.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 18.02.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. Yeterlik Sınavı ile ilgili tüm detaylar web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer almaktadır.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, 18.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)


16.02.2021 English Placement Exam Results

17.02.2021 tarihinde Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10.00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

 

18.02.2021 tarihinde yeterlilik sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınavın Yazma, Dinleme ve Okuma bölümleri UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Konuşma sınavı için Microsoft Teams uygulaması kullanılacak olup öğrencilere atanan sınav saatleri Altınbaş uzantılı e-mail adreslerine gönderilecektir.

Uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  
 

ÖNEMLİ UYARI: Yeterlilik Sınavına yalnızca 16.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı sonucunda B2 seviyesinde çıkan öğrenciler girebilir. 

 

Loom Linki:

 

2021-2022 Güz ve/veya 2021-2022 Bahar dönemine ait Erasmus+ KA103 Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği için Başvuru Çağrısı metninlerini aşağıda bulabilirsiniz.  Başvuru için gerekli evraklara bu metinden ulaşabilirsiniz. Sorunsuz başvuru için çağrıyı dikkatlice okumanız önem arz etmektedir. 

Başvurular online alınacaktır. Başvuru linkine başvuru çağrısından ulaşabilirsiniz. Başvuru adımları ile ilgili gerekli bilgilere online başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz. KILAVUZ için tıklayınız.

Şu anda hareketliliklerini gerçekleştirecek olan öğrenciler dolayısıyla 2021-2022 güz dönemi için kullanılan kontenjan bilgisi için tıklayınız(* Hareketliliğini iptal etmek veya uzatmak isteyen öğrenciler olduğu takdirde kontenjanlarda güncellemeler olabilir.) 

Erasmus+ KA103 Öğrenci Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız

Erasmus + KA103 Öğrenci Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

* Not: Avrupa Komisyonu henüz 2021 yılı projeleri için başvuru çağrısı açmadığı ve kuralları duyurmadığı için istisnai bir değişiklik olduğu takdirde bütün başvuran öğrencilere duyurulacaktır. (Değişiklik başvuru koşulları, hareketlilik kural ve belgeleri hibe miktarı ...vb gibi konularda olabilir.)

Başvuru Tarihleri

Online başvuru sistemi, başvuru başlangıç ve son başvuru tarihlerinde aktif olacaktır. Bu tarihten önce ve sonra başvuru yapmak mümkün olmayacaktır.

Başvuru başlangıç: 22.02.2021 (Saat 10:00)

Son başvuru tarihi: 12.03.2021 (Saat 17:00)

Online İngilizce Sınav Tarihi: 18.03.2021 (Detaylar başvuru yapan öğrencilere gönderilecektir.)
 

Önemli Not:

 • Her iki dönem için başvuru yapmak isteyen öğrenciler başvuru esnasında dönem sorusunda 2021-2022 güz+bahar olarak seçmelidirler! 

 • Tek dönem için başvuru yapan öğrenciler (hangi dönemde gitmek istiyorsa) 2021-2022 güz veya 2021-2022 bahar dönemini seçmelidirler.

Lütfen sistemde başvurunuzu tamamladığınızdan emin olunuz! Gerekli bilgiler yukarıda belirtilen başvuru kılavuzunda yer almaktadır.


Tanıtım Seminerleri

Teams üzerinden online olarak yapılacaktır. Bağlantı linkleri için tıklayınız.

The rise of megacities, cities with more than 10 million inhabitants, signals global change, and increased diversity and inequality. The number of megacities has reached 34 in 2020, doubling the number of cities in 1995. They have become the centers of contention and change. These cities have been centers for service industries but also precarious work conditions. They are the primary sites for mega-development projects and hosts to influential urban movements. They have their own social rules and norms. Perhaps they share more with each other than any other city in the same geography. All these rules and norms change drastically as the pandemic hit these megacities particularly severely. In response,  solidarity and opposition took different forms, in tandem with the scale and complexity of social relations. What are the common threads in these global and yet local responses?

Mega Cities and Social Movements is an online workshop that invites scholars working on the intersection of social movements and urban studies who have been carrying out empirical work on the social responses to the pandemic/policy outcomes with a particular focus on megacities. We aim to engage in critical and yet constructive dialogue on ongoing research projects. We particularly welcome empirical comparative work on urban social movements in the global north and the global south.

