Close

Etkinlikler

 Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Kulüplerimizin önderliğinde gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerimizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Mahmutbey yerleşkemizde gerçekleşen WinterFEST etkinliğimize katılım gösteren tüm Altınbaş Üniversitesi ailesine teşekkür ederiz.

 

Müzik Kulübümüzün gerceklestirdiği yılbaşı konserine katılım gösteren öğrencilerimize ve müzik grubumuz "Grup Vale" ye tesekkur ederiz / We would like to thank our Music Club and Group Vale for their New Year consert and student who participated to the event.

Rektörümüz Prof. Dr. Çağrı Erhan, bugün Bakırköy yerleşkemizde uluslararası ve Türk öğrencilerimizin sorularını yanıtlayarak öğrencilerimize ayrıca çok kıymetli tavsiyeler verdi.

President Prof. Dr. Çağrı Erhan answered Turkish and international students’ questions today at Bakırköy campus, giving them valuable pieces of career advice.

İnsan Psikolojisi Bağlamında İç Mekan Tasarımı ve Tasarım Önerileri konulu etkinliğimize Levent Çırpıcı ve Yunus Emre Kara katkıda bulunmuştur. Öğrenci kulübümüze ve konuklara teşekkür ederiz.

Bugün konukevi öğrencilerimiz ile birlikte doğada bir gün yürüşüniçin Belgrad Ormanındayız
Today, we are at Belgrad Forest with our guesthouse students to have a day in nature 

Seksenler şarkıları eşliğinde öğrencilerimizle parti düzenledik. Katılım gösteren ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Öğrencilerimizle finaller öncesi stres attık, müzikler söyledik, dans ettik!

Katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz.

ALGA grubu kılasikleşen konserlerine bir yenisini daha eklemiştir. Öğrenci grubumuza teşekkür ederiz.

Fotoğrafçılık Kulübü 10 Kasım 2018 tarihinde 25 üye ile birlikte Dolma Bahçe sarayında düzenlenen törene katılım gösterdi.  Tören sonrasında sarayı gezen öğrencilerimiz bol bol fotoğraf çekti.

 

VERİ TABANI – POSTGRE SQL SEMİNERİ

Seminer, 01 Kasım 2018 tarihinde Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından Mehmet Altınbaş Konferans Salonu’nda Oracle ERP yazılım danışmanı geçmişi bulunan ve şuanda Turkcell ile çalışmaya devam Fırat Güleç’in katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

NESNELERİN İNTERNETİ SEMİNERİ

Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından 13 Kasım 2018 tarihinde, IOT’nin alt başlıklarında haberleşme ve network üzerine teorik bilgilerin Co Founder & CEO Şahin Çağlayan ile konuşulduğu seminer, bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından ilgi ile takip edildi.

ERASMOVIE: WALL-E

Erasmus Students Network International’ın “Sosyal İçerme” günleri kapsamında, doğa ve sürdürülebilir yaşam ilgili bilinci artırmak amacıyla 23 Kasım 2018 tarihinde “Wall-E” adlı film izlenmiş, gösterimin ardından katılımcılar ile film hakkında görüş paylaşımı gerçekleştirilmiştir.

UÇAK RESTORANT GEZİSİ

Havacılık Kulubü'nün 6 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdiği Uçak Restorant Gezisi, kulüp öğrencilerinin birlikte vakit geçirerek bağlarını güçlendirmelerini sağlarken, diğer yandan sektöre ilişkin yeni bilgiler edinmelerine olanak sunmuş oldu.

.

SPOR PSİKOLOJİSİ ÜZERİNE PROGRAM YAYINI

Radyo Altınbaş Kulübü, “Artı 1” radyo programında spor ve sporcu psikolojisinin başarıya olan etkisini analiz etmek üzerine bir radyo program yayını gerçekleştirmiştir.

MedicalPark yöneticileri ve Altınbaş Üniversitesi sağlık kulüpleriyle 11.10.2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantı, sağlık sektöründe kariyer planlayan öğrencilerimizin katılımlarıyla sürdürülmüştür.

Etkinlik, Yapı Kulübü tarafından 18.10.2018 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Seminere, yüksek mimar ve inşaat mühendisi Yoshinari Moriwaki konuşmacı olarak katılmıştır. Seminere inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümü öğrencilerinden yoğun ilgi ve katılım sağlanmıştır.

15 Eylül 2018 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesinde gerçekleşen Çift Diplomalı Türk- Alman Hukuk Lisans Programı Mezuniyet töreninde Altınbaş Çok Sesli Korosu performans gösterdi. Öğrencilerimiz salonda bulunan dinleyicilerden büyük beğeni topladı.

  

 

Ekim ayından bu yana her hafta Bakırköy Sağlık Bilimleri Yerleşkesi ve Mahmutbey Yerleşkesinde alanında uzman sporcular tarafından öğrencilerimize Wing Chun eğitimi düzenlenmektedir. Wing chun eğitimleri Uzakdoğu Sporları kulübü tarafından koordine edilmektedir. 

 

Altinbas International Community tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen cadılar bayramı partisi, kostümler, makyajlar, müzik, dans ve çeşitli oyunlarla oldukça hareketli geçti. Parti, üniversitemiz bünyesindeki uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencilerin kaynaşmasını sağlarken sınav dönemi öncesi büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

 

 

Sosyal Hizmet Kulübü tarafından 20 Kasım 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsü konferans salonunda çocuk ihmal ve istismarının psikolojik, sosyal ve hukuki boyutlarının incelenerek bu kapsamda farkındalık oluşturulması amacıyla bir panel düzenlenmiştir. Panelde Klinik Psikolog Görkem Demirdöğer Güller ve Avukat Cansu Şekerci konuşmalarını gerçekleştirmiştir. Panele 75 kişi katılmıştır.

 

Altınbaş Tıp Öğrencileri Birliği tarafından 15 Kasım Perşembe günü Medeni Berk İlk Okulu’nda obezite ve diyabet hastalıklarına yönelik eğitim gerçekleştirilmiştir. Etkinlikte öğrencilere mandalina dağıtılmıştır.

 

KÜTÜPHANE YARARINA KERMES

Türk Kültürü ve Tarihi Kulübü tarafından 17-21 Aralık 2018 tarihinde tüm kampüslerde Migam Derneği ortak çalışması ile gerçekleştirilen kermesten elde edilen tüm gelir, bir ilkokula kütüphane kurulması için bağışlandı. Beş gün süren kermese, tüm öğrencilerimiz ve üniversitesi akademik-idari kadrosu tarafından yoğun ilgi gösterildi.

 

Sosyal ve Akademik Gelişim Kulübü tarafından 19 Aralık 2018 tarihinde Mavi Defne Eğitim Kurumunda otizimli çocukları eğlendirip, onları mutlu etmek ve engelsiz bir yaşamı savunmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe 20 kişi katılmıştır.

 

 

 

Ultraslan üni Öğrenci kulübü yeni döneme başlamak ve üye kaydı yapmak amacı ile 3 kampüste farklı  tarihlerde tanıtım standı açmışladır.  15 kasım  Mahmutbey, 19 Kasım Mahmutbey MYO, 21 Kasım Gayrettepe, 23 Kasım Bakırköy Yerleşkelerinde tanıtımını gerçekleştiriştir.

 

 

Psikoloji Kulübü tarafından 5 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsünde çocuk istismarı konusunda çocuğa olan yaklaşımın psikolog adayları tarafından öğrenilmesi amacıyla bir seminer gerçekleşmiştir. Seminerde Nurdan Beşer Büyükak konuşmasını gerçekleştirmiştir.

 

ORTA ASYADA SOSYO-EKONOMİK PROBLEMLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Türk Kültürü ve Tarihi Kulübü tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesi’inde gerçekleştirilen konferans, ülkemizi yakından ilgilendiren problemlerin değerlendirilip tartışılmasında öğrencilerimize bir fırsat sağlamış oldu.

 

 

Veri Bilimi ve Yönetim Kulübü tarafından 23 Aralık 2018 tarihinde İnegöl Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde bir etkinlik gerçekleştirmiştir.

 

 

Mühendislik kulübü öğrencilerinin katılımı ile 19 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantı, Tezmaksan Grubu’nun yöneticileriyle birebir yürütülmüştür. 

 

Moda Kulübü tarafından 22 Kasım 2018 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesi konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte  Moda-Tekstil ve Sinema Tv Öğrencilerinin disiplinler arası ortak çalışmalar yapmasını desteklemek amacı ile  Ferhat Dumanlı ve  Esen Kunt’un katılımları ile moda ve sinemanın diyalektiği  konferansı düzenlenmiştir.

 

 DİKSİYON EĞİTİMİ

Altinbas International Community tarafınfan 21 Aralık 2018 tarihine gerçekleştirilen diksiyon eğitimi, öğrenci kulüplerimiz tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Nefes çalışması ve konuşma becerisi üzerine ağırlık verilen eğitimde, öğrencilerin isimlerine özel katılım belgesi hazırlanarak kendilerine teslim edilmesi sağlandı.

 

Altınbaş International Community tarafından 15 Eylül 2018 tarihinde 10 kişilik ekibi ile Beşiktaş’da World Cleanup Day etkinliği Gerçekleştirdi. Dünya temizlik gününe dikkat çekmek amacı ile Beşiktaş Belediyesinde çevre temizliği yapıldı.

 

 

2018-2019 akademik yılı oryantasyon günleri bu yıl ilk kez 3 kampüste de eş zamanlı olarak 19 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’da gerçekleşti. Değerli Rektörümüz Sayın Çağrı Erhan konuşmalarını Mahmutbey Teknoloji Yerleşkesinde yaparken Bakırköy ve Gayrettepe Yerleşkelerinde canlı olarak takip edildi. Yine bu yıl ilk kez Oryantasyon Programında Üniversite personelleri yerine Üniversite öğrencileri sunumlar yaparak kampüs yaşamına dair yeni gelen öğrenci arkadaşlarını bilgilendirdi ve deneyimlerini aktardı

 

 

İstanbul Boğaz Turu

Bu yıl ilk kez oryantasyon programı kapsamında üniversitemize yeni gelmiş öğrencilere Siyaset ve Diplomasi kulübü 17 Ekim 2018 tarihinde Çay ve Simit eşliğinde Boğaz Turu gezisi düzenledi. Üsküdar iskelesinden hareket eden 200 öğrencimiz boğazın engin sularında çay ve simit eşliğinde keyif yaptılar

2018-2019 Dönem açılışını yapmak üzere 26 Eylül 2018 tarihinde Mahmutbey Yerleşkesi ÜYK2 Toplantı Salonunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kurumsal iletişim Daire Başkanlığı ve 37 Öğrenci kulübünün katılımları  ilk toplantımız gerçekleşmiş, yıl içindeki etkinlikler ve kulüplerin işleyişleri hakkındaki durumlar değerlendirilmiş. Başkanların talep ve şikayetleri ele alınmıştır.

 

Endüstri 4.0

Makine Mühendisleri Kulübü tarafından 2 Ekim 2018 tarihinde Mahmutbey Teknoloji Yerleşkesi Fatma altınbaş konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte yeni sanayi devrimi, yapay zeka ve gelişen teknolojilerin endüstride kullanım alanları  ile birlikte bunların geleceğe etkisi değerlendirilmiş Öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile  takip edilmiştir

 

 

Her Bağış Bir Hayattır 

Altınbaş Tıp Öğrencileri birliği tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde Bakırköy Meydanı’nda Dünya Bağış Gününe yönelik farkındalık oluşturmak amacı ile  saha eğitiminin ardından 15 kişilik ekipleri ile halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapmıştır. Etkinlik sırasında anket uygulaması yapılmış ve araştırma verileri raporlanmıştır. 

 

Erişilebilir Fotoğraf Sergisi 

İlki 2017 yılında düzenlenen “Erasmusdays” Avrupa festivalinin ikincisi 12- 13 Ekim 2018 tarihinde 20 farklı ülkede eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikler kapsamında  Erasmus+ yararlanıcılarının yanı sıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa Vatandaşlığı ile İlgi tüm  Paydaşların bir araya getirilmesi  hedeflenmektedir. 

 

 

 

 

Altınbaş Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü tarafından 10 Ekim 2018 tarihinden Bakırköy Sağlık bilimleri Yerleşkesi Amfi 402 ‘de Psikiyatrist Dr. Ali Gök’ün Katılımları ile Ruhumuzu sağlığı   semineri gerçekleşmiştir.

 ELSA TANITIM GÜNÜ

Altınbaş uluslararası Hukuk Kulübü öğrencileri Avrupa Genç Hukukçular Derneğinin Yönetim Kurulu üyelerini 22 Ekim 2018tarihinde Gayrettepe Yerleşkesinde öğrencilerimiz ile buluşturdu. Umut Albayrak, İrem Melengiç, Tayfun Yıldız, Cemre Ecem Eren, Mustafa Sinan Gürbüz, İlker Fatih Güler ve Said Ahmet Topal’ın konuk olduğu etkinlikte Derneğin işleyişi ve üyelerine sunduğu avantajlarla ilgi sunum yapıldı. Etkinliğe özellikle Hukuk öğrencilerinin ilgisi büyüktü.

 

ROTARACT VE BİZ (TANISAN SEVERSİN)

TIP KULÜBÜ  KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE Bakırköy Yerleşkemizde  24 ekim 2018 tarihinde Rotaract tanırım etkinliği düzenlenmiştir. Etkinliğe Galata Rotaract kulübünden  konuklar gelerek üniversitemizde tanıtım standı kurdu ve meme kanserine  karşı, AIDS’ e yönelik EUD PoliO hakkında  bilinçlendirme projelerinin ön bilgilendirme  sunumları yapıldı

 

 

80-90-2000 NOSTALJİ ROCK KONSERİ

Müzik Kulübü tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde Mahmutbey Yerleşkesi Fatma Altınbaş Konferans Salonunda Nostalji Rock Konseri gerçekleştirildi. Konserde 80-90 ve 2000’lerden Anadolu Rock parçaları seslendirildi.

ERASMUS ÖĞRENCİ AĞI – TÜRKİYE ULUSAL TOPLANTISI

Erasmus + Kulübü, Erasmus Students Network topluluğunun bir üyesi olup ülkemizdeki Erasmus Programının görünürlüğünün artması adına gönüllü çalışmalar yürütmektedir. Üniversitemizde, bu topluluğun temsilciliğini sürdüren kulüp, katıldığı 26-28 Ekim 2018 tarihli toplantıda çalışmalarını ilerletmek adına aktif olarak yer almıştır.

Erasmus+ Kulübü üyelerinden İlayda Şanda üniversitemizi temsilen Yunanistan Atina’da düzenlenen SEEP Athens Piraeus’18  toplantısına katıldı. ESN’nin bölgesel toplantıları niteliğinde olan bu toplantıda Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan gibi delegasyonlarla bir araya gelinip ESN bünyesinde yürütülen çalışmalar için bilgi alışverişinde bulunma, ESN International gündemlerini tartışma  ayrıca ESN Review, ESN Logo Update gibi konularda bilgi alışverişi yapılmıştır.

 

 

Barınak Gezisi

Hayvan Haklarını Koruma Kulübü tarafından 4 ekim 2018 tarihinde Mahmutbey Yerleşkesi D Blok Girişte Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında farkındalık yaratmak ve okul kedilerimizin mama, aşı, kısırlaştırma gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Magnet, ataç gibi malzemelerin satışı yapılmıştır.

 

 İTALYAN MUTFAĞI WORK SHOP

Gastronomi Kulübü tarafından 28 Kasım 2018 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesi uygulama Mutfağında 20 kişilik katılımcı ile İtalyan mutfağı worksjhop2u düzenlendi. Workshopta Lazana ve tiramisu yapıldı.

 

 

Adalet Kulübü öğrencilerinin katılımı ile 25 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Külliye gezisi tertip edilmiş olup; gerçekleştirilen gezilerde milletvekilleri ile görüşmeler yapılması sağlanmıştır. Gezinin, kulüp öğrencilerine kariyer planları ve ilgi alanlarına dair kazanımlar sağladığına dair kendilerinden olumlu geri dönüşler alınmıştır.

 

 

Psikoloji Kulübü tarafından 16 Kasım 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsü girişte bulunan seyir tribünlerinde Otomatik Portakal Filminin gösterimi yapılmış ve sonrasında da film hakkında fikir alışverişi yapılmıştır.

Eczacılık kulübü tarafından 16 Kasım 2018’de akılcı antibiyotik kullanımı ile ilgili bilinçlendirme yapmak amacı ile seminer düzenlenmiştir. Seminerde Asst. Prof. Cansu Vatansever ve Ecz. Osman Asal Uçkunkaya konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

24 Ekim 2018 tarihli Yeşilyurt Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı – Salihli Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Mücadelesi, öğrencilerimizin katılımı ile coşkulu bir seyirci desteğine ulaşmış ve maç galibiyetle sonuçlanmıştır.

 

26 Kasım 2018 tarihli Erasmus + Kulübü ve Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin ortak çalışması olan etkinlik, Taksim’de evsizler için çorba dağıtımı gerçekleştirirken Erasmus öğrencilerini de ülkemiz sosyal sorumluluk projelerine dahil edilmesi sağlanmıştır.

 MOBİL TASARIMI 101 ATOLYESİ

Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından 26 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen atölyede, mobil tasarımına giriş hakkında Birbilenesor Kurucusu, CEO ve Eğitmen Gökhan Alpaslan yönetiminde beş saatlik çalışma gerçekleştirildi. Çalışmada, öğrenciler kişisel bilgisayarlarını kullanarak tasarım geliştirme üzerine pratik çalışma yapma imkanı buldu.

Altınbaş International Community tarafından 27 Kasım 2018 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesi Girişinde Global Volunteer, Global Talent, Global Entrereneyr programları   hakkında AIESEC işbirliği ile   stant  çalışması yapılmış ve öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.

 

 

 

 

SESSİZLİKTE DİYALOG

Erasmus Students Network International’ın “Sosyal İçerme” günleri kapsamında düzenlediği 28 Kasım 2018 tarihli etkinliği, Erasmus + kulübü üyeleri katılımı ile desteklenmiştir. Etkinliğin, sosyal sorumluluk bilinci kazandırması amaçlanmış ve katılımcılar tarafından etkili bir farkındalık çalışması olduğu ifade edilmiştir.

 

MESLEK SEÇİMİNDE MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI

Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından 29 Kasım tarihinde düzenlenen etkinlik, Kemal Gençay’ın katkılarıyla gerçekleşmiş olup meslek seçiminde mühendislik öğrencilerini doğru karar verme konusunda bilgilendirmek amacı gütmüştür.

                                             

 

 

 

KAPADOKYA GEZİSİ

Erasmus Students Network topluluğu aracılığı ile, Türkiye’de Erasmus öğrenimi gerçekleştiren öğrencilerin Kapadokya Gezisi etkinliğine katılımı sağlanmıştır. Üniversitemiz Erasmus + Kulübü öğrencileri, 30 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşen gezinin bir parçası olarak Erasmus Öğrencilerine yönelik çalışmalarına aktif katılımını sürdürmüştür.

 

 

 

 

 

 

 

 

Altınbaş Hukuk Kulübü tarafından 6 Aralık 2018 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 32 sayılı karar çerçevesinde döviz ile sözleşme yapma yasağı ve sözleşmelerin uyarlanması konusunda bir konferans gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

 

İçerik ve görsel eklenecektir.

Altınbaş Tıp Öğrenci Birliği Kulübü tarafından 7 Aralık 2018 tarihinde Bakırköy Kampüsünde HIV ve AIDS hakkında toplumu bilinçlendirmek ve korumak için gerekli önlemlerden bahsederek bir farkındalık çalışması ve anket çalışması düzenlenmiştir.

 

 

MERCEDES TEKNİK GEZİSİ

Makine Mühendisliği Kulübü tarafından 7 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen Mercedes teknik gezisi, öğrencilere imalat ve otomatik sektörüne yönelik gözlem yapma kazanımı sağlamıştır. 

Psikoloji Kulübü tarafından 12 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsünde aşk, bağlanma ve yakın ilişkiler adlı konuda öğrencileri klinik yönden bilgilendirme amacıyla bir seminer düzenlenmiştir. Seminerde Uzman Psikolog Ersin Bayramkaya konuşmasını gerçekleştirmiştir. Etkinliğe 40 kişi katılmıştır.

  

 

Genç Kadem Kulübü tarafından 12 Aralık 2018 tarihinde Bahariye Mevlevihanesinde konu hakkına okulumuzda öğrencileri bilgilendirmek ve sema gösterisini canlı olarak izlemek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirilmiştir.

 

 

Türk Alman Hukukçular kulübü tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe kampüsünde öğrencilerle kaynaşmak, Alman kültürü ve Almanya hakkında bilgi vermek ve çift diploma programını tanıtmak amacıyla bir etkinlik gerçekleşmiştir

 

 Altınbaş Kızılay Kulübü tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsü Fuaye Alanında bir kan bağışı etkinliği gerçekleştirilmiştir.

 

 Müzik Kulübü tarafından Mahmutbey Kampüsü Fatma Altınbaş Konferans Salonunda yılbaşından önce öğrencilere eğlence amacıyla bir konser düzenlenmiştir.

Altınbaş Moda Kulübü tarafından 18 Aralık 2018 tarihinde Gayrettepe Kampüsü Yeşil Amfide moda ve tekstil öğrencilerine denim sektörünün tanıtılması amacıyla bir seminer gerçekleştirilmiştir. Seminerde Veysi Balin konuşmasını gerçekleştirmiştir.

 

ORACLE VERİ TABANI VE KARİYER

Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde, Oracle Veri Tabanı çalışanları Orhan Eripek ve Erman Arslan ile kariyer geliştirme üzerine gerçekleştirilen etkinlikte mühendislik bölümü öğrencileri, konuşmacıların tecrübe paylaşımlarından yararlandılar ve sorular sorarak merak ettikleri konular hakkında bilgilerini tazelediler

 

Altınbaş Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü tarafından 21 Aralık 2018 tarihinde erkek bireylerin çoğunluk gösterdiği bir kıraathanelerden birine gidip erken tanı ve farkındalık çalışması amacıyla bir etkinlik düzenlenmiştir.

 

 

Altınbaş Öğrencileri Birliği Kulübü tarafından 21 Aralık 2018 tarihinde HIV ve bulaşma yolları hakkında öğrencileri ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla üniversite radyosunda bir yayın gerçekleşmiştir. Etkinlikte Hasan Cem Sevindik, Nur Sedef Karadağ ve Erkan Başa konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.

Eczacılık Kulübümüz ''Mardin'e bir Buse'' ismini verdikleri, küçük hayalleri gerçeğe dönüştürme projesini Mardin'de hayata geçirdi.

Önce, Mardin Beşikyaka İlköğretim Okulu öğrencilerine, hayalleri olan bir eşyayı mektup yazıp kendilerine iletmelerini istediler. İletilen hayaller arasında küçük bir toka da vardı oyuncak traktör de.  Kulüp üyeleri gelen mektuplara göre üniversitede standlar kurup satış yaparak çocukların hayallerini gerçekleştirebilecek parayı toplamaya çalıştılar. Projeyi duyan diğer öğrenciler ve Altınbaş Üniversitesi hocaları da kullanmadıkları, yararlı olabilecek eşyaları toplayıp kulübümüze iletti. Kulübümüz hem çocukların hayal ettiklerini hem de topladıklarını köy okuluna yolladı.

Mardin'e Bir Buse Projesi ulusal basında da ilgi çekti. Projeye dair haberleri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz: http://www.posta.com.tr/mardin-e-bir-buse-haberi-1307724 https://www.haberler.com/ikbu-eczacilik-kulubu-koy-cocuklarinin-hayallerini-9745703-haberi/

Eczacılık Kulübümüz 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında da başka şehirlerdeki öğrenci kardeşlerinin hayallerine kavuşmalarını sağlamaya devam edecek.

Hayallerine kavuşan çocuklardan, işte bu fotoğraflar geldi:

 

Yapı Kulübü'nün organize ettiği teknik gezide Atlas Yol Yapı'nın fabrika şantiyesine gidildi. Mimarlık Bölümü ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerimiz şantiyede deneyimli mimar, mühendis ve proje müdürlerinden bilgi aldılar. Çoğunlukla birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin katıldığı gezi, öğrencilerin şantiye sahasıyla buluşması açısından oldukça verimli geçti.

Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri, 2 Mayıs 2017 tarihinde kulüpler arası paintball turnuvası düzenledi. Çekişmeli ve renkli geçen turnuvada takımlar eğlenceli anlar yaşadılar.

 

Adalet Kulübü Öğrencilerimiz 11 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gezi düzenlediler. Bu gezide öğrencilerimiz TBMM ve işleyişi hakkında bilgi aldılar aynı zamanda Anıtkabir ziyaretinde bulundular.

 

Çok Sesli Koromuz İzmir Mozart Akademî'de düzenlenen 3. İzmir Polifonik Korolar Festivali'ne katıldı. Koromuz 10 Haziran 2017 Cumartesi Günü performans sergiledi.

Yapı Kulübümüzün düzenlediği Yapı Semineri, 19 Nisan 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Ytong Mimarlık'tan Sayın Emel  Nokay'ın katıldığı seminerde İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve iş hayatına dair önemli konularda verimli bir söyleşi gerçekleşti.

Uluslararası İlişkiler Kulübümüzün 28 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda düzenlendiği ''Çalkantılı Dünyada Diplomasi'' Etkinliği, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Çağrı Erhan moderatörlüğünde Emekli Büyükelçilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Girişimcilik Kulübümüzün düzenlediği ''Pazarlamada Yeni Trendler'' Paneli, 17 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Yoğun bir katılımın yaşandığı panele, dijital pazarlama uzmanı Sayın Yalçın Parmaksız, Üniversitemiz İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Dekanı Prof. Dr. Ercan Gegez, Thinkneuro Ceo'su ve Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Yener Girişken konuşmacı olarak katıldı.

Hayvan Haklarını Koruma Kulübümüz, 14 Nisan 2017 tarihinde Hayvan Hakları Yasal Süreç Bilgilendirme Eğitimi düzenledi. Avukat Barış Karlı ve Avukat Ilgın İstenç Külünç'ün katıldığı eğitimde Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde hazırlanan yasa tasarısı detaylı şekilde incelenerek, ülkemizde hayvan hakları ihlalleri üzerine konuşuldu. Etkinliğin katılımcılarına kulübümüz tarafından sertifika verildi.

Çağdaş Hukukçular Külübü ve Tıp Kulübü'nün birlikte düzenlediği, ''Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri ve Hukuki Sonuçları'' konferansı 19 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Şıpka, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Arda ve Anadolu Sağlık Merkezi'nden Embr. Dr. Murat Başar katıldı. Konferansta yapay döllenme, taşıyıcı annelik ve soybağına ilişkin hukuki sonuçlar incelendi. Etkinlik sonrası konferans katılımcılarına sertifika verildi.

Uluslararası İlişkiler Kulübü'nün düzenlemiş olduğu ''Sürgün ve Rus İşgali Sonrasında Kırım Tatarlarının Özgürlük Mücadelesi'' konferansı 27 Nisan 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansa Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Yard. Doç Dr. Pınar Üre, Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Sayın Zafer Karatay, Yönetmen, Yapımcı ve Yazar Sayın Neşe Sarısoy Karatay ve Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü Yard. Doç. Dr. Didem Buhari Gülmez katıldı.

Sağlık Teknikerleri Kulübü'nün düzenlediği ''Sağlıkta Mobing'' konferansı, 5 Nisan 2017 tarihinde Bakırköy Yerleşkesi'nde gerçekleşti. Uzman Psikolog Hasan Demirci'nin katıldığı konferansta Sağlık alanında uygulanan Mobing konusu tartışıldı.

IEEE ( The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Altınbaş Kulübü'nün düzenlediği, Endüstri 4.0 Sektör Günleri Paneli, 10 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda düzenlendi. Panele Mitsubishi Elektrik'ten Sayın Can Tolga Bizel, Entek Otomasyon Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'den Sayın Hüseyin Cengiz Celep, BICSI'den Sayın Harun Çakın, Elektrikport'tan Sayın Engin Ayçiçek ve EAE Elektirik katılım gösterdi.

25 Nisan 2017 tarihinde, artık Altınbaş Üniversitesi ailesi için geleneksel hale gelen Kızılay Kan Bağışı Kampanyası 3 Yerleşkemizde eş zamanlı olarak yapılmıştır. Öğrenci Kulüplerimizin desteği ile  kan bağışı konusunda bilgilendirilme yapılıp bağışçılar Kızılay Yekilileri ile işbirliği halinde yönlendirilmiştir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde farklı sektörden kadınları bir araya getirerek kadın olmanın o sektörlerde ne anlama geldiğini konuştuk.

Uzakdoğu Sporları Kulübümüzün Nefsi Müdafaa gösterisi ile başlayan etkinlik, değerli konukları ağırladığımız panel ile devam etti. Rektör yardımcımız, hukuk profesörü Sayın Şükran Şıpka moderatörlüğünde, tiyatrocu Sayın Ayça Erturan, eski milli basketbolcu Sayın Yasemin Horasan, Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Sayın Aysun Karabıyık ve Altınbaş Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Birdal Kavaklı bir araya geldi. Keyifli geçen sohbet sonrasında üniversitemizin Çok Sesli Korosu, kapanış şarkıları ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini noktaladı.

 

 

Dans Kulübümüzün organize ettiği Altınbaş Üniversitesi Dansfest 2017, 4 Mayıs tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Pek çok üniversitenin katılımıyla renklenen festivalde dans kulübümüz salsa ve hip-hop ekipleriyle performans sergiledi.

Altınbaş Üniversitesi Dragon Bot Ekibi olarak, İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar Kampüsü'nde gerçekleşen Dragon Bot Fest 2017'ye katıldık. 12 farklı üniversitenin katıldığı festivalde kıyasıya bir mücadele yaşandı. Üniversitemizin idari kadrosu ve öğrencilerinden oluşan ekibimizle hem ıslandık, hem eğlendik. Renkli ve eğlenceli bir gün geçirdik.

Altınbaş Üniversitesi Tiyatro Kulübümüz, Pamukkale Üniversitesi'nin davetlesi olarak Denizli'de gerçekleşen 9. Tiyatro Festivali'ne, Çehov'un ''Sevgili Doktor'' oyunu ile katılım gösterdi. 10-15 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşen festivalde kulübümüz çeşitli atölyelere de katılarak dolu dolu bir festival yaşamış oldu.

Tıp Kulübümüz , Diş Hekimliği Kulübümüz ve Radyo Kulübü öğrencilerimizden oluşan bir ekip Tekirdağ'ın Kurtdere Köyü'nde ''Benim Köyüm'' Projesi kapsamında sağlık taraması gerçekleştirdi. Okuldaki çocuklara diş fırçalama yöntemlerini öğretip diş hekimliği hocalarının yardımlarıyla onları diş taramasından geçirirken, Tıp Kulübü öğrencilerimiz de köy halkını sağlık taramasından geçirdi.

''Benim Köyüm'' Projesi'nin ilki Düzce'nin Uğurlu Köyü'nde gerçekleşmişti. Proje hakkında basında çıkan haberlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.dha.com.tr/obezite-koyde-yasayanlari-da-tehdit-ediyor_1470345.htmlhttp://www.dha.com.tr/obezite-koyde-yasayanlari-da-tehdit-ediyor_1470345.html

Öğrenci Kulüplerimizin katılımı ile 22-23 Nisan 2017 tarihlerinde, Bolu'nun Mudurnu İlçesi Hüsamettindere Köyü'nde Sağlık Taraması ve Ekomüze Çalıştayı gerçekleştirdik. 100. Yıl İlkokulu müdürü ve köyün muhtarı ile kurduğumuz irtibat sonrası, ilkokul öğrencilerinin ihtiyaçlarını biraz da olsa karşılayabilmek ve onları mutlu edebilmek adına kırtasiye-kitap ve oyunlardan oluşan hediye paketleri hazırladık.

Köye hem hazırladığımız paketleri ulaştırmak hem de köy halkını sağlık taramasından geçirmek üzere Odyometri Bölümü, Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübü, Dans Kulübü ve Mimarlık Bölümü öğrencileriyle gittik.

Hüsamettindere Köyü, dünyada örneklerine sıkça rastlanılmaya başlanan ''Ekomüze'' uygulamasını hayata geçirebilmiş bir köy. Köydeki ekomüze hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

http://www.ekomuze.org/content/view/193/86/

Engelsiz Yaşama Destek Kulübümüz, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı öğrencileriyle Ağaçlı Köyü'nde Fidan Dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Kulübümüzün öğrencilerinden her biri Engelliler Sarayı'ndan bir öğrenci ile eşleşerek fidanlarını dikti.

Radyo Kulübümüzün önderliğinde kurulan, üniversitemizin sesi Radyo Altınbaş 20 Mart 2017'de yayın hayatına başladı.

Radyomuz; ''Bilim Sohbetleri'', ''Biraz Hayat Biraz Sanat'', ''Bu Hafta İstanbul'', ''Eksi 1'', ''Tarihte Bugün'', ''Kapısının Önünü Süpürenler'' gibi bilim, kültür, sanat ve çevre  programlarıyla yayınına devam ediyor. Radyo Altınbaş'ı aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz:

http://www.radyokemerburgaz.com/index.html

Psikolojik Destek Birimimizin düzenlediği ''Aşk İlişkilerinde Kimsin?'' Konferansı Uzman Psikolog Gülşah Pınaroğlu'nun katılımıyla 30 Mart 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Romantik ilişkilerde kişilerin ifade biçimlerine dair detayların olduğu konferansa öğrenciler büyük ilgi ve katılım gösterdiler.

 

2016- 2017 Eğitim Öğretim yılının final sınavlarından önce, Altınbaş Üniversitesi ailesi olarak, Gezi ve Etkinlik Kulübümüz ile Müzik Kulübümüzün önderliğinde organize edilen ''Finallere Enerji Yükleniyor'' etkinlği ile finallere enerji depoladık.

üniversite gruplarımızın konserleri, sumo, canlı langırt gibi çeşitli etkinliklerle doya doya eğlendik!

Üniversite Koromuz 3 Haziran 2017 Cumartesi Günü Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde düzenlenen 1. Pera Uluslararası Korolar Festivali'ne katılım gösterdi.

 

5 Nisan 2017 Çarşamba Günü, Müzik Kulübümüzün davetlisi olarak ''Rezil'' Grubu sahnedeydi.İsa Özkocaman'ın kendi şarkılarını da söylediği konsere öğrencilerimiz büyük bir ilgi ve katılım gösterdi.