facebook twitter instagram

logo        logo

Altınbaş Üniversitesi

Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı


Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı Web Sayfasına Hoş Geldiniz...

Benim Fikrim Benim İşim Yarışması - Finalistler

1.Hyper- Analyse
Turhan Solmaz
Yakup Aydın
Özet: Hipertansiyon hastalarının sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri, günlük alınan sodyum miktarına önemli ölçüde bağlıdır. Projede dışarıda tüketilen gıdaların içindeki sodyum oranını hesaplayabilecek ve bunun günlük takibini yapabilecek taşınabilir ve akıllar cihazlarla iletişim kurabilen bir cihaz geliştirme fikridir.


2.SST Technology
Ahmet Taha Çavuş
Ömer Selim Gürel
İhsan Safa Bilginer
Özet: Kısa süreli olarak güneş panellerinin üreteceği elektrik enerjisini, güneş ve bulutların konumunu anlık olarak tahmin ederek firmaların anlık olarak hangi enerji türünü ne zaman ve ne kadar kullanılması gerektiğinin analizinin yapılmasıdır.

3.Mobile Machine
Awais Khan
Summary: We are designing a machine having advanced features for Cold Brews Coffee and Nitro Cold Coffee. Due to his many merits like faster in pouring, low power consumption, prevention of spillage or waste and sizably increased profitability, faster pouring of the same amount of coffee and cold Brews with optimized level and temperature that enables more sales especially for crowded places.

4.Tamirhane
Ramazan Boztemir
Onur Emre Erdoğan
Onurhan Akyel
Özet: Proje Tamir ve benzeri ihtiyaçları olan tüketici ve sağlayıcıları aynı platformda buluşturmak amacıyla mobil aplikasyon üzerinden buluşturmaya yönelik bir girişim fikridir.

footer