The workshop will take place on April 1st 2021. 

Please submit an abstract of up to 300 words to Dr. Didem Türkoğlu (didem.turkoglu@nyu.edu) and Dr. Gözde Orhan (gozde.orhan@altinbas.edu.tr)

Please specify your data sources, methods, theoretical framing and central argument.

Abstracts submitted after 11.59pm (GMT) on 15 February may not be considered.

16.02.2021 tarihinde Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup Altınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

Loom Linki:

 

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 11.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu Başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce hazırlık programından muaf olarak direkt fakültelerinde öğrenimlerine başlama hakkı kazanmıştır.

Lütfen fakülteniz ve öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başarısız olan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde B2 seviyesinde öğrenim göreceklerdir. Dersler, üçüncü modül 15.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak. Ders ve sınıf bilgileri 14.02.2021 tarihinde web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)

 

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Diller Yüksekokulu Türkçe Hazırlık Programı 3.modül dersleri UZEM sistemi üzerinden 15.02.2021 tarihinde tüm seviyeler için saat 09.00'da başlayacaktır.

Öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaralarını, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler.

"Derslerim" sayfasından sanal sınıflarına ulaşabilirler.

Başarılı, sağlıklı mutlu bir akademik yıl diliyoruz.

 

2020-2021 Türkçe Hazırlık Bölümü 3. Modül Sınıf Listesi

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü 3.modül dersleri UZEM sistemi üzerinden 15.02.2021 tarihinde tüm seviyeler için saat 09.00'da başlayacaktır.

2020 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaralarını, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Derslerim sayfasından sanal sınıflarına ulaşabilirler.

2019 girişli öğrencilerimiz http://uzem.altinbas.edu.tr adresinden kullanıcı adı bölümüne ad.soyad yazarak, şifre bölümüne ise mail şifrelerini yazarak giriş yapabilirler. Sisteme giriş yapılamadığı durumlarda  “Şifremi unuttum?” linkine tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz.

Başarılı, sağlıklı mutlu bir akademik yıl diliyoruz.

 

27.01.2021 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 561/2/1-1 sayılı; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Türkçe Bölümü, Mimarlık İngilizce Bölümlerine ait  12.02.2021 tarihinde yapılan Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Öndeğerlendirme Sonuçları

Araştırma Görevlisi Öndeğerlendirme  Sonuçları

Öğretim Görevlisi Öndeğerlendirme Sonuçları

 

Sınav Tarihi: 15.02.2021
Saat: 11:00
Yer: Altınbaş Üniversitesi D Blok 4. Kat 401- 402-403-404-405

Sınava gelirken maske bulundurmanız önem arz etmektedir.

 

11.02.2021 tarihinde yeterlilik sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınavın Yazma, Dinleme ve Okuma bölümleri UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Konuşma sınavı için Microsoft Teams uygulaması kullanılacak olup öğrencilere atanan sınav saatleri Altınbaş uzantılı e-mail adreslerine gönderilecektir.

Uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

 

ÖNEMLİ UYARI: Yeterlilik Sınavına yalnızca 09.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı sonucunda B2 seviyesinde çıkan öğrenciler girebilir. 

 

Aşağıdaki dosyada 09.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan B1 ve B2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmuştur. Bu öğrencilerimizin Fakülte ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan A1 ve A2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir.

Dersler, Üçüncü modül 15.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak ders ve sınıf bilgileri, 14.02.2021 tarihinde web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)


09.02.2021 Master Student English Placement Results

Ekli dosyada 09.02.2021 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 11.02.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. Yeterlik Sınavı ile ilgili tüm detaylar web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer almaktadır.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, Üçüncü modül 15.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak ders ve sınıf bilgileri, 14.02.2021 tarihinde web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)

09.02.2021 English Placement Results

09.02.2021 tarihinde Seviye Belirleme Sınavına girecek olan öğrencilerimizin ekte paylaşılan yönergeleri dikkatle okuması gerekmektedir. Sınav, saat 09:00’da başlayacak olupAltınbaş UZEM üzerinden yapılacak ve sınav güvenliği için LOOM uygulaması kullanılacaktır. Bu uygulamaların nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi ve yönergeler paylaşılan ekte mevcuttur. Lütfen yönergeleri dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olunuz.  

