facebook twitter instagram

logo        logo

Altınbaş Üniversitesi

Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı


Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı Web Sayfasına Hoş Geldiniz...

KOSGEB Desteği ile Kuluçka Merkezimizde İlk Firmamız Gona Trend

Gona Trend Limited Şirketi, Üniversitemiz Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı desteği ile Kuluçka Merkezimizde KOSGEB desteği alarak, GSTF Yüksek Lisans öğrencimiz Gonca Gül Özer tarafından kurulmuştur. Bir moda trend danışmanlığı şirketi olarak üniversitemizin Kuluçka Merkezinde faaliyete geçen ilk firmasıdır.
Gona Trend Firması Kuluçka Merkezimize başvuruda bulunurken vermiş olduğu projesinin amacı, moda eğilimlerini araştırmak, moda dünyası ve toplumda olan gelişmeleri takip ederek, iş dünyasındaki ekonomik gelişmeler çerçevesinde yorumlamak ve gelecek sezonlarda beklenen trendleri belirlemektir. Projenin inovatif yanını ise, piyasa araştırması esnasında kullanılacak olan, sezgisel yaklaşım ve yazılım destekli internet araştırması (görsel tanıma ve tanımlama) sonuçlarını bir araya getirip raporlamak üzere geliştirilen patentli bir algoritmaya sahip yazılım oluşturmaktadır. Bu yazılım, istatistiksel yöntemleri kullanarak sonuçları sayısallaştırmaktadır. Gona Trend Firması, teknolojik bir bakış açısıyla faaliyetlerini çok yönlü sürdürerek, tekstil firmalarına profesyonel moda trend danışmanlığı hizmetleri vermeyi de planlamaktadır. Firmamızın kurmayı düşündüğü moda veri tabanı ile sektör içinde fonksiyonel bir konum elde etmesi orta vadeli planları arasında yer almaktadır.
Bu alandaki çalışmalar yürütülürken, üniversitemizin değerli hocalarının bilgilerini sektöre aktarabilmek, aynı zamanda öğrencilerimiz için iş imkanı yaratabilen bir firma olmak Gona Trend’in önemli hedefleri arasındadır.


footer