Close

HAKKIMIZDA

Duyurular

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 26.03.2020 tarihli açıklamasına göre,

Bahar dönemi eğitim öğretim süreçleri önlisans, lisans ve yüksek lisans için sadece uzaktan eğitim şeklinde devam edecektir.  

 

Uygulamalı derslerin de yaz döneminde tamamlanması planlanmaktadır.

 

Vize ve final sınavlarının uygulanma şekli ilerleyen süreçte web sitemizden duyurulacaktır.

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle alınan tedbirler kapsamında eğitime verilen üç haftalık ara 16 Mart 2020 tarihinde başlamıştır. Bu zaman dilimi içerisinde hepimizin sağlığı için birimimizce gerçekleştirilecek yüz yüze görüşmelerimiz süresiz olarak ertelenmiştir. Ancak Psikolojik Destek Biriminden yardım almak isteyen kişiler için online destek sağlanmaktadır. Görüşmeler Microsoft Teams uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.

 

Online görüşme talebi olan öğrenciler psikolojikdestek@altinbas.edu.tr adresinden klinik psikologlarımızla iletişime geçebilirler.

 

Sevgilerimizle,

 

Rektör a.

Prof. Dr. Ahmet Kasım HAN

Rektör Yardımcısı

Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanları için yapılacak olan giriş sınavları, bir sonraki duyuruya kadar ertelenmiştir.

 

Bilgilerinize sunarız.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi - Araştırma Görevlisi Ön Değerlendirme Sonuçları

Sayın Öğretim Elemanları Adayları

Öğretim Üyesi Dışındaki öğretim elemanları için yapılacak olan giriş sınavları bir sonraki duyuruya kadar ertelenmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığı

Eğitim dili Türkçe olan bölümlere kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerin Türkçe Hazırlık Okulu programından muaf olabilmeleri için dil yeterlik belgesi sunması ya da Altınbaş Üniversitesi Türkçe Seviye Belirleme ve Yeterlik sınavlarında gerekli puanı alması gerekmektedir. Bu şartları karşılayamayan öğrenciler zorunlu hazırlık programına devam eder.

 

TÜRKÇE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 09.03.2020 PAZARTESİ

09.03.2020 Pazartesi günü, Mahmutbey E Blok’ta Türkçe Seviye Belirleme sınavı yapılacaktır. Bu sınavın amacı öğrencilerimizi Türkçe Hazırlık Programında kendilerine en uygun seviyeye yerleştirmektir.

Sınavda A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar 4 seviyeden sorular bulunmaktadır ve dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme becerileri ölçülmektedir. 

*Sınava girecek tüm öğrencilerin 09.03.2020 Pazartesi günü, en geç saat 09:00’da, Mahmutbey E Blok konferans salonunda kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Öğrencilerimizin sınav sonucunu web sitemizin duyurular bölümünden kontrol etmeleri ve sonuçlarına göre B2 seviyesi çıkan öğrencilerin Türkçe yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular). Bireysel olarak sınav sonucu iletilmeyecektir.

*Türkçe seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektir.

 

TÜRKÇE YETERLİK SINAVI (HAZIRLIK MUAFİYET SINAVI) – 11.03.2020 ÇARŞAMBA

11.03.2020 Çarşamba günü, Mahmutbey E Blok’ta Türkçe Yeterlik Sınavı (Muafiyet Sınavı) yapılacaktır. Türkçe yeterlik sınavına, Seviye Belirleme Sınavında B2 düzeyi çıkan öğrenciler girebileceklerdir. Türkçe yeterlik sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrenciler Türkçe hazırlık programından muaf olurlar. 59 ve altında puan alan öğrenciler Türkçe Hazırlık Programında B2 seviyesineyerleştirilirler.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin 11.03.2020 Çarşamba günü E Blok konferans salonunda en geç saat 09:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Sınav sonucu web sitesinde duyurulacaktır. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular)

Üniversitemiz Sanat Tasarım Yüksek Lisans Programı Takı Tasarımı alanı öğrencimiz Aslıhan KARAKURT, “GERMANICIA” temasıyla düzenlenen  ‘Kahramanmaraş Altın Takı Tasarım Yarışması’nda III. lük ödülü kazandı.

Aslıhan KARAKURT, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük altın kenti olan Kahramanmaraş'ta Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası işbirliğinde gerçekleştirilen yarışmada 6 şehirden 39 yarışmacının 58 eseri arasında yarıştı. Kağıt paftalar üzerine artistik ve teknik çizimlerden oluşan eserleri; konuya bağlılık, özgünlük, üretime uygunluk, pazarlanabilirlik, ergonomik yapı ve estetik ölçütleri dikkate alarak inceleyen jüri, ön elemede en başarılı gördüğü 3 eseri finale taşıdı. Finale kalan 3 eser asasında yer alma başarısı gösteren öğrencimiz Aslıhan KARAKURT'un prototipi üretilen tasarımı 3 eser arasında tekrar jüriye sunuldu ve yapılan değerlendirme sonunda finalde 3. lük ödülü sahibi oldu. 20 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Ramada Otel’de düzenlenen törende, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz’ün elinden ödülünü alan öğrencimiz Aslıhan KARAKURT’u göstermiş olduğu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Kulübünün 6-7-8 Mart tarihlerinde gerçekleşmek üzere düzenlediği FuturePharm Eczacılık Kongresi için kayıtlar devam ediyor.

 

Ayrıntılı bilgi için: FuturePharm Eczacılık Kongresi

 

 

Değerli Akademisyenler ve Araştırmacılar,

 

Bu yıl, 3-5 Haziran 2020 tarihinde üniversitemizde gerçekleştireceğimiz "Sağlık Bilimlerinde Multidisipliner Çalışmalar Kongresi"ni duyurmaktan ve siz değerli akademisyenleri bu toplantıya davet etmekten onur duymaktayız.

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık bilimleri, temel yaşam bilimleri başta olmak üzere tüm bilim dallarıyla sıkı bir ilişki içindedir. Bu nedenle kongremizde Tıp Bilimleri (Dahili, Temel, Cerrahi), Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik, Çocuk Gelişimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Gerontoloji, Yaşam Bilimleri (Biyoloji, Kimya, Fizik Vd.), Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmetler, Halk Sağlığı ve Epidemiyoloji, Sağlık Bilişim Sistemleri, Biyomühendislik ve diğer Multidisipliner Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanlarında çalışmalarını sürdüren değerli akademisyenlerin sözlü ve poster bildirileri kabul edilecektir.

 

Düzenleme ve Bilim Kurulumuzla beraber, farklı bilim dallarından kendi alanlarında duayen pek çok bilim insanıyla genç bilim insanını buluşturan kongremizde, disiplinler arası etkileşim ve araştırmaların, katılacak bilim insanlarımızın ufuklarını genişletmesinin sorumluluk ve onurunu duymaktayız.

 

Sağlık bilimleri ve yaşam alanlarında çalışan bilim insanlarını ve akademiye gönül vermiş tüm katılımcılarımızı kongremizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, en içten saygılarımızı sunarız.

 

 

Academic Year 2019-2020 Spring Semester

Tuition Fee Announcement for International Students  

Tuition fees for Academic Year 2019-2020 Spring Semester have been uploaded to the student information system SIS. To view the amount you are required to pay, please click on “Tuition Fee/Payments”. You are required to make tuition payment for spring semester so that your student information system can be available. For payment methods, please visit our webpage where you can have access by clicking on the following LINK

 

Please note,

-        There is no Denizbank branch available at the campus. Please visit the nearest Denizbank branch to complete your payment.

-        You may still sit for 2019-2020 fall semester make-up exams and view your score on the system even though you have outstanding debt (the amount of tuition you are required to pay)

Yurtdışında staj imkanı mı arıyorsunuz? CV Hazırlama Atölyesi için tarihi kaydedin! Katılım için: erasmus@altinbas.edu.tr 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri  Fakültesi İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümlerine ait 25.12.2019 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 11424/2/1 – 1 numaralı;

13.01.2020 Tarihinde yapılan  Araştırma Görevlisi Sınav Sonuçları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri  Fakültesi İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümlerine ait 25.12.2019 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 11424/2/1 – 1 numaralı Araştırma Görevlisi Öndeğerlendirme Sonuçları 

_MDBF Araştırma Görevlisi Öndeğerlendirme Sonuçları 10.01.2020.pdf

Sınav Tarihi:13.01.2020

Sınav Saati:14:00

Sınav Yeri: Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi 5. Kat D505

Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 akademik yılında Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleşti.

12 Kasım 2019 tarihinde  Altınbaş Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı ve Çelebi Stratejik Danışmanlık tarafından düzenlenen “Dijital Yönetim ve Kırılma” Konferansı’nın sonuç bildirgesine ekten ulaşabilirsiniz.

Sonuç Bildirgesi.docx

Öğrenci Konseyi Bölüm – Program Temsilciği Süreçleri tamamlanmıştır. Seçim sonuçlarına göre belirlenen “Bölüm/Program Temsilcileri” aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

 

Seçim sürecine ilişkin itiraz talepler 15 Kasım 2019 tarihi saat 15:00’ kadar Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na iletilebilir. Bu sürenin ardından alınan talepler geçersiz sayılacak ve değerlendirme sorucuna göre Kesin “Temsilcilik Listesi” saat 17:’00 da yayınlanacaktır.

 

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ
 PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
III. TUR SONUÇLARI

Bölüm/Program

Aday Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Defne Canpolat

160701233

Hukuk Fakültesi

Hukuk (%30 İngilizce)

Muhammed Fatih Polat

160201009

Köln Hukuk

Emre Kırmızıkan

160202249

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Ahmet Abdurrahman Mohamud

163402445

Sosyoloji

Kübra Yılmaz

160102030

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Süleyman Kilci

180501675

İnşaat Mühendisliği (Türkçe)

Burhan Kıvrak

170510224

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

Tuba Burcu Kaygı

150506029

Makine Mühendisliği (İngilizce)

Selim Coruk

160505177

Mimarlık (İngilizce)

Aytuna Kendiroğlu

150504047

Meslek Yüksekokulu

Adalet

Taha Göktuğ Karakaş

181007039

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Anestezi

Dolunay Göksu

181103085

Elektronörofizyoloji

Aynur Öztürk

181114549

Ağız ve Diş Sağlığı

Beyza Durgut

191101031

Fizyoterapi

Sinan Çevik

181104131

Fen Bilimleri Enstitüsü

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (Doktora)

Alaa Firas Jasim

183106705

Öğrenci Konseyi Bölüm – Program Temsilciği Süreçleri tamamlanmıştır. Seçim sonuçlarına göre belirlenen “Bölüm/Program Temsilcileri Kesin Listesi” aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ
 PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
III. TUR SONUÇLARI

Bölüm/Program

Aday Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Defne Canpolat

160701233

Hukuk Fakültesi

Hukuk (%30 İngilizce)

Muhammed Fatih Polat

160201009

Köln Hukuk

Emre Kırmızıkan

160202249

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Ahmet Abdurrahman Mohamud

163402445

Sosyoloji

Kübra Yılmaz

160102030

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Süleyman Kilci

180501675

İnşaat Mühendisliği (Türkçe)

Burhan Kıvrak

170510224

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

Tuba Burcu Kaygı

150506029

Makine Mühendisliği (İngilizce)

Selim Coruk

160505177

Mimarlık (İngilizce)

Aytuna Kendiroğlu

150504047

Meslek Yüksekokulu

Adalet

Taha Göktuğ Karakaş

181007039

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Anestezi

Dolunay Göksu

181103085

Elektronörofizyoloji

Aynur Öztürk

181114549

Ağız ve Diş Sağlığı

Beyza Durgut

191101031

Fizyoterapi

Sinan Çevik

181104131

Fen Bilimleri Enstitüsü

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (Doktora)

Alaa Firas Jasim

183106705

Seçmen sayısı %50’ye ulaşmadığından “Üçünce Turda”seçime devam edecek bölüm/programların listesi aşağıdadır.

“Üçüncü Tur Seçimleri” 14 Kasım 2019 tarihinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

“Birinci ve İkinci Turda” oy kullananların oyları geçerliliğini korumaktadır, tekrar oy kullanamazlar.

Eğitim gördüğünüz bölüm/programda oy kullanmak için tıklayınız:

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (PhD İng.): https://forms.office.com/Pages/DesignPage.aspx#FormId=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUOUJQUDVYOTJESEc2S1FHUVg2SEVJVUJWSy4u

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (PhD TR): https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUMklTV003NU9OVElRTjRCR0RJWTEwRERFSS4u

Fizyoterapi: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUMUFURjAyOE1DOTNRT0ZHWU5FQTZCR1E5NS4u

Elektronörofizyoloji – Electroneurophysiology: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BURVQ2N1A5Wlc1RExQUlBPMU41TFcwWVQ0Ri4u

Grafik Tasarım: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUQ1hVODEwM0pQVU05RklIVVk5QzFOMVFIUi4u

Mimarlık: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUQkNJVFk2SFA5UDhGSUdQWkVLRkdOUUtKRS4u

Endüstri Mühendisliği: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUNTdZQTFUVUkzUkhUVzM5NEo3UU5ETFJRSy4u

Sosyoloji: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUMUQxQ00zOE42TTIxQTE2VTkxUzFWMU02Wi4u

Uluslararası İlişkiler: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUNzdNWk1RMjg1WVM4Vk5OQ0ozUDVTUzBFMS4u

Hukuk Köln: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BURE9NUzBESEI3SDNQUk5ENTBMOFc5R0RORC4u

Diş Hekimliği: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=omXv1JwHFkWL1e5uOyzkVpEULb-0dwhJqd5ltxUzA7BUNFFVWlRBQjk1V0JUNlNBU1lYREZCQVk0WS4u

Altınbaş Üniversitesi 2018-2019 Öğrenci Konseyi Bölüm/Program Temsilciliği İkinci Tur Seçimleri

Seçmen sayısı %60’a ulaşmadığından “İkinci Turda”seçime devam edecek bölüm/programların listesi aşağıdadır.

“İkinci Tur Seçimleri” 13 Kasım 2019 tarihinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

“Birinci Turda” oy kullananların oyları geçerliliğini korumaktadır, tekrar oy kullanamazlar.

 Eğitim gördüğünüz bölüm/programda oy kullanmak için tıklayınız:

 

Sosyoloji (İngilizce) - Sociology (EN)

 

Makine Mühendisliği (İngilizce) - Mechanical Engineering (EN)

 

SHMYO – Fizyoterapi

 

Mimarlık (İngilizce) - Architecture (EN)

 

Diş Hekimliği – Dentistry

 

İnşaat Mühendisliği (Türkçe) - Civil Engineering (TR) 

 

Hukuk KÖLN  

 

Hukuk

 

SHMYO Elektronörofizyoloji

 

İnşaat Mühendisliği (İngilizce) - Civil Engineering (EN)

 

Uluslararası İlişkiler (İngilizce) - International Relations (EN) 

 

MYO – Grafik Tasarım

 

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (PhD İng.) / Electrical and Computer Eng. (PhD EN) 

 

Endüstri Mühendisliği (İngilizce) - Industrial Engineering (EN) 

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ 2019-2020 ÖĞRENCİ KONSEYİ BÖLÜM/PROGRAM TEMSİLCİLİĞİ İKİNCİ TUR SEÇİM SONUÇLARI

 

Seçmen sayısı %50’ye ulaşmadığından “Üçüncü Turda” seçime devam edecek bölüm/programların listesi aşağıdadır.

Üçüncü Tur Seçimleri” 14 Kasım 2019 tarihinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

“Birinci ve İkinci Turda” oy kullananların oyları geçerliliğini korumaktadır, tekrar oy kullanamazlar.

 

 

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ
PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
III. TURDA DEVAM EDECEK BÖLÜMLER

Bölüm/Program

Aday Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Atalay Emre Yıldırım

180701057

 

Defne Canpolat

160701233

Hukuk Fakültesi

Köln Hukuk

Emre Kırmızıkan

160202249

 

Ramazan Burak Karagöz

160202044

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Ahmet Abdurrahman Mohamud

163402445

 

Aslınur Organ

160402044

Sosyoloji

Kübra Yılmaz

160102030

 

Gönül Damla Ercan

160102013

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Sülayman Kilci

180501675

 

Yahia Al-Gasim

180501963

Mimarlık (İngilizce)

Aeshah Al-Azzawy

160504276

 

Aytuna Kendiroğlu

150504047

 

Daban Madhat Miran Salihi

160504385

Meslek Yüksekokulu

Grafik Tasarım

Ali Turgut

181010129

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Elektronörofizyoloji

Aynur Öztürk

181114549

 

Canan Uğur

181114706

Fizyoterapi

Aleyna Kavaz

191104164

 

Sinan Çevik

181104131

 

Sude Yavuz

191104151

Fen Bilimleri Enstitüsü

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (Doktora)

Alaa Firas Jasim

183106705

 

Hakan Üşenti

193105192

 

 

 

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMLERİ PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
II. TUR SONUÇLARI

Bölüm/Program

Aday Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Hukuk Fakültesi

Hukuk (%30 İngilizce)

Muhammed Fatih Polat

160201009

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

Tuba Burcu Kaygı

150506029

İnşaat Mühendisliği (Türkçe)

Burhan Kıvrak

170510224

Makine Mühendisliği (İngilizce)

Selim Coruk

160505177

 

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ 2019-2020 ÖĞRENCİ KONSEYİ BÖLÜM/PROGRAM TEMSİLCİLİĞİ İLK TUR SEÇİM SONUÇLARI

 

Seçmen sayısı %60’a ulaşmadığından “İkinci Turda” seçime devam edecek bölüm/programların listesi aşağıdadır.

“İkinci Tur Seçimleri” 13 Kasım 2019 tarihinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

“Birinci Turda” oy kullananların oyları geçerliliğini korumaktadır, tekrar oy kullanamazlar. 

 

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ
PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
II. TURDA DEVAM EDECEK BÖLÜMLER

Bölüm/Program

Aday Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği

Atalay Emre Yıldırım

180701057

 

Defne Canpolat

160701233

Hukuk Fakültesi

Hukuk (%30 İngilizce)

İsmailcan Civaş

170201177

 

Muhammed Fatih Polat

160201009

Köln Hukuk

Emre Kırmızıkan

160202249

 

Ramazan Burak Karagöz

160202044

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslarası İlişkiler

Ahmet Abdurrahman Mohamud

163402445

 

Aslınur Organ

160402044

Sosyoloji

Kübra Yılmaz

160102030

 

Gönül Damla Ercan

160102013

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Sülayman Kilci

180501675

 

Yahia Al-Gasim

180501963

İnşaat Mühendisliği (Türkçe)

Ahmed Nawzad Kareem Dawda

180510870

 

Burhan Kıvrak

170510224

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

Doğan Apaydın

170506701

 

Muhammad Bilal Hassan

160506549

 

Tuba Burcu Kaygı

150506029

Makine Mühendisliği (İngilizce)

Gökmen Kayacan

150505005

 

Izeddin Albreem

160505425

 

Selim Coruk

160505177

Mimarlık (İngilizce)

Aeshah Al-Azzawy

160504276

 

Aytuna Kendiroğlu

150504047

 

Daban Madhat Miran Salihi

160504385

Meslek Yüksekokulu

Grafik Tasarım

Ali Turgut

181010129

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Elektronörofizyoloji

Aynur Öztürk

181114549

 

Canan Uğur

181114706

Fizyoterapi

Aleyna Kavaz

191104164

 

Sinan Çevik

181104131

 

Sude Yavuz

191104151

Fen Bilimleri Enstitüsü

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği (Doktora)

Alaa Firas Jasim

183106705

 

Hakan Üşenti

193105192

 

2019-2020 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ
I. TUR PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ
SONUÇLARI

Bölüm/Program

Seçilen Öğrenci Adı Soyadı

Öğrenci Numarası

Eczacılık Fakültesi

Eczacılık

Ezgi Ortatepe

150601034

Güzel ve Sanat ve Tasarım Fakültesi

İç Mimarlık (İngilizce)

Burak Ergün

170305050

Sinema ve Televizyon

Muhammed Firas İdlbi

190306068

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikoloji

Şevval Sürmeneli

160101075

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Afra Tepe

163406254

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

Umut Taştan

160502320

Elektrik Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

Korcan Terzi

160503208

Endüstri Mühendisliği (Türkçe)

Battalgazi Öztürk

160508226

İç Mimarlık (İngilizce)

Ghalya Almasalmeh

170507736

Yazılım Mühendisliği (Türkçe)

Güler Şahin

180512402

Uygulamalı Bilimler Fakültesi 

Yönetim Bilişim Sistemleri

İsmail Titiz

183502029

Tıp Fakültesi

Tıp 

Şeyhmus Özmen

152001001

Meslek Yüksekokulu

Adalet

Taha Göktug Karakaş

181010129

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ağız ve Diş Sağlığı

Beyza Durgut

191101031

Anestezi

Dolunay Göksu

181103085

Fen Bilimleri Enstitüsü

Elektirik Bilgisayar Mühendisliği (Tezli YL)

Ali Algaraghuli

181104131

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Uluslararası Ticarert Hukuku (Tezli YL)

Mustafa Oğuz

193105192

Yabancı Diller Yüksekokulu

Hazırlık Programı

Abdurrahim Cemal Kökçe

190201007

 

2018-2019 ve daha önceki akademik yıllarda hazırlık programında başarılı olamamış tüm seviyelerdeki öğrencilerimizin dikkatine

 

Üniversitemizin Senato kararı gereğince,

31.10.2019 – 01.11.2019 tarihlerinde gerçekleşen İngilizce yeterlik sınav sonuçları ektedir. Sınav sonucuna göre başarılı olan öğrencilerimiz İngilizce hazırlık programından muaf olmuşlardır ve öğrenci işlerine başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna göre başarılı olamayan öğrencilerimiz mevcut sınıflarında derslerine devam edeceklerdir.

__31.10.2019 Proficiency Exam Results.pdf

2018-2019 ve daha önceki akademik yıllarda hazırlık programında başarılı olamamış tüm seviyelerdeki öğrencilerimiz için, Üniversitemizin Senato kararı gereğince,

31.10.2019 – 01.11.2019 tarihlerinde İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. Bu sınav bir defaya mahsus olup, sınavı kaçıran, geç kalan öğrenciler hiçbir mazeret kabul edilmeksizin sınava alınmayacaktır ve sınavın kesinlikle telafisi yapılmayacaktır. Sınava girmek isteyen öğrencilerimiz kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle 31.10.2019 ve 01.11.2019 tarihlerinde saat 08:30’da Mahmutbey Kampüs E blok 1. Katta hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav derslik bilgileri giriş katında asansör yanlarındaki ve 1.kattaki listelerde yer alacaktır.

Sınav Tarihi: 31.10.2019 – 01.11.2019

Sınav Saati: 08:30

Sınav Yeri: Mahmutbey Kampüs E Blok 1.Kat

Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Hazırlık Okulu programından muaf olabilmeleri için dil yeterlik belgesi sunması ya da Altınbaş Üniversitesi İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik sınavlarında gerekli puanı alması gerekmektedir. Bu şartları karşılayamayan öğrenciler zorunlu hazırlık programına devam ederler.

 

İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 24.10.2019 PERŞEMBE

24.10.2019 Perşembe günü Mahmutbey E Blokta İngilizce Seviye Belirleme sınavı yapılacaktır. Bu sınavın amacı öğrencilerimizi İngilizce Hazırlık Programında kendilerine en uygun seviyeye yerleştirmektir.

Sınavda A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar 4 seviyeden sorular bulunmaktadır ve  dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme becerileri ölçülmektedir.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin 24.10.2019 Perşembe günü Mahmutbey E Blokta 1.kat 103 numaralı sınıfta en geç saat 12:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Öğrencilerimizin sınav sonucunu web sitemizin duyurular bölümünden kontrol etmeleri ve sonuçlarına göre B2 seviyesi çıkan öğrencilerin İngilizce yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular). Bireysel olarak sınav sonucu iletilmeyecektir.

*İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektir.

 

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (HAZIRLIK MUAFİYET SINAVI) – 25.10.2019 CUMA

25.10.2019 Cuma günü Mahmutbey E Blokta İngilizce Yeterlik Sınavı (Muafiyet Sınavı) yapılacaktır.

Yeterlik sınavına, Seviye Belirleme Sınavında B2 düzeyi çıkan öğrenciler girebileceklerdir.  Yeterlik sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar.

59 ve altında puan alan öğrenciler Hazırlık Programında B2 seviyesine yerleştirilirler.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin, sınav tarihinden önce web sitesinde duyurulacak olan yer ve tarihlerde en geç saat 11:30’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Sınav sonucu web sitesinde duyurulacaktır. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular)

2019-2020 Erasmus+ KA107 Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği başvuruları başladı! (Fas, Kosova, Bosna Hersek ve Ürdün için)
Başvuru çağrıları ve formlar ekte yer almaktadır.

Erasmus KA107 kapsamında aylık hibe miktarı 700 € olmakla beraber öğrencilere ayrıca seyahat için destek hibesi tahsis edilebilmektedir.

Tüm sorularınız için aşağıda tarihleri belirtilen tanıtım seminerlerine katılabilir ve Erasmus Koordinatörlüğü (erasmus@altinbas.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiler
Erasmus Koordinatörlüğü

 

Application Form for Erasmus Study Program 3rd call(Outgoing).docx

 

Application Form for Erasmus Training Program 3rd Call (Outgoing).doc

ALREADY REVISED-ERASMUS KA107 STUDENT TRAINING CALL FOR APPLICATIONS.pdf

LATEST ALREADY REVISED- ERASMUS 2019-2020 KA107 STUDENT STUDY CALL FOR APPLICATIONS.pdf

ServiceDesk.url.pdf SON DÜZENLENEN- ERASMUS KA107 ÖĞRENCİ STAJ BAŞVURU ÇAĞRISI.pdf

SON DÜZENLENEN- ERASMUS KA107 ÖĞRENCİ STAJ BAŞVURU ÇAĞRISI.pdf

SON DÜZENLENEN-ERASMUS KA107 2019-20 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM BAŞVURU ÇAĞRISI.pdf

Değerli Öğrencilerimiz,

2019-2020 akademik yılı Kısmi Zamanlı Çalışma Programı başvuruları 30 Eylül – 04 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacaktır.

Programa başvuracak öğrencilerde aranan özellikler:

 1. Normal eğitim öğretim süresi içerisinde öğrenim görüyor olmak
 2. Not ortalaması 2.00’ın üstünde olmak
 3. Disiplin cezası almamış olmak
 4. Yetim maaşı ve nafaka dışında asgari ücret düzeyinde gelire sahip olmamak
 5. İzinli olmayan aktif öğrenci olmak

Program kapsamında öğrenci çalıştırılacak birimler aşağıdaki gibidir (Her öğrenci yalnızca bir bölüme başvuru yapabilir):

Not*: İlk tercihine seçilemeyen öğrencilerin başvuruları 2019-2020 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemleri boyunca oluşacak ihtiyaçlar kapsamında değerlendirilecektir.

Not**: Seçilen öğrencilere bilgisi doğrudan birim sorumluları tarafından verilecektir.

 Aşağıda yer alan link üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 Başvuru linkine ulaşmak için tıklayınız.

 

2019-2020 PREP SCHOOL MODULE 1 A1 LEVEL CLASS LIST..pdf

2019-2020 PREP SCHOOL MODULE 1 A2 LEVEL CLASS LIST.pdf

2019-2020 PREP SCHOOL MODULE 1 B1 LEVEL CLASS LIST.pdf

2019-2020 PREP SCHOOL MODULE 1 B2 LEVEL CLASS LIST.pdf

 

2019-2020 Akademik yılı İngilizce Hazırlık programı sınıf listesi ektedir. Dersler E blokta 01.10.2019 tarihinde başlayacaktır. 30.09.2019 tarihinde üniversite bünyesinde tüm öğrencilerimizin katılımı için Mahmutbey Ana Kampüs’te oryantasyon programı yapılacaktır.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçılar Prof.Dr. Bünyamin Özgültekin, Prof. Dr. Nurcan Perdahcı ve Dr. Öğretim Üyesi Cemile Tuna Tokyo Metropolitan Müzesi’nde kişisel sergi açtılar.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçılar Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Sayın H. Murat MERCAN 13.09.2019 tarihinde saat: 14.30’da ziyaret ettiler. Altınbaş Üniversitesi adına kendilerine bir anı hediyesi takdim edildi. 10.09.2019   AIAP Sergisi’’ açılışı gerçekleştirildi. 13.09.2019 tarihinde AIAP ‘’Junten’’ Türkiye’den katılan sanatçılar onuruna bir akşam yemeği düzenledi. Bu yemeğe Türk sanatçılarla birlikte Japonya’dan sanatçılar da katıldı. İki ülke sanatçıları arasında kültür sanat konularında verimli temaslar gerçekleştirildi. Ayrıca Japonya’nın Liberal Demokrasi Parti Milletvekili Shigeto NAKAHARA’da yemeğe katıldı. Yemekte; 2020 yılında yapılacak sergi küratörlüğü daha önceden onaylanan Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN yapılacak sergiyle ilgili bir konuşma yaptı.  Türk heyeti AIAP ‘’Junten’’ Başkanı Shirato AKİRA ve Başkan Yardımcısı Naoyuki SHİİNA’yı ziyaret etti. Gelecek sergi mekanları üzerinde çalışmalar yapıldı.

T.C. Tokyo Büyükelçisi Sayın H. Murat MERCAN ve eşleri Sayın İnci Mercan Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçıların Tokyo Metropolitan Müzesi Design Festa Gallery’de açtıkları sergileri izlediler. Müsteşar Emel DERİNÖZ TEKİN, Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Sekreteri İzumi SAİTO, Shizuka KUWASAKO, Etsuko WADA sergiyi ziyaret ettiler. Sanatçılar Tokyo Belediyesi ve AIAP Tokyo Sosyal Medyasına sergi ile bilgiler verdiler.

Tokyo Metropolitan Müzesi Design Festa Gallery Tokyo’da Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyelerinin açtığı kişisel sergiler beğeni ve yoğun ilgi ile karşılandı. Türkiye ve Japonya arasındaki kültür sanat konularında işbirliği ve dostluk adına olumlu adımlar atıldı.

 

Değerli Öğrencilerimiz,
Burs başvuruları 20 Eylül- 7 Ekim 2019 tarihleri arası alınacaktır.
Destek bursu her akademik yıl için bir sefer verilecektir. Yemek bursu Üniversite yemekhanelerinde verilecek olan öğle yemeğini kapsamaktadır.
Destek ve Yemek Bursu başvuruları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir:
• Aylık gelir durumu
• Başka burs alıp almama durumu
• Fiziksel engel durumu
• Anne-Baba medeni durumu
• Anne-Baba sağ olup olmaması durumu
• Anne-Baba çalışma durumu
• Okuyan kardeş sayısı
• Öğrenci ikamet durumu
• Aile ikamet durumu
• Eğitim bursu oranı
• Öğrenci çalışma durumu

Gerekli evrakların ve başvuru forumunun eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir. Eksik evrak verilmesi durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız
Sevgilerimizle,

2019-2020 Akademik Yılı YKS ek kontenjan ile yerleşen ve eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler için 30.09.2019 tarihinde İngilizce seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

Sınava girecek tüm öğrencilerin 30.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey Kampüs E Blokta 5.katta 08:45’te kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınavın telafisi olmayıp, İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektirler.

 

Seviye Belirleme Sınavında B2 düzeyi çıkan öğrenciler, Mahmutbey Kampüs E Blokta 5.katta 01.10.2019 Salı günü saat 09:00’da İngilizce yeterlik sınavına girebileceklerdir.

İngilizce yeterlik sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin listesi web sitesi ana sayfa duyurular bölümünde yer alacaktır.

Sınav Başvuru Tarihi ve Yeri     

24.09.2019 - İlgili Fakülte Sekreterliği

Sınava Girme Koşulları

2019-2020 girişli Eğitim dili %100 Türkçe olan bölüm öğrencileri

Sınav Tarih ve Yeri

26.09.2019 - Mahmutbey & Gayrettepe Kampüsü

Sınav Başvuru Tarihi ve Yeri  

25.09.2019 - İlgili Fakülte Sekreterliği

Sınava Girme Koşulları

2019-2020 girişli ya da Hazırlık programını yeni tamamlamış
bölümü İngilizce olan uluslararası öğrenciler

Sınav Tarih ve Yeri

27.09.2019 - Mahmutbey & Gayrettepe Kampüsü

Üniversitemizin fakültelerinde kayıtlı bulunan öğrenciler için yapılacak olan CE100 Computing Skills ve BİL100 Bilgisayar Becerileri derslerinin Muafiyet Sınavı 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Mahmutbey Kampüs A Blok 2. Kat PC Lab’da gerçekleştirilecektir.

Sınava katılma taleplerinizi 23 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar ozge.dayioglu@altinbas.edu.tr adresine bildirmeniz gerekmektedir. Talep mailinizde Ad/Soyad/Öğrenci numarası/Bölüm bilgilerinizi de belirtiniz.

Başvuruların bitiminde, sınav saat listeleri uzem.altinbas.edu.tr sayfasında Duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

Sınavda kimlik kontrolü yapılacaktır ve fotoğraflı kimlik belgesi getirmeyenler sınava alınmayacaktır.

2019-2020 YKS & YGS 18-19.09.2019 TARİHLİ İNGİLİZCE YETERLİK SINAV LİSTESİ.pdf

2019-2020 YKS YGS Öğrencileri 16.09.2019 Tarihli İngilizce Seviye Belirleme Sınav Sonucu_Web.pdf

16.09.2019 tarihli YKS öğrencileri İngilizce seviye belirleme sınav sonucu ektedir. İngilizce seviye belirleme sınav sonucuna göre B2 seviyesi çıkan öğrencilerimiz 18-19.09.2019 tarihlerinde yapılacak olan İngilizce yeterlik sınavına girmeleri gerekmektedir. İngilizce yeterlik sınavına girecek öğrencilerimiz Mahmutbey Ana Kampüs D blokta ekte yer alan dersliklerde saat 08:45’te kurşun kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

KA103 DERS VERME BAŞVURU SONUÇLARI.PDF

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

2018 Erasmus (KA103) Projesi Erasmus Personel Ders Verme Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıda bulunan tüm Akademik  personelimizin başvuruları, 15.10.2018 tarih  2018/18 no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve 10.09.2019 tarih ve 2019/16 no’lu Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Sonuçlar için tıklayınız.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak  5 gün (seyahat dâhil) hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 20.12.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Erasmus Ekibi

KONSORSİYUM EĞİTİM ALMA BAŞVURU SONUÇLARI.PDF

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

2018 Erasmus+ (Staj Konsorsiyumu) Projesi Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıda bulunan tüm Akademik ve İdari personelimizin başvuruları, Üniversite Yönetim Kurulu ve Konsorsiyum Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve 10.09.2019 tarih ve 2019/16 no’lu Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Başvuru sonuçları için tıklayınız.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak  7 gün (seyahat dâhil) hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu hususun dilekçe ile tarafımıza en geç 20.12.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

ERASMUS KA107 - HİBE TAHSİSİ.PDF

ERASMUS KA107 - DEĞERLENDİRME TABLOSU.PDF

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

2018 Erasmus (KA107: Bosna-Hersek, Fas, Kosova, Ürdün) Projesi Erasmus Personel Eğitim Alma-Ders Verme  Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıda bulunan tüm Akademik  personelimizin başvuruları, 15.10.2018 tarih  2018/18 no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve 10.09.2019 tarih ve 2019/16 no’lu Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibe almaya hak kazanan adaylar ve yedek listesinde bulunan adaylar ekli listede belirtilmiştir.

Başvuru Sonuçları : Hibe Tahsisi

Başvuru Sonuçları : Değerlendirme Kriterleri

Hibeli olarak hareketliliğe katılmaya hak kazanan adayların  7 gün (seyahat dâhil)  süre ile hareketlilik gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 20.12.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

2019-2020 YGS İngilizce Seviye Belirleme Sınav Listesi.pdf

2019-2020 Akademik Yılı yatay geçiş ile yerleşen ve eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler için 16.09.2019 tarihinde İngilizce seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

Sınava girecek tüm öğrencilerin 16.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey Ana Kampüs D Blokta ekte yer alan listedeki dersliklerde en geç saat 09:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınavın telafisi olmayıp, İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektirler.

18.09.2019 Proficiency Exam List.pdf

2018-2019 Akademik yılında hazırlık programına devam etmiş ancak hazırlık programını tamamlayamamış öğrenciler için 18-19 Eylül 2019 tarihlerinde Mahmutbey Yerleşkesi D Blok’ta İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. 18 Eylül 2019 tarihinde sınavın okuma, dinleme ve yazma bölümleri, 19 Eylül 2019 tarihinde ise sınavın konuşma bölümü yapılacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerin en geç 08:45’te ekte yer alan dersliklerde kurşun kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Hazırlık Okulu programından muaf olabilmeleri için dil yeterlik belgesi sunması ya da Altınbaş Üniversitesi İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik sınavlarında gerekli puanı alması gerekmektedir. Bu şartları karşılayamayan öğrenciler zorunlu hazırlık programına devam ederler.

İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 23.09.2019 PAZARTESİ

23.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey E Blokta İngilizce Seviye Belirleme sınavı yapılacaktır. Bu sınavın amacı öğrencilerimizi İngilizce Hazırlık Programında kendilerine en uygun seviyeye yerleştirmektir.

Sınavda A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar 4 seviyeden sorular bulunmaktadır ve  dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme becerileri ölçülmektedir.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin 23.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey E Blokta en geç saat 08:45’te, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, sınav tarihinden önce web sitesinde duyurulacak olan dersliklerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Öğrencilerimizin sınav sonucunu web sitemizin duyurular bölümünden kontrol etmeleri ve sonuçlarına göre B2 seviyesi çıkan öğrencilerin İngilizce yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular). Bireysel olarak sınav sonucu iletilmeyecektir.

*İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektir.

 

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (HAZIRLIK MUAFİYET SINAVI) – 24.09.2019 SALI

24.09.2019 Salı günü Mahmutbey E Blokta İngilizce Yeterlik Sınavı (Muafiyet Sınavı) yapılacaktır.

Yeterlik sınavına, Seviye Belirleme Sınavında B2 düzeyi çıkan öğrenciler girebileceklerdir.  Yeterlik sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar.

59 ve altında puan alan öğrenciler Hazırlık Programında B2 seviyesine yerleştirilirler.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin belirtilen yer ve tarihlerde en geç saat 08:45’te, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, sınav tarihinden önce web sitesinde duyurulacak olan dersliklerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Sınav sonucu web sitesinde duyurulacaktır. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular)

2019-2020 YKS İle Yerleşen Öğrenciler İngilizce Seviye Belirleme Sınav Listesi.pdf

2019-2020 Akademik Yılı YKS ile yerleşen ve eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler için 16.09.2019 tarihinde İngilizce seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

Sınava girecek tüm öğrencilerin 16.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey Ana Kampüs D Blokta ekte yer alan listedeki dersliklerde en geç saat 09:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınavın telafisi olmayıp, İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektirler.

Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Hazırlık Okulu programından muaf olabilmeleri için dil yeterlik belgesi sunması ya da Altınbaş Üniversitesi İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik sınavlarında gerekli puanı alması gerekmektedir. Bu şartları karşılayamayan öğrenciler zorunlu hazırlık programına devam ederler.

İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 16.09.2019 PAZARTESİ

16.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey Ana Kampüs D Blokta İngilizce Seviye Belirleme sınavı yapılacaktır. Bu sınavın amacı öğrencilerimizi İngilizce Hazırlık Programında kendilerine en uygun seviyeye yerleştirmektir.

Sınavda A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar 4 seviyeden sorular bulunmaktadır ve  dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme becerileri ölçülmektedir.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin 16.09.2019 Pazartesi günü Mahmutbey Ana Kampüs D Blokta en geç saat 09:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, sınav tarihinden önce web sitesinde duyurulacak olan dersliklerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Öğrencilerimizin sınav sonucunu web sitemizin duyurular bölümünden kontrol etmeleri ve sonuçlarına göre B2 seviyesi çıkan öğrencilerin İngilizce yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular). Bireysel olarak sınav sonucu iletilmeyecektir.

*İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektir.

 

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (HAZIRLIK MUAFİYET SINAVI) – 18-19.09.2019 ÇARŞAMBA & PERŞEMBE

18.09.2019 Çarşamba günü Mahmutbey Ana Kampüs D Blokta İngilizce Yeterlik Sınavı (Muafiyet Sınavı) yapılacaktır. 19.09.2019 Perşembe günü bu sınavın konuşma bölümü yapılacaktır.

Yeterlik sınavına, Seviye Belirleme Sınavında B2 düzeyi çıkan öğrenciler girebileceklerdir.  Yeterlik sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar. 59 ve altında puan alan öğrenciler Hazırlık Programında B2 seviyesine yerleştirilirler.

*Sınava girecek tüm öğrencilerin belirtilen yer ve tarihlerde en geç saat 09:00’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle, sınav tarihinden önce web sitesinde duyurulacak olan dersliklerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Sınav sonucu web sitesinde duyurulacaktır. (http://www.altinbas.edu.tr/tr/hakkimizda/duyurular)

2019-2020 Akademik Yılı YKS İle Yerleşen Öğrenciler İçin Hazırlık Programı İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik Sınavı Tarihleri.pdf

2019 DGS tercih işlemleri 21-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemi 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki dökümanlardan bilgi alabilirsiniz. 

DGS 2019 OZEL KOSULLAR.pdf

DGS Altınbaş.pdf

DGS GECİS YAPILABİLECEK LİSANS BOLUMLERİ.pdf

MinMax20092018-sayfalar-96-97-sıkıştırıldı.pdf

 

 

Kayıt Olmanın Yolları

 

Yeni kayıt olacak aday öğrencilerin dikkatine;

Fakültelerimiz ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için kayıt tarihleri aşağıdaki gibidir:

19.08.2019 Pazartesi 09:00 - 17:00                                                    

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  

 

20.08.2019 Salı 09:00 - 17:00                                                            

İşletme Fakültesi – İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi – Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi  

 

21.08.2019 Çarşamba 09:00 - 17:00                                                 

Uygulamalı Bilimler Fakültesi – Diş Hekimliği Fakültesi – Eczacılık Fakültesi -Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

 

22.08.2019 Perşembe 09:00 - 17:00                                                   

Tıp Fakültesi – Hukuk Fakültesi 

 

23.08.2019 Cuma 09:00 - 17:00                                                       

Tüm Fakülteler + Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  

 

Belge Kontrol Aşağıdaki belgelerin hazır oldugundan emin olunuz.

• YKS Sonuç Belgenizin İnternet Çıktısı

• Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi

• Nüfus Cüzdanının Aslı ve Fotokopisi

• Fotoğraf (6 Adet)

• Sabıka Kaydı Belgesi (E-devletten alınabilir)

• Askerlik Durumu Belgesi (1999 ve önce doğanlar içindir, E-devletten alınabilir)

 

Kayıt Olmanın Yolları

2018-2019 Akademik Yıl Hazırlık Programı 3. ve 4. Modül B2 Seviyesinde Başarısız Olan Öğrencilerin Dikkatine

İngilizce yeterlik sınavının SPEAKING bölümü 08.08.2019 tarihinde saat 09:00’da Mahmutbey Kampüs D blokta olacaktır. Sınıf ve sınav zaman bilgisi ektedir.

SPEAKING EXAM.pdf

2018-2019 Akademik Yıl Hazırlık Programı 3. ve 4. Modül B2 Seviyesinde Başarısız Olup Yaz Okuluna Devam Eden Öğrencilerin Dikkatine

2018-2019 Akademik yıl hazırlık programında 3.ve 4.modül B2 seviyesinde başarısız olup Yaz Okuluna devam eden öğrencilerimiz 07.08.2019 tarihinde yapılacak olan yaz okulu B2 seviyesi İngilizce yeterlik sınavına girebileceklerdir. İlgili sınava girmek isteyen öğrencilerimiz 07.08.2019 tarihinde ekte yer alan listedeki dersliklerde saat 08:30’da kimlik belgeleri ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

PROFICIENCY LIST__.pdf

2018-2019 Akademik Yıl Hazırlık Programı 3. ve 4. Modül B2 Seviyesinde Başarısız Olan Öğrencilerin Dikkatine

2018-2019 Akademik yıl hazırlık programında 3.ve 4.modül B2 seviyesinde başarısız olan öğrencilerimiz 07.08.2019 tarihinde yapılacak olan yaz okulu B2 seviyesi İngilizce yeterlik sınavına girebileceklerdir.

İlgili sınava girmek isteyen öğrencilerimiz Mahmutbey Kampüs D Blokta 07.08.2019 tarihinde ekte yer alan listedeki dersliklerde saat 08:30’da kimlik belgeleri ile  hazır bulunmaları gerekmektedir. İngilizce yeterlik sınavının speaking bölümü ise 08.08.2019 tarihinde saat 09:00’da Mahmutbey Kampüs D blokta olacaktır.

PROFICIENCY.pdf

 

1.GİRİŞ

Türkiye’nin Lisans ve Lisansüstü eğitimi veren alternative kurumlarından biri olarak Altınbaş  Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinin  sanat eğitimi anlayışında benimsenen düşünce, gelenekten yola çıkıp  çağa ayak uydurmaktır.  Bu kapsamda fakültemiz, çağın ve sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmekte ve mezunlarının  sanat hayatına aktif olarak katılmalarını  hedeflemektedir.

Hiç kuşku yok ki, Fakültemizin  deneyimli eğitim kadrosu, uluslararsı düzeyde kültür/sanat faaliyetleri, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi’nde  açılacak olan  Resim Bölümüne ayrı bir perspektif oluşturacaktır.

 

Bölüm Hakkında

Resim Bölümü her türlü ulusal ve uluslararası sanat akım ve  yönelimlerinin tarihsel süreç içinde ele alan  alan bir sanat displinidir. Bu bölümde, Uzak Doğu ve batı sanat gelenekleri dışında ülkemizin sosyal ve kültürel antropolojisine materyal oluşturan her türlü konu maddesi bir atölye çalışması, araştırma ve incelemeye  yer verilir. Dinamik yapısını; teorik dersler ve müfredat dışı sosyal etkinliklerle, bilimsel araştırmalardan  alan bu bölüm, ülkemizdeki sanat kurumlarına, yeni sanat ve tasarım açılımları yönüyle alternative bir kurum olmayı amaçlamaktadır.

 

Çalışma Alanları

Bu bölümden mezun olanlar, bireysel sanatçı olarak atölye açabilir; eğitim sertifikası aldıktan sonra resmi ve özel eğitim kurumlarında sanat ve teknoloji derslerini yürütebilir; sanat ve tasarımla ilgili her türlü sosyal sorumluluk projelerinde, aktif sanatçı olarak yer almanın dışında, kamusal alan projelerinin  yönetimi ve uygulamalarında küratörlük ve sanat yönetmeni olarak görev alabilirler.  

Dersler Hakkında

Resim Bölümünde verilen dersler sanatın temel kavramları ile sanat terminolojisiyle ilgili temel bilgi ve deneyimleri içerier. Atölye uygulamalarında desen eğitimine dayalı klasik bir çizgi esastır. Bireysel  yetenek ve eğilimlerle belirlenen seçmeli dersler öğrencilerin analitik düşünme ve yaratma yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir. Kısa bir savunma metni (3000 kalime) ve mezuniyet çalışması ile Lisans eğitimini tamamlayan adaya Resim Anasanat Dalında 4 Yıllık Lisans Diploması verilir.

Kontenjanlar ve Burs Oranları

                                                                                                                                               Kontenjan

Resim Bölümü  (%100 Burslu)                                                                                                     3

Resim Bölümü  (%50 Burslu)                                                                                                     27

 

RESİM BÖLÜMÜ YETENEK SINAVI

 2. BAŞVURU TARİHLERİ:

 •                     Başvurular, 1 Ağustos23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Şahsi başvurular, hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Kampüsü’ndeki Öğrenci İşleri Direktörlüğü tarafından kabul edilecektir.
 •                      

3. BAŞVURU ADAY KABUL KOŞULLARI

•            T.C.yada K.K.T.C. vatandaşı olmak. »

 •             2019 Yılı Temel Yeterlilik Testi (TYT)'den en az 150 puanı almış olmak
 •          Lise mezunu yada son sınıf öğrenci olduğuna dair belgeye sahip olmak,
 •          Herhangi bir üniversiteden disiplin nedeniyle uzaklaştırılmamış olmak,
 •          İlgili kanun ve yönetmeliklerle üniversiteye girme hakkı kısıtlanmamış olmak

         gerekmektedir.

 

4. ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 •                     2019 Temel Yeterlilik Testi (TYT) sonuç belgesi internet çıktısı,
 •                     2 adet 4,5 x6,0 cm ebatında vesikalık fotoğraf  (Son altı ay içinde çekilmiş)
 •                     Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
 •                     Lise diploması veya mezuniyet belgesi fotokopisi veya öğrenci belgesi aslı
 •                      

Adayların ön kayıt yaptırabilmesi için; Altınbaş Üniversitesi resmi internet sitesi http://ozelyetenekbasvuru.altinbas.edu.tr  adresinden ön kayıt başvuru formunu doldurdurarak Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe yerleşkesinde bulunan ön kayıt bürosuna başvurması ve Adaylar daha sonra yukarıda belirtilen belgeleri başvurusunu tamamlamak üzere öğrenci işleri kayıt bürosuna (Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe / İstanbul) teslim etmelidir

5. YETENEK SINAVI GİRİŞ KARTI:

Başvuru işlemini tamamlayan öğrenciye “Sınav Giriş Kartı” verilir.

6. SINAV ÜCRETİ:

Yetenek Sınavı’na giriş için sınav harcı alınmayacaktır.

7. SINAVIN TARİHİ, YERİ, SAATİ, AŞAMALARI, UYGULANIŞI VE İLANI:

a) Sınav tarihi: 26 Ağustos 2019  Pazartesi

b) Sınav saati : 10:00 – 12:00

c) Sınav yeri : Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi atölyeleri ve derslikleri.

Adres: Gayrettepe Kampüsü Büyükdere Cad. No 147 Esentepe ŞİŞLİ -İSTANBUL

d) Sınav Türü : Desen çizimi (Yarı Belleğe Dayalı Hayali Çalışma)

 

8. SINAV İÇİN GEREKLİ MALZEMELER:

 •             Aday

        Kurşun kalem,

        Silgi,

       TC Nolu Kimlik Kartı,

       Sınav Giriş Kartını yanında getirmelidir.

 

 •             GSTF Dekanlığı

        Sınav Kağıdı

        Altlık (Duralit) tarafından verilecektir.

      

 

9. SINAV KONUSU:

Belleğe Dayalı Hayali Çalışma:

Resim Bölümü için gerçekleştirilecek Özel Yetenek Sınavı; sınav jürisinin sınav öncesi tespit edeceği herhangi bir konuda adayın yaratıcılığını, hayal edebilme kapasitesini, gözlem gücünü, seçtiği konuya bakış açısını ve algı birikimini ön plana çıkartmayı amaçlayan yarı hayali çalışmayı içerir. Konuya bakış açısını, olayları gösterme noktasını, figürlerde devinimi, mekânda farklılığı, yorumlamada ise bireyselliği ifade edebilme kapasitesi, değerlendirmenin önemli noktalarıdır. Konulu çizim sınav sorusu, sınav jürisi tarafından sınav başlangıcından 30 dakika önce belirlenir. Çizim süresi 120 dakikadır.

 

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

 Yetenek sınavı çalışması komisyon tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilir.

Adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde; T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Öğrenci

Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılâvuzunda yer alan Özel Yetenek gerektiren eğitim programları ile ilgili işlemlerdeki tüm hükümler aynen uygulanacaktır. Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alacak Resim Bölümüne öğrenci seçme işlemleri aşağıdaki hususlar göz önünde tutularak yapılacaktır:

 •          ÖYSP Standart Puanı (ÖYSP-SP) — Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP), (OBP-SÖZ, OBP- SAY, OBP-FA, OBP-DİL puan türlerinin en yükseği) ve 2019-TYT Puanı
 •          Özel Yetenek Sınavı Puanının (ÖYSP) ağırlıklandırmaya girebilmesi için bu puanların standart puanlara çevrilmesi gerekir. ÖYSP'lerin standart puana çevrilmesi için önce ÖYSP dağılımının ortalaması ve standart sapması hesaplanacak, daha sonra da her aday için aşağıdaki formül kullanılarak ÖYSP Standart Puanı hesaplanacaktır.

ÖYPS Standart Puanı  = 10 x (   Adayın ÖYSP Puanı – ÖYSP Puan                                                                            Dağılımının Ortalaması / ÖYSP Puan Dağılımının   Standart Sapması ) +50

 

SINAV SONUÇLARININ İLANI

Sınav sonuçları  28 Ağustos 2019  Çarşamba  günü saat 17:00’den itibaren üniversitemiz internet sayfasında ilan edilecektir.

Değerlendirme Komisyonu tarafından sıralaması belirlenmiş asıl ve yedek liste (kontenjan sayısı kadar) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı tarafından onaylanır ve Altınbaş Üniversitesi internet sitesinden duyurulur. Kontenjan dolarsa tüm burslar birlikte açıklanır.

Kontenjan dolmadığı durumlarda Dekanlık ikinci bir sınav düzenleyebilir. Bu durumda 1. sınavı kazananların listesi (%50 bursluluk) açıklanır ve daha sonra yapılan 2. Sınavda kazananların listesi birlikte puan durumuna göre tekrar sıraya dizilir, ilk 3’te yer almış (en yüksek puan) olanlara %100 burs verilir.

 

KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

Asıl listeden kazananların kesin kayıtları; Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen takvim çerçevesinde, Altınbaş Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından, mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

Kontenjan açığı kaldığı takdirde kesin kayıt süresini takip eden ilk mesai günü Yedek Listesinden sırayla, kontenjan açığı kadar adayların müracaatları, kontenjan ilk gün tamamlanamadığında kalan kontenjan açığı kadar yedek listesindeki sıradan kazananların başvuruları alınarak, kayıtları yapılacaktır.

Bu işlem kontenjan tamamlanana kadar devam edecektir. Yedek kontenjan başvuru tarihleri üniversitemiz internet sitesinden belirli aralıklarla ilan edilecektir. Her yedek adaya gün başvuru hakkı verilecektir. Gününde başvuru yapmayan yedek adaylar başvuru hakkını kaybedeceklerdir.

 Asıl ve yedek listeden kazananlardan yukarıda belirtilen süre içerisinde müracaat etmeyenler kayıt haklarını kaybederler.

Adaylar kendi durumlarını üniversite internet adresinden takip etmek zorundadırlar. Sınav sonuçları adaylara yazılı olarak gönderilmez.

 

Önceki yıllarda olduğu gibi 2018-2019 akademik yılı Yaz Okulu ücretlerinde burs yönergesindeki Giriş Bursları oranında indirim uygulanır. Burs yönergesinde yer alan Giriş bursu haricindeki, Tercih Bursu, Kardeş İndirimi, Başarı Bursu ve Diğer indirimler geçerli değildir.

 Detaylar için tıklayınız. 

 

 Discounts on Summer School 2018-2019 tuition fees will be offered in accordance with Admission Scholarshiprates set forth in Altınbaş University Scholarship Directive. Other types of scholarships including First Choice Scholarship, Sibling Discount, Merit-Based Scholarship and Other Discounts will not be offered for Summer School fees, except the Admission Scholarships stated in Altınbaş University Scholarship Directive,

Please click here for further details.

Yaz Okulu Ücret Ödeme Süresi 26 Temmuz 2019 Cuma gününe kadar uzatılmıştır.

 

2018-2019 akademik yılı yaz okulu ücreti ödeme tarihleri 08-26 Temmuz 2019’dur. Yaz okulu ücretleri ödenmemesi halinde seçtiğiniz dersler geçersiz olacaktır ve öğrenci sistemi üzerinden silinecektir.

 Detaylar için tıklayınız. 

 

 

Payment Due Deadline for Summer School Tuition!

 

Payment Deadline for Summer School Tuition Fee is extended until Friday, July 26, 2019.  

 

Tuition Payment Period for Academic Year 2018-2019  Summer School is from July 8 to July 26, 2019

In failure to make payment, the courses you have previously chosen will be deemed invalid and be deleted from the student information system.  

 For further details, please click here. 

MAN 215 Statistics For Social Sciences ve MAN 216 Applied Statistics derslerinin ek/tek ders sınavları 04.07.2019 Perşembe günü saat 11.00’da Gayrettepe Yerleşkesi (Merkez Kampüsü) F306 numaralı sınıfta yapılacaktır.

ERASMUS+ KA107 ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI! (FAS, KOSOVA, BOSNA HERSEK VE ÜRDÜN İÇİN)

2019-2020 Erasmus + KA107 Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107  Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107 Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ KA107 Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

 

Application Form for Erasmus Study Program (Outgoing)1.docx

Application Form for Erasmus Training Program (Outgoing)1.doc

ERASMUS KA107 2019-20 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM BAŞVURU ÇAĞRISI.PDF

ERASMUS KA107 ÖĞRENCİ STAJ BAŞVURU ÇAĞRISI.PDF

Önceki yıllarda olduğu gibi 2018-2019 akademik yılı Yaz Okulu ücretlerinde burs yönergesindeki Giriş Bursları oranında indirim uygulanır. Burs yönergesinde yer alan Giriş bursu haricindeki, Tercih Bursu, Kardeş İndirimi, Başarı Bursu ve Diğer indirimler geçerli değildir.

 Detaylar için tıklayınız. 

 

 Discounts on Summer School 2018-2019 tuition fees will be offered in accordance with Admission Scholarshiprates set forth in Altınbaş University Scholarship Directive. Other types of scholarships including First Choice Scholarship, Sibling Discount, Merit-Based Scholarship and Other Discounts will not be offered for Summer School fees, except the Admission Scholarships stated in Altınbaş University Scholarship Directive,

Please click here for further details.

2018-2019 akademik yılı yaz okulu ücreti ödeme tarihleri 08-12 Temmuz 2019’dur. Yaz okulu ücretleri ödenmemesi halinde seçtiğiniz dersler geçersiz olacaktır ve öğrenci sistemi üzerinden silinecektir.

 Detaylar için tıklayınız.

 

 

Payment Period for Summer School 2018-2019 tuition begins on July 8th, 2019 and ends on July 12, 2019. In the event of failure to make any required payment, you will not be able to take any courses you’ve previously selected and they will be deleted on the student information system.  

Please click here for further details.  

2018-2019 Akademik yılı Temel İngilizce Bölümü Hazırlık Programı yaz okulu isteğe bağlı olarak tüm seviyeler için geçerli olmak üzere 24.06.2019 tarihinde saat 08:45’te başlayacaktır.

İngilizce Hazırlık Programı yaz okuluna katılmak isteyen öğrenciler ekteki listeden sınıf bilgilerini öğrenebilirler. Öğrencilerimizin yaz okulu ücret ödemelerini 08-12 Temmuz haftasında yapması gerekmektedir.

2018-2019 English Preparatory Summer School A2 Level Class List.pdf

2018-2019 English Preparatory Summer School B1 Level Class List.pdf

2018-2019 English Preparatory Summer School B2 Level Class List.pdf

Altınbaş Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Bölümü kapsamında Yabacılar için Türkçe Öğretim Görevlisi alımı için 14.06.2019 tarihinde yapılan sınav ile ilgili yayınlanmış olan ilanda sehven bütün adaylar “Başarısız” şeklinde ifade edilmiştir. Yeniden yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu ekli dokumanda sunulmuştur.

20.05.2019 Resmi Gazete Duyuru Başlangıç Tarihli Yabancılar için Türkçe Öğretim Görevlisi Nihai Değerlendirme-Düzeltme.pdf

Yaz okulu dersleri 24 Haziran 2019 tarihinde 08:45’te başlayacaktır. Yaz okuluna gelecek olan öğrencilerin, bu tarihte derslere katılmaları zorunludur. Aksi takdirde, gelinmeyen saatler devamsızlık olarak kayıt altına alınacaktır. Yaz okulu, 7 hafta sürecektir. Yaz okulu için yapılacak task ve quizler, toplanması gereken minimum puan ve devamsızlık limiti, ilk hafta sınıflarda açıklanacaktır. Devamsızlık limitini aşan veya puan toplayamayan öğrenciler, bir önceki modüllerde olduğu gibi, final sınavına girmeye hak kazanamayacaklardır.

Yaz okulu için ödeme tarihi 08-12 Temmuz 2019 haftasıdır. Yaz okuluna devam eden öğrencilerimizin, bu tarih aralığında ödemelerini yapmaları zorunludur. Bu tarih, yaz okulunun 3. Haftasına denk geldiği ve devamsızlık alındığından dolayı, uzaktan ödeme yapmak söz konusu değildir. Yaz okulu ödemelerinde, öğrencilerimizin sahip olduğu burs oranları geçerlidir. Ödeme ile ilgili tüm detaylar ve sorular için Mali İşler Bölümü ile görüşülmelidir.

Araştırma Görevlisi Öndeğerlendirme Sonuçları 12.06.2019

Resmi Gazetede yayınlanan ilana istinaden  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuran adayların 12.06.2019 Tarihli ön değerlendirme sonuçları ektedir.

***Fakültemiz  Araştırma Görevlisi Sınavı

Tarih: 14.06.2019 Tarihi Cuma günü

Yer: Mahmutbey Yerleşkesi D Blok D401-D402 sınıfları

Saat:13:30 Saatinde yapılacaktır.

***Mimarlık Bölümü için sınava girecek adayların portfolyolarını yanlarında getirmeleri rica olunur.

Eczacılık Fakültesi Araştırma Görevlileri sınav tarihi : 14.06.2019 

Yer: AÜ-Bakırköy Yerleşkesi 1.Kat Toplantı Odası

 Yazılı Sınav saat : 10:30  

Sözlü sınav Saat : 11.30

Üniversitemizde açılmayacak olup, diğer üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden alacağınız derslerle alakalı önemli bilgiler;

1-          Fakültemizde yaz okulunda açılan dersleri diğer üniversitelerden almanız mümkün değildir.

2-          Öğrenciler Üniversitemize girdiği yılda Fakültemizin taban puanından daha yüksek puanlı üniversitelerden yaz okulunda ders alabilirler.

3-          Öğrenciler yaz okulunda en fazla 3 ders alabilirler.

4-          Yaz okulu için web sayfasında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

5-          Mezuniyet durumunda olup ek ders almak isteyen öğrenciler mezuniyet aşamasındayım butonunda “Evet” şıkkını işaretlemelidirler.

6-          Diğer üniversitelerden almak istediğiniz derslerin ve Fakültemizde karşılığı olan derslerin ders kodu, ders adı ve AKTS karşılıklarının yazılması zorunludur.

7-          Eksik doldurulan ve eksik yüklenen belgeler kabul edilmeyecektir.

8-          Yaz okulunda ders almak istediğiniz üniversitenin onaylı, mühürlü ders içerikleri veya web sayfasından güncel ders içeriklerini linki ile birlikte yüklemeniz kaydıyla kabul edilecektir.

9-          Dosyaların pdf formatında yüklenmesi gerekmektedir.

10-       Mesai saati dışında yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. (Mesai Saatleri :Pazartesi-Cuma 08:30-16:00)

11-       Her gün saat 16:00 kadar yapılan müracaatlar takip eden 2 iş günü içerisinden cevaplanacaktır.

Başvuru formu

https://form.jotform.com/91851846786979

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DIŞINDAKİ KADROLAR İÇİN ÖN DEĞERLENDİRME FORMU

 

İlan edilen kadronun:  (Fakülte/Enstitü)

UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ 

 Bölümü/Programı

 YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ BÖLÜMÜ

 Kadro unvanı

 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

 

BAŞVURAN ADAYLAR

 

Sıra    ALES* ALES Yabancı Dil Puanı Yabancı Dil Puanı  

AÇIKLAMA

 

Adı-Soyadı Puanı Puanı TOPLAM
    60%   40% (2)+(4)
  1 2 3 4  
1 Furkan Onur Usluer 78,79 47,27 87,50 35,00 82,27 Sınava Girmeye Hak Kazandı.
2 Gözde Bozkurt 80,54 48,32 68,75 27,50 75,82 Sınava Girmeye Hak Kazandı.
3 Mert Şahin 70,29 42,17 71,25 28,50 70,67 Sınava Girmeye Hak Kazandı.
4 Ozan Akhan 71,92 43,15 67,50 27,00 70,15 Sınava Girmeye Hak Kazandı.
5 Sevim Gökalp 70,84 42,50 68,75 27,50 70,00 Sınava Girmeye Hak Kazandı.
6 Haydar Burak Torun 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 Aday ilan şarlarına uymamaktadır.

 *Merkezi sınavdan muaf olan adayların son iki yıla ait ALES notunun bulunmaması halinde, ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

**Adaylar ilan şartlarını taşımamaktadır. 

 

BAŞKAN

ÜYE

ÜYE (Raportör)

Prof. Dr. H. Kemal SEZEN

Prof. Dr. Mümin ERTÜRK

Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer AYDEMİR

 

Sınav Yeri: Altınbaş Üniversitesi-Gayrettepe Kampüs C Blok-304 Nolu Derslik

Sınav Tarihi: 14.06.2019

Sınav Saati: 14:00-17:00

16. dk'dan itibaren adaylar sınava alınmayacak olup, ilk 15 dk çıkmak yasaktır.

30.05.2019 PROFICIENCY EXAM ROOM.pdf

30.05.2019 SPEAKING EXAM ROOM.pdf

2018-2019 Akademik Yıl Hazırlık Programı Modül 3 B2 seviyesinde Başarısız Olan Öğrencilerin Dikkatine

2018-2019 Akademik yıl hazırlık programı B2 seviyesinde başarısız olan öğrencilerimiz 30.05.2019 tarihinde yapılacak olan Modül 4  B2 seviyesi İngilizce yeterlik sınavına girebileceklerdir.

İlgili sınava girecek öğrencilerimiz 30.05.2019 tarihinde Mahmutbey Kampüs A Blok, 4. Kat, saat 08:30’da kimlik belgeleri ile hazır bulunması gerekmektedir. 

Değerli Altınbaş Üniversitesi Öğrencileri,

 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 29 Haziran 2018 Cumartesi günü TİM SHOW CENTER’ da gerçekleşecektir. Cübbe dağıtımı, Tören Provası ve Mezuniyet Töreni’ne ilişkin detaylar aşağıda yer almaktadır. 

 Tören saatlerinde değişiklik yapılmıştır. Tören saatlerinin son şekli aşağıdaki gibidir.

 Bilgilerinize sunarız,

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

 

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ

2018 – 2019  MEZUNİYET TÖRENİ

Tarih: 29 Haziran 2019 Cumartesi

Yer: TİM Show Center

 • MEZUNİYET TÖRENİ 3 GRUP HALİNDE YAPILACAKTIR. TÖREN SAATLERİ VE GRUP DAĞILIMI AŞAĞIDADIR:

 MEZUNİYET TÖRENİ SAATLERİ

I.GRUP    10:30 – 13:30

Akademik Birim

Fen Bilimleri Enstitüsü

Meslek Yüksek Okulu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

 

II.GRUP  15:00 – 17:30

                                                           

Akademik Birim

Eczacılık Fakültesi

Tıp Fakültesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

 

III.GRUP 19:00 – 21:30

Akademik Birim

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme Fakültesi

Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

CÜBBE DAĞITIMI (20 Mayıs – 15 Haziran 2019)

Mezuniyet Törenine katılacak öğrencilerimizin 20 Mayıs – 15 Haziran 2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen dağıtım noktalarından cübbelerini almaları gerekmektedir.

 *15 Haziran 2019 cübbe dağıtımı için son gündür. Bu tarihten sonra ve tören günü kesinlikle cübbe dağıtımı yapılmayacaktır.

**Yalnızca 15 Haziran’a kadar cübbesini teslim alan öğrencilerimizin ismi sahne ekranında görüntülenecektir.

 Cübbe Dağıtım Noktaları

 1. Bakırköy Yerleşkesi – Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Ofisi (3. Kat)

     - Eczacılık Fakültesi Öğrencileri

     - Tıp Fakültesi Öğrencileri

     - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Öğrencileri

2. Gayrettepe Yerleşkesi - Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Ofisi (B1. Kat)

     - Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri

     - Hukuk Fakültesi Öğrencileri

     - İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğrencileri

     - Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrencileri

3. Mahmutbey Yerleşkesi - Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Ofisi ( A Blok 0. Kat)

     - Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğrencileri

     - Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri

     - Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrencileri

 TÖREN PROVASI (28 Haziran 2019 Cuma)

 • Provaya tüm mezunlarımızın katılımı zorunludur. 

28 HAZİRAN 2019 PROVA GÜNÜ PROGRAMI:

I.GRUP              10:00 – 11:00

II.GRUP            11:00 – 12:00

III.GRUP           13:00 – 14:00

 

Mezuniyet Töreni Programı (29 Haziran 2019 Cumartesi)  

Dear Altınbaş University Students,

 Please find below the details about the Graduation Ceremony for Academic Year 2018-2019 to be held at TIM SHOW CENTER on Saturday, 29 June  2019.  

 There has been changes at ceremony hours. Please find the current ceremony hours for each group below.

 For your information,

Health, Culture and Sports Office

  

ALTINBAŞ UNIVERSITY

2018 – 2019 GRADUATION CEREMONY

 

Date: Saturday, June 29th, 2019

Venue: TİM Show Center

 

 • GRADUATION CEREMONY WILL BE HELD FOR THREE STUDENT GROUPS. CEREMONY SCHEDULE AND GROUP INFO ARE AS FOLLOWS:

GRADUATION SCHEDULE

 

1ST GROUP    10.30AM – 1.30PM

Academic Unit

Graduate School of Science and Engineering

Vocational School

School of Engineering and Natural Sciences

 

2nd GROUP 3.00PM – 5.30PM

                                                           

Academic Unit

School  of Pharmacy

School of Medicine

Vocational School of Health

 

3RD GROUP 7.00PM – 9.30PM

Academic Unit

School of Fine Arts and Design

School of Law

School of Economics, Administrative and Social Sciences

School of Business Administration

Graduate School of Social Sciences

  

CAP & GOWN DISTRIBUTION (May 20- June 15, 2019)

All students to attend the Graduation Ceremony are required to be present at the following venues on May 20 – June 15, 2019 to receive their caps and gowns.

*Deadline for cap & gown distribution is June 15, 2019. Please be advised that no caps and gowns will be distributed after the deadline.

** *Only the names of students, who picked up their graduation caps & gowns until June 15, will be displayed on the stage screen

 

1.Bakırköy Campus – Health, Culture and Sports Office (3rd floor)

 • School  of Pharmacy Students
 • School of Medicine Students
 • Vocational School of Health

2. Gayrettepe Campus - Health, Culture and Sports Office (B1st Floor)

     - School of Fine Arts and Design Students

     - Law School Students

     - School of Economics, Administrative and Social Sciences Students

     - School of Business Administration

     - Graduate School of Social Sciences

3. Mahmutbey Campus - Health, Culture and Sports Office (Building A, Ground Floor)

      - School of Engineering and Natural Sciences Students

      - Vocational School Students

      - Graduate School of Science and Engineering Students

  

GRADUATION CEREMONY REHEARSAL (Friday, June 28th, 2019)

All graduating students are required to attend the rehearsal.  

 JUNE 28TH, 2019 REHEARSAL SCHEDULE:

 1ST GROUP       10.00AM – 11.00AM

2ND GROUP       11.00AM – 12.00PM

3RD GROUP       01.00PM – 2.00PM

 Graduation Ceremony Program (Saturday, June 29, 2019)

İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen, Jean Monnet Programı’nın 30. yılı çerçevesinde Cuma günü okulumuzda gerçekleştirilecek European Security konulu toplantıya davetlisiniz.

 

EUROPEAN SECURITY JEAN MONNET MODULE

Roundtable Debate

Securing Relations, Securing the Future: Turkey and Europe amid Global Instabilities

17 May 2019, 14:30-16:30

Altınbaş University, Gayrettepe Campus, Z-09

Alper Kaliber (Altınbaş University) Moderator

Ahmet Kasım Han (Altınbaş University) ‘Rethinking Turkey-EU-NATO Triangle’

Münevver Cebeci (Marmara University) ‘Latest Developments in CSDP and Their Implications for Turkey’

Adam Szymański (University of Warsaw) ‘Future Scenarios in Turkey-EU Relations’.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN       26 Nisan 2019 Cuma günü ‘’Lüksün Yeni Sınırları ve Küresel İşbirliği’’ teması ile gerçekleşen Lüks Network Zirvesi’ne2 yapıtı ile katıldı.

Link: https://youtu.be/pIt9waxMoZ8

 

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSI·AD) iş birliğinde organize edilen fuarın, bu yılki moda ve trend temasını ünlü tasarımcı Bahar Korçan liderliğinde oluşan ekip ‘Alternatif Varoluşlar (Alternative Existences)’ olarak belirledi.

 

Türkiye’nin en önemli ev tekstili markalarının ürün sergilediği EVTEKS’te; İspanya, Fas, Portekiz ve Çin milli katılım sağlarken; Hollanda, Belçika, Hindistan, Yunanistan, Ukrayna, Mısır, Bangladeş, Pakistan, Almanya, Ürdün, İran, Fransa, Avusturya, Türkmenistan gibi ülkeler de bireysel olarak yer alacak. Fuarın 800 katılımcısının 150’den fazlası yabancı firmalardan oluşuyor.

 

Bu önemli fuara Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü de katıldı.  Öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği etkinlik aynı zamanda  öğrencilerin sektörle buluşması noktasında da büyük önem taşıyor.

 

Fuar, 23-27 Nisan 2019 tarihlerinde  09:00/18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.”

 

Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünün ilk mezunlarından biri olan Sılay Kural isimli öğrencimiz Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Moda Tasarım Yarışması'nda birinciliği kazandı. 

 

"The Massege" temasıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bu yıl 14'üncüsü düzenlenen EİB Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesi beğeni topladı. 

 

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün daha katma değerli ürün ihracatının yolunu açacak, genç ve vizyoner tasarımcıları Türk hazır giyim sektörüne kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada birinci olan öğrencimizi tebrik ediyoruz. 

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök’ün yazıp yönettiği “Bulut Üstü Bulut Altı” adlı kısa Filmin gösterimi ve söyleşisi 8 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 14: 00  Gayrettepe Kampüsü Konferans Salonunda, öğrencilerinin, öğretim üyelerinin ve konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yazan Yöneten:

Cüneyt Gök

Görüntü Yönetmeni:

Cenk Kaptan

 

Oyuncular:

Nadir Erdem

Çınar Göksu

Sinema ve Televizyon Bölümü Öğrencileri

“Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım  Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen CAD/EXHIBIT Sergisi’nin açılışı 9 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşti.

Öğrencilerin Bilgisayar Destekli Tasarım dersinde hazırladıkları moda tasarımları ve

Bilgisayar Destekli Desen Tasarımı dersinde hazırladıkları kumaş tasarımları, üç boyutlu giydirmeleri ve transfer baskı yöntemiyle ürüne dönüşen çalışmaları bu sergi kapsamında izleyicilere sunuldu.

Sergi 21 Nisan 2019 tarihine kadar Gayrettepe Yerleşkesi Sanat Galerisi’nde izlenebilir. “

Kayıt yenileme program ücretleri için TIKLAYINIZ. 

Kayıt yenileme ücretleri, ödeme yöntemleri ve diğer mali bilgilere ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

 

1-    Denizbank Kredi Mevduat Hesabı (KMH) ile 10 eşit aylık taksitte ödeyebilirsiniz. (%8 İndirimli)

(İlk taksit tarihi 20.05.2019’dur. 20.05.2019 tarihinden sonraki başvurularda da ilk taksit tarihi değişmemektedir.)

 

2-    Kredi Kartı (Sanal Pos) ile 6 eşit taksitte ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı kartlar (Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, CardFinans) (%8 İndirimli)

 

3-    Denizbank Gişelerinden Peşin ödeyebilirsiniz. (%8 + %6 İndirimli)

 

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ

MEDENİ HUKUKTA GÜNCEL TARTIŞMALAR SEMPOZYUMU II

BİLDİRİ ÇAĞRISI

 

Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 28 Mayıs 2020 tarihinde Medeni Hukukta Güncel Tartışmalar Sempozyumu’nun ikincisini gerçekleştirecektir. Bu konferansta medeni hukuk alanındaki tartışmalı konuların ve yeni gelişmelerin ele alınması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede sempozyumda bildiri sunmak isteyen hukukçuların sunmak istedikleri konudaki sorunu ve çözüm önerilerini kısaca ortaya koyan 400 – 600 kelimelik bildiri özetini ve bu özete ilişkin beş anahtar kelimeyi bağlı bulundukları kurum ve iletişim bilgilerini de içeren kısa akademik özgeçmişleriyle birlikte en geç 1 Nisan 2020 tarihinde sempozyum@altinbas.edu.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Kabul edilen bildiriönerileri, 7 Nisan 2020’de sempozyum sayfası olan http://www.altinbas.edu.tr/mhgts/ üzerinden duyurulacaktır.

Ulusal konferans statüsündeki Medeni Hukukta Güncel Tartışmalar Sempozyumu II, doçentlik koşullarını sağlar. Konferansta sunulacak olan tüm bildirilerin özetleri, 28 Mayıs 2020’de dağıtılmak üzere özet kitapçığında basılacaktır. Bu nedenle bildiri özeti gönderen katılımcıların seçilmeleri halinde bildiri özetlerinin yayınlanmasına onay verdikleri kabul edilir. Bu kitapçık için yazarlara telif ücreti ödenmeyecektir.

Konferans, Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir.

 

Önemli Tarihler:

Bildiri özeti gönderimi için son tarih: 1 Nisan 2020

Kabul edilen bildirilerin ilanı: 7 Nisan 2020

Konferans tarihi: 28 Mayıs 2020

Bildiri özetleri kitapçığı yayın tarihi: 28 Mayıs 2020

 

Bilim Kurulu:

Prof. Dr. Şükran Şıpka

Prof. Dr. Saibe Oktay Özdemir

Prof. Dr. Bahadır Erdem

Prof. Dr. Mehmet Erdem

Doç. Dr. Umut Yeniocak

 

 

Düzenleme Kurulu

Dr. Öğr. Üyesi Sermin Paksoy

Dr. Öğr. Üyesi Erhan Kanışlı

Ar. Gör. Melisa Gündoğdu

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Ebubekir KAYGUSUZ, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından “Nadir Endemikler” temasıyla 11.si düzenlenen JTR Mücevher Tasarım Yarışmasında II. lik ödülü kazandı.

 

Ebubekir KAYGUSUZ,  bu yıl rekor sayılabilecek şekilde 378 başvurunun olduğu yarışma kapsamında, yerli ve yabancı isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından titizlikle seçilen 10 yarı finalist içinde yarıştı. Yarışma organizasyonunun sunduğu sponsor firma eşliğinde üretim sürecini tamamlayan KAYGUSUZ,  22 Mart 2019 akşamı özel bir defile eşliğinde sunulan 10 final ürünü içinden II. lik ödülü’nü kazanarak Üniversitemiz ve Güzel Sanatlar Fakültemizi onurlandırmayı başardı. Öğrencimizi bu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Ebubekir KAYGUSUZ, “AŞKIN ÇİÇEĞİ”, aşkın dile geldiği “Sevgi Çiçeği” nin yorumu

2018-2019 Akademik yıl hazırlık programı 2.modül B2 seviyesinde başarısız olan öğrencilerimiz 28.03.2019 tarihinde yapılacak olan Modül 3 B2 seviyesi İngilizce yeterlik sınavına girebileceklerdir.

İlgili sınava girecek öğrencilerimiz  28.03.2019 tarihinde Mahmutbey Kampüs D Blok -2 .kat Blue Hall’de saat 08:30 kimlik belgeleri ile hazır bulunması gerekmektedir.

 

STUDENT ID

NAME SURNAME

180504550

ZEYNAB ADEL ABDULLAH AL-AZZAWI

180503457

OMAR MOHAMMED HADEED

180502832

MOHAMAD CHVICH     

180502818

AHMED HADEF MOHAMED ALY

180504807

MARWA AL SAID

180502822

AHMAD AGHA         

180504222

HADER LAYTH AMJED AL-QASSAB

180501942

MARIAM TRAORE

180505617

HAMZA SAMI SHEHADEH ALRJOOB

 

19 Mart 2019 tarihinde 8.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması ekibi, GSTF Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde öğrencilerle buluşarak tanıtım etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesi’nin kuruluşu için 11-22 Şubat tarihleri arasında Lefkoşa’da düzenlenen Sanat Çalıştayı’na Sanatçı olarak davet edilmiş ve yapılan çalıştaya katılmıştır. Çalıştay’da ortaya çıkacak sanat yapıtları müzenin ilk yapıtları olmuştur.

Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Sanat Çalıştayına katılım sonrasında katılım sertifikası almıştır.

Dekan Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, yukarıda gösterilen eseriyle çalıştaya katılmıştır.

Dekan Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesinde.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesinde gerçekleşen, Dekanımız Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN’de katıldığı Resim Çalıştayını https://youtu.be/xE7ZdKX0jew linkten izleyebilirsiniz

1911 yılında 8 Mart günü çalıştıkları fabrikada çıkan yangında 129 işçi kadının ölmesiyle başlayan haklarını arama mücadelesi, Birleşmiş Milletler tarafından 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Yılı” olarak ilan edildi.  Kadınların eşit işe eşit ücret talebiyle başlattığı hak mücadelesinin sembolü haline gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anmasına yönelik Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim Elemanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına bir sergi düzenlediler. Sergiye katılan akademisyenler; Adem GENÇ, Arzu ALTINÇELİK, Bedri BAYKAM, Berna KARAÇALI, BUBİ, Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Cemile TUNA, Cevat DEMİR, Cüneyt GÖK, Ferit ÖZŞEN, Hülya ŞAHİNER, Lütfiye BOZDAĞ, Meliha SÖZERİ, Merve YILMAZ, Nihan AKDEMİR, Nurcan PERDAHCI, Orhan ERKAL, Özcan UZKUR, Umut Şilan OĞURLU, Vedat SOMAY

Sergi; 8-18 Mart 2019 tarihlerinde Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl 21 – 24 Mart 2019 tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo’da “48th Istanbul International Jewelry, Watch & Equipment Fair / JTR” ismiyle düzenlenen fuarda yer alarak, sundukları tasarımlar ve tasarım fikirleriyle Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil edecektir. Fuara tüm Altınbaş Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri davetlidir.

CNR Expo Fuar Alanı Adres ve İletişim Bilgileri:

CNR Expo, Istanbul Fuar Merkezi, HALL 5 SJ20

Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 212 465 74 74

2019-2020 Erasmus Hareketliliği için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilecek İngilizce Sınavı 5-6 Mart 2019 tarihinde Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta yapılacaktır. Sınava girecek öğrencilerin en geç saat 09:00'da, öğrenci kartları ile birlikte, ekte belirtilen dersliklerde olmaları gerekmektedir. 

* Speaking sınav saatlerinde değişiklik talep edilmemesi rica olunur.

Bilgilerinize sunarız,

Erasmus Koordinatörlüğü

05.03.2019 ERAMUS DİL SINAVI WEB DUYURU.PDF

06.03.2019 ERASMUS SPEAKING SINAVI WEB DUYURU.PDF

Sevgili Öğrenci,

 

Altınbaş Üniversitesine hoş geldin!           

 

Yeni akademik dönem yaklaşırken, oryantasyon programımız hakkında bilgi vermek isterim. Oryantasyon haftamız 11-15 Şubat tarihinde gerçekleşecektir. 

 

Her bir etkinliğe katılma durumunuzu bize e-mail göndererek bildirebilirsiniz. Özellikle 15 Şubat’taki İstanbul ve Boğaz Turu için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kaydı Uluslararası Ofise gelerek şahsen de yapabilirsiniz. 

 

Oryantasyon programına katılmanızın Altınbaş Üniversitesindeki öğrenciliğinizle ilgili önemli bilgileri edinmek katılımınızın önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

 

Herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 

Görüşmek dileğiyle!

 

international@altinbas.edu.tr

Whatsapp +90 (507) 983 96 09

http://international.altinbas.edu.tr/

 

2018-2019 Spring Orientation.pdf

Man 216 Applied Statistics” dersi ek sınavı 31.01.2019 tarihinde Saat 10.00’da Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi F-204 no’lu sınıfta yapılacaktır.

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.

Değerli UZEM İşletme Yüksek Lisans Öğrencilerimiz,

Lütfen aşağıdaki bilgilendirme mesajını final sınavlarına gelmeden önce çok dikkatli bir şekilde okuyunuz.

 

2018-2019 GÜZ dönemi final sınavları sizlere daha önce duyurduğumuz üzere 19 ve 20 Ocak 2019 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesinde yapılacaktır. YÖK yönetmeliği gereği final sınavları sınıf içi oturumlarda yapılmak zorundadır.

 

Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Sosyal Bilimler Yerleşkesi:

Büyükdere caddesi No: 147 Esentepe/İstanbul

Google harita linki:

https://www.google.com/maps/place/Alt%C4%B1nba%C5%9F+%C3%9Cniversitesi+Gayrettepe+Sosyal+Bilimler+Yerle%C5%9Fkesi

/@41.0696699,29.0103313,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14cab71b15f20ed7:0xd9f9c246433f46a5!8m2!3d41.0696659!4d29.01252


Final sınavlarına gelmeden önce tüm öğrencilerimiz mutlaka aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelidir.

1.     Öğrenci sistemine (sis.altinbas.edu.tr) giriş yapıp Altınbaş Üniversitesi öğrenci numaranızı öğreniniz ve not ediniz.

2.     UZEM sistemine (uzem.altinbas.edu.tr) giriş yapıp her bir derste hangi şubede kayıtlı olduğunuzu öğreniniz ve not ediniz.

3.     Gönderilecek olan sınavların şubelere göre sınıflara dağılım listesinden her bir sınava hangi sınıfta gireceğinizi bulunuz ve not ediniz.

4.     Sınav sorularının cevapları optik formlara işleneceğinden yanınızda yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi ve T.C. kimlik numarası bulunan fotoğraflı kimlik bulundurunuz.

5.     Ekteki örnek optik formu dikkatlice inceleyiniz.

Yukarıdaki işlemlerin eksik olması halinde (öğrenci numarası, ders şube ve sınav salonu bilgisine sahip olunmaması halinde) sınavlar sağlıklı bir şekilde yürütülemeyecektir.

Optik formların üzerinde bulunan işaretli alanların eksiksiz doldurulması gerekmektedir (optik form örneği ekte sunulmuştur). Dersin kodu ve şubesi form üzerinde belirtilen yerlerde mutlaka işaretlenmelidir. Öğrenci numarası, ders kodu ve ders şubesi doğru ve düzgün kodlanmamış optik formların değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.

Her bir sınav için ayrı bir optik form kullanılacaktır.

 

Her bir dersin sınavı 25 çoktan seçmeli sorudan oluşacak şekilde düzenlenecektir. 

Sınavlar 09:00-15:45 saatleri arasında altı oturum halinde aşağıda sunulmuş olan tablodaki sıra ile yapılacaktır.

 

Adının bulunduğu derslikte sınava girmeyen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınav süresince elektronik cihazların kullanımı kesinlikle yasaktır.

Sınav başladıktan sonraki ilk 15 dakika ve sınav bitiminden 15 dakika öncesinde sınav salonundan çıkmak yasaktır.

Yönetmelik gereği, vize notunun toplam not içindeki ağırlığı %20, final notunun ağırlığı ise %80 olacaktır.

Sınav günlerinde bedelli askerlik hizmeti gerçekleştirenler haricinde final sınavlarına katılamayan öğrenciler için ayrıca mazeret sınavı veya bütünleme sınavı “yapılmayacak” olup bu sebeple sınavlara katılım önem arz etmektedir.

Öğrenci kimlik kartları da sınav günü imza karşılığında sınavın yapıldığı binadan temin edilebilecektir.

Sınavlarınızda başarılar dileriz.

 

UZEM İşletme Yüksek Lisans 2018-2019 GÜZ Dönemi Final Sınavları Programı

19 Ocak 2019

Cumartesi

DERSLİK

1. oturum

09:00 - 09:45

UEISL 501 Stratejik Yönetim ve Planlama

F403, F404, F406

2. oturum

10:00 - 10:45

UEISL 502 Karar Verme Teknikleri
UEOGK 503 Öğrenci Koçluğu I

F403, F404, F406
F 406

3. oturum

11:00 - 11:45

UEISL 534 Liderlik ve Takım Yönetimi

F403, F404, F406

Ara

11:45 - 13:00

 

 

4. oturum

13:00 - 13:45

UEISL 511 Çağdaş İşletme Yönetimi

F405

5. oturum

14:00 - 14:45

UEISL 581 Ekonomi

FB108_KIRMIZI -AMFİ

6. oturum

15:00 - 15:45

UEISL 596 Bilimsel Araştırma ve Etik

F405, F406

20 Ocak 2019 

Pazar

 

 

DERSLİK

1. oturum

09:00 - 09:45

UEISL 542 Finansal Yönetim
UEOGK 501 Temel Koçluk-Mentorluk I

FB105_MAVİ AMFİ, F404
F404

2. oturum

10:00 - 10:45

UEISL 567 Stratejik Marka Yönetimi

FB105_MAVİ AMFİ, F404

3. oturum

11:00 - 11:45

UEISL 561 Güncel Pazarlama Yönetimi

FB105_MAVİ AMFİ

Ara

11:45 - 13:00

 

 

4. oturum

13:00 - 13:45

UEISL 540 Finansal Muhasebe

FB105_MAVİ AMFİ

5. oturum

14:00 - 14:45

UEOGK 502 Temel Koçluk - Mentorluk II

F406

6. oturum

15:00 - 15:45

UEOGK 504 Öğrenci Koçluğu II

F406

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen “Yarışmalarda Değer Bulan Sanatın Gelecekteki yeri” adlı panele konuşmacı olarak katılacaktır.

 

Tarih: 16.01.2019

Yer: Karaköy Galata Rum Okulu

Saat: 15.00-17.00

1991 yılından bu yana örme ve dokuma ev tekstili ve iç giyim alanlarına yönelik kumaş üretimi ve ihracatı yapan Aydın Örme Sanayi Tic. A.Ş. kuruluşu ile Altınbaş Üniversitesi arasında Ocak ayından itibaren başlayacak işbirliği protokolü imzalanmıştır. Perfiore, Lila,  Lila Lace, English Home markalarının kurucusu olan Aydın Örme San. Tic. A.Ş.’nin  80.000 metrekarelik kapalı tesislerde entegre tekstil üretimi yapılmaktadır. İşbirliği kapsamında Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil tasarımı Bölümü öğrencilerinin yerinde öğrenme faaliyetlerinin desteklenmesi, alanında uzman yetkililerce eğitim seminerlerinin düzenlenmesi, öğrenci tasarımlarının üretilerek endüstriye kazandırılması planlanmaktadır.

2018 Erasmus Projesi Erasmus Personel Eğitim Alma- Ders Verme  Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Ekli listede bulunan tüm Akademik  personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen 15.10.2018 tarih  2018/18 no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak  5 gün (seyahat dahil)hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 03.05.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir. 

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

EK 5. ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ - DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ.PDF

Erasmus Personel Hareketliliği Sonuçları- Erasmus Staff Mobility Results....pdf

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen “Yarışmalarda Değer Bulan Sanatın Gelecekteki yeri” adlı panele konuşmacı olarak katılacaktır.

 

Tarih: 16.01.2019

Yer: Karaköy Galata Rum Okulu

Saat: 15.00-17.00

 

Sevgili öğrenciler,
Denklik belgesi okul kaydınız için önemli bir etkendir. Bu yüzden gerekli evraklarınızı 11 Ocak 2019 tarihine kadar Uluslararası Ofise getirmeniz gerekmektedir.
 
11.01.2019, (11 Ocak Cuma), 09.30’da, üniversitenin Mahmutbey Kampüsü’nün ön bahçesinden, Sultanahmet’te bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’nın İstanbul Şubesine sizleri götürmek üzere servisimiz bulunacaktır.
 
Gerekli belgeler:
Başvuru Formu
Orijinal diploma (veya noter onaylı bir kopya, hem orijinal hem de bir ekstra kopya dosyanızda olmalıdır)
Orijinal Transkript (veya noter onaylı bir kopya; hem orijinal hem de bir kopya dosyanızda olmalıdır)
İkamet İzni Kartı (varsa) Kabul Mektubunuzu getirmeniz gerekir.)
Pasaport (aslı ve fotokopisi): Kimlik Bilgileri ile ilk sayfa, Türkiye'ye giriş tarihinizi gösteren Giriş Damgası olan Sayfa, Türkiye'ye giriş yaptığınız vizenizi gösteren Sayfa (varsa)
Plastik Dosya (orijinal belgelerinizi güvende tutmak için zarf şeklinde)
 
🔴Lütfen bu belgenin Türkiye'deki eğitiminize devam etmek için önemli olduğunu unutmayın. Aksi takdirde, kaydınız iptal edilebilir.
 
Dilerseniz Sultanahmet'e gitmeden önce Uluslararası Ofis'e gelebilir, sizin için belgelerinizi kontrol edebiliriz.

Detaylı bilgi için lütfen Uluslararası Ofis ile irtibata geçiniz.

Email: international@altinbas.edu.tr

Whatsapp: +905079839609 

Saygılarımızla,

Değerli Altınbaş Üniversitesi Öğrencileri,

Altınbaş Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi olarak çeşitli psikoloji konularını içeren etkinlik (seminer, söyleşi, atölye vb.) isteklerinizi ve beklentilerinizi belirlemek adına bir anket oluşturduk. Eğer psikolojik konulara yönelik ilginiz varsa ve kendinizi geliştirmeyi istiyorsanız, etkinliklere yönelik isteklerinizi belirteceğiniz anketimize birkaç dakikanızı ayırıp katılmanızı rica ederiz. Aşağıdaki linke tıkladığınızda anket açılacaktır.

https://tr.surveymonkey.com/r/CDXRXKD

Teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Altınbaş Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi

  

Dear Altınbaş University Students,

As Altınbaş University  Psychological Support Unit, we have prepared a survey in order to determine your demands and expectations about activities with some psychological themes. If you have interest or need for personal development please give several minutes in order to fill in the questionnaire. When you click on the link below, it will be open.

https://tr.surveymonkey.com/r/FVPPMP2

Thank you and best wishes.

AU Psychological Support Unit

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,  

Pakistan için 2018 Yılı Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma ek başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 24.12.2018’dir.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

EK.1 ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU ÇAĞRISI PAKİSTAN.pdf

EK.2 ERASMUS STAFF MOBILITY APPLICATION FORM (BAHRIA).docx

EK.3 KA107 TEACHING PLAN.docx

EK.4 KA107 TRAINING PLAN.docx

EK.5 ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ - DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ (KA107).pdf

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü 

erasmus@altinbas.edu.tr

Sevgili Öğrenciler,

2018-2019 Bahar Dönemi Girişli Uluslararası Lisans Öğrencileri için İngilizce Yeterlilik Sınav Takvimi hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir.

Sınav Takvimi;

2.01.2019

Placement Test 

09:30-14:00

3.01.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

7.01.2019

Placement Test 

09:30-14:00

8.01.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

14.01.2019

Placement Test 

09:30-14:00

15.01.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

30.01.2019

Placement Test 

09:30-14:00

31.01.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

4.02.2019

Placement Test 

09:30-14:00

5.02.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

11.02.2019

Placement Test 

09:30-14:00

12.02.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

18.02.2019

Placement Test 

09:30-14:00

19.02.2019

Proficiency Test 

09:30-14:00

 

Sınav, Mahmutbey kampüsümüzde yapılacaktır. Yer bilgisi daha sonra paylaşılacaktır. Kampüse geldiğinizde yeri Uluslararası Ofis’e uğrayarak da öğrenebilirsiniz.

‘’Placement Test’’ olarak belirtilen sınavı geçerseniz, ikinci gün yapılacak olan ‘’Proficiency Test’’ olarak adlandırılan ikinci teste girmeniz gerekmektedir.

Birinci testin(Placement) sonucu aynı gün web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Özetle; sadece birinci gündeki sınavı geçen öğrenciler, ikinci sınava girebilecektir. Birinci sınavda başarısız olan öğrenciler, eğitimlerine Hazırlık Okulu’nda başlayacaktır. İkinci sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarına göre ya Hazırlık Okulu’na ya da akademik bölümlerine başlayacaklardır. 

Örnek sınav için linke tıklayınız: http://www.altinbas.edu.tr/en/academic-units/vocational-schools/school-of-foreign-languages/english-language-preparatory-department/proficiency-test

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: international@altinbas.edu.tr

Whatsapp: +905079839609

Sevgili Öğrenciler,

 

2018-2019 Bahar Dönemi Girişli Uluslararası Yüksek Lisans Öğrencileri için İngilizce Yeterlilik Sınav Takvimi hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir.

Sınav Takvimi;

11.01.2019

Placement Test

09:30-14:00

29.01.2019

Placement Test

09:30-14:00

8.02.2019

Placement Test

09:30-14:00

15.02.2019

Placement Test

09:30-14:00

 

Sınav, Mahmutbey Kampüsü, A Blok, Kat -2, B202 numaralı salonda yapılacaktır. 

Testin sonucu web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: international@altinbas.edu.tr

Whatsapp: +905079839609

Modül 2 sınıf listeleri ekte yer almaktadır.  Dersler hafta içi hergün saat 8.45 te başlamaktadır.

A1 CLASS LIST.PDF

A2 CLASS LIST.pdf

B1 CLASS LIST.pdf

B2 CLASS LIST.pdf

Yükseköğretim Kalite Yönetmeliği gereğince Türkiye'deki tüm üniversitelere 5 senede bir gerçekleşen "Kurumsal Dış Değerlendirme" Sürecine ait "Ön Ziyaret" üniversitemizde 08 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olup “Saha Ziyareti” 25-28 Kasım 2018 tarihleri arasında üniversitemizde gerçekleştirilecektir.

Yükseköğretim Kalite Kurulu üyeleri arasından belirlenen Değerlendirme Takımının; üniversite yönetim organları, akademik birimler, uygulama ve araştırma merkezleri, akademik-idari çalışanlar, öğrenciler ve paydaşlarla çeşitli temaslar ve görüşmeleri ile gerçekleşecek bu süreç, Takım başkanının Çıkış Bildirimini Rektör ve rektörün davet edeceği ilgili kurum yetkililerine sunmasıyla sona erecektir.

Altınbaş Üniversitesi ve KA.DER iş birliğinde, 17 Kasım 2018-12 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi’nde, yaklaşan yerel seçimlere katılmak isteyen muhtar, meclis üyesi ve belediye başkan adaylarına eğitimler verilecek. 

Üniversitenin Gayrettepe Yerleşkesinde gerçekleştirilecek eğitimler bünyesinde düzenlenecek Siyasi Tarih ve Yönetimler Eğitimi ile Kadın Hareketi ve İletişim Eğitimi, Altınbaş Üniversitesi akademik kadrosu tarafından verilecek. Programda, Türkiye siyasi tarihi, yerel yönetimler tarihi, muhtarlık mevzuatı, yerel yönetimler ve göç, yerel yönetimlerde stratejik yönetim ve belediyelerin organizasyon yapısı gibi pek çok farklı açıdan ele alınacak eğitimlerin yanı sıra deneyim paylaşımları da yapılacak.  Deneyim Paylaşımları kapsamında her hafta bir belediye başkanı, belediye meclis üyesi veya muhtar olmuş, aday olup seçimi kazanamamış siyasetçiler deneyimlerini aktaracaklar.  Şirin Tekeli Yerel Yönetimler Akademisi’ne bu dönem aday olmayı düşünmeyip ilerisi için yatırım yapmak isteyenler ve öğrenciler de katılabilecek.

Program aşağıda yer almaktadır.

Tarih: 17 Kasım 2018 – 19 Ocak 2019 tarihleri arasında her cumartesi

Saat: 09:30 -17:30

Eğitim Yeri: Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Kampüsü Konferans Salonu

Kayıt için: kader@ka-der.org.tr  0212 273 25 35

DGS EK KONTENJAN, YKS VE YKS EK YERLEŞTİRME KAYIT TARİHİ UZATILAN ÖĞRENCİLER İÇİN İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 08.11.2018 Perşembe

DGS Ek Kontenjan, YKS ve YKS Ek Yerleştirme kayıt tarihi uzatılan öğrenciler için İngilizce Seviye Belirleme sınavı 08.11.2018 Perşembe günü saat 09:30’da A Blok -2. Kat B202 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavının sonuçları aynı gün websitesinde duyurulacaktır. Öğrencilerimizin sonuçlarını kontol etmeleri ve seviyesi B2 olarak belirlenmiş öğrencilerin 09.11.2018 Cuma günü yapılacak olan yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. Yeterlik sınavında başarılı olan öğrenciler hazırlık okumadan fakültelerine giderler.

 

DGS EK KONTENJAN, YKS VE YKS EK YERLEŞTİRME KAYIT TARİHİ UZATILAN ÖĞRENCİLER İÇİN İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI – 09.11.2018 Cuma
08.11.2018 tarihinde yapılan seviye belirleme sınavında B2 düzeyi çıkmış olan öğrenciler 09.11.2018 Cuma günü İngilizce Yeterlik Sınavına gireceklerdir. İngilizce Yeterlik Sınavı 09:30’da A Blok -2. Kat B202 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav sonuçları websitesinde duyurulacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

2018 Güz Girişli Uluslararası Lisans Öğrencileri için Kasım ayında düzenlenecek olan İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir.

5 Kasım 09:30 ‘da Placement Test, 06 Kasım 09:30’da Proficiency Test yapılacaktır.

Sınav, Mahmutbey kampüsümüzde yapılacaktır. Yer bilgisi daha sonra paylaşılacaktır. Kampüse geldiğinizde yeri Uluslararası Ofis’e uğrayarak da öğrenebilirsiniz.

‘’Placement Test’’ olarak belirtilen sınavı geçerseniz, ikinci gün yapılacak olan ‘’Proficiency Test’’ olarak adlandırılan ikinci teste girmeniz gerekmektedir.

Birinci testin sonucu aynı gün web sayfamızda duyurulacaktır:http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Özetle; sadece birinci gündeki sınavı geçen öğrenciler, ikinci sınava girebilecektir. Birinci sınavda başarısız olan öğrenciler, eğitimlerine Hazırlık Okulu’nda başlayacaktır. İkinci sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarına göre ya Hazırlık Okulu’na ya da akademik bölümlerine başlayacaklardır. 

Örnek sınav için linke tıklayınız: http://www.altinbas.edu.tr/en/academic-units/vocational-schools/school-of-foreign-languages/english-language-preparatory-department/proficiency-test

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: international@altinbas.edu.tr

Sevgili Öğrenciler,

2018 Güz Girişli Uluslararası Lisans Öğrencileri için Kasım ayında düzenlenecek olan İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir.

7 Kasım 09:30 ‘da Placement Test yapılacaktır. 

Sınav, Mahmutbey kampüsümüzde yapılacaktır. Yer bilgisi daha sonra paylaşılacaktır. Kampüse geldiğinizde yeri Uluslararası Ofis’e uğrayarak da öğrenebilirsiniz.

Testin sonucu aynı gün web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: international@altinbas.edu.tr

“INQUIRY E-MAIL WRITING” SINIF İÇİ YAZMA ÖDEVİ 8.İNCİ HAFTA İÇİNDE (5-9 KASIM 2018) 3.ÜNCÜ DERS SAATİNDE YAPILACAKTIR.

 ÖNEMLİ NOT: HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BU SINIF İÇİ YAZMA ÖDEVİNİ 9.UNCU HAFTA İÇİNDE (12-16 KASIM 2018) 3.ÜNCÜ DERS SAATİNDE TAMAMLAYACAKLARDIR.

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Staj Konsorsiyumu kapsamında açılan Erasmus Staj Hareketliliği başvuru çağrısı, Konsorsiyumun bu süreçte vereceği destek ve  başvuru süreci hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Konsorsiyum hakkında detaylı bilgi için:  http://internship4all.org/konsorsiyum/ 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üy. Nihan AKDEMİR'in "Nefes" isimli 5. kişisel sergisi 10. EKİM 2018 saat 18.00'dA İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde açılacaktır. 

Sergi 10-26 Ekim tarihleri arasında görülebilir.

Burs başvuruları 09 Ekim 2018 - 22 Ekim 2018 tarihleri arası alınacaktır.

Burslar dönemlik olup, güz dönemi ve bahar dönemi için ayrı ayrı başvuru ve değerlendirme yapılacaktır. Destek bursu her dönem için bir sefer verilecektir. Yemek bursu Üniversite yemekhanelerinde verilecek olan öğle yemeğini kapsamaktadır.

Destek ve Yemek Bursu başvuruları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir:

 •          Aylık gelir durumu
 •          Başka burs alıp almama durumu
 •          Fiziksel engel durumu
 •          Anne-Baba medeni durumu
 •          Anne-Baba sağ olup olmaması durumu
 •          Anne-Baba çalışma durumu
 •          Okuyan kardeş sayısı
 •          Öğrenci ikamet durumu
 •          Aile ikamet durumu
 •          Eğitim bursu oranı
 •          Öğrenci çalışma durumu 

Gerekli evrakların ve başvuru forumunun eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir. Eksik evrak verilmesi durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Formu için tıklayınız.

Sen de İstanbul'da Yeniysen ve Şehrin Başlıca Tarihi Mekanlarıyla Tanışmayı İstiyorsan 13 Ekim'de buluşalım!

Gezi Programı

1. Ayasofya 

2. İslam Bilim Teknoloji Müzesi

3. Şerefiye Sarnıcı

4. Sultanahmet Meydanı

5. Miniatürk

6.  Miniatürk'te Öğle Yemeği İkramı

 

NOT  : Yapılacak olan program tamamen ücretsizdir.

Program Başlangıç : 09:00 ‘da Mahmutbey yerleşkesi önünde toplanılması

Araç Hareket Saati : 9:30

Program Bitiş Saati : 17:00 ( Mahmutbey yerleşkesi)

*Kontenjan sınırlı olduğundan katılacak öğrencilerin sks@altinbas.edu.tr adresine numaralarıyla beraber e-posta göndermesi gerekmektedir.

Ek Kontenjan ile yerleşen öğrenciler için İngilizce Seviye Belirleme sınavı 08.10.2018 Pazartesi günü saat 09:30’da A Blok 6. Kat 606 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavının sonuçları aynı gün websitesinde duyurulacaktır. Öğrencilerimizin sonuçlarını kontol etmeleri ve seviyesi B2 olarak belirlenmiş öğrencilerin 09.10.2018 Salı günü yapılacak olan yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. Yeterlik sınavında başarılı olan öğrenciler hazırlık okumadan fakültelerine giderler.

08.10.2018 tarihinde yapılan İngilizce seviye belirleme sınavında B2 düzeyi çıkmış olan öğrenciler 09.10.2018 Salı günü İngilizce Yeterlik Sınavına gireceklerdir. İngilizce Yeterlik Sınavı 09:30’da A Blok 3. Kat 306 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavının sonuçları websitesinde duyurulacaktır.

2018-2019 Akademik yılı güz döneminde dikey geçiş ile yerleşen ve hazırlık programı A1 seviyesi  öğrencilerinin sınıf listesi ekte yer almaktadır.

Dersler, 04.10.2018 Perşembe günü saat 08:45’te başlayacaktır.

2018-2019 Dikey Geçiş Öğrencileri Hazırlık Programı A1 Seviyesi Sınıf Listesi.pdf

2018-2019 akademik yılı Kısmi