09.02.2021 - İngilizce Seviye Belirleme Sınavı - Öğrenci Rehberi

09.02.2021 - İngilizce Seviye Belirleme Sınavı - Loom Kullanma Kılavuzu

UZEM Kılavuzu 

ÖNEMLİ NOT: E-posta adreslerine sınav linki gönderilmeyecektir. Öğrencilerimizin Altınbaş UZEM’e resmi e-postalarını kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Eğer Altınbaş uzantılı e-posta adresinizi aktif hale getirmediyseniz lütfen https://reset.altinbas.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Aktivasyon sırasında yaşayacağınız tüm problemleri çözmek için http://servicedesk.altinbas.edu.tr adresinden kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Loom Education Kayıt Kılavuzu TR 
 

 

Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 güz dönemi bütünleme sınav takvimi için tıklayınız.
Mega Cities and Social Movements During the Covid-19 Pandemic

The rise of megacities, cities with more than 10 million inhabitants, signals global change, and increased diversity and inequality. The number of megacities has reached 34 in 2020, doubling the number of cities in 1995. They have become the centers of contention and change. These cities have been centers for service industries but also precarious work conditions. They are the primary sites for mega-development projects and hosts to influential urban movements. They have their own social rules and norms. Perhaps they share more with each other than any other city in the same geography. All these rules and norms change drastically as the pandemic hit these megacities particularly severely. In response, solidarity and opposition took different forms, in tandem with the scale and complexity of social relations.

What are the common threads in these global and yet local responses?

Mega Cities and Social Movements is an online workshop that invites scholars working on the intersection of social movements and urban studies who have been carrying out empirical work on the social responses to the pandemic/policy outcomes with a particular focus on megacities. We aim to engage in critical and yet constructive dialogue on ongoing research projects. We particularly welcome empirical comparative work on urban social movements in the global north and the global south.

The workshop will take place on April 1st 2021.

Please submit an abstract of up to 300 words to Dr. Didem Türkoğlu (didem.turkoglu@nyu.edu) and Dr. Gözde Orhan (gozde.orhan@altinbas.edu.tr)

Please specify your data sources, methods, theoretical framing and central argument.

Abstracts submitted after 11.59pm (GMT) on 15 February may not be considered.

 

Didem Türkoğlu, Division of Social Science, New York University Abu Dhabi

Gözde Orhan, Altinbas University, School of Economics, Administrative and Social Sciences, Dept. of Social Sciences

 

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan, A1, A2 ve B1 seviyesi çıkan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde belirtilen seviyelerde öğrenim göreceklerdir. Dersler, Üçüncü modül 15.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak ders ve sınıf bilgileri, 14.02.2021 tarihinde web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (fatih.bostanoglu@altinbas.edu.tr  ve kubra.yazkan@altinbas.edu.tr)

 

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 30.12.2020 tarihinde gerçekleşen İngilizce Yeterlik Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu Başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce hazırlık programından muaf olarak direkt fakültelerinde öğrenimlerine başlama hakkı kazanmıştır.

Lütfen fakülteniz ve öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başarısız olan öğrencilerimiz Temel İngilizce Bölümü'nde B2 seviyesinde öğrenim göreceklerdir. Dersler, üçüncü modül 15.02.2021 tarihinde uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacak. Ders ve sınıf bilgileri 14.02.2021 tarihinde web sitemizde ana sayfada yer alan Duyurular sekmesinde yer alacaktır.

ÖNEMLİ: Notuna itiraz etmek isteyen öğrenciler, 5 iş günü içerisinde, ekli dosyadaki dilekçe örneğini doldurup Fakülte Sekreterliği’ne (fatih.bostanoglu@altinbas.edu.tr  ve kubra.yazkan@altinbas.edu.tr )

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 28.12.2020 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirlime Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. Sonucu B2 seviyesi çıkan öğrencilerimizin, 30.12.2020 tarihinde gerçekleştirelecek olan Yeterlik Sınavı'na girmeleri gerekmektedir.

 

Sevgili Öğrenciler,

Ekli dosyada 28.12.2020 tarihinde gerçekleşen İngilizce Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarını bulabilirsiniz. 

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan B1 ve B2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmuştur. Bu öğrencilerimizin Fakülte ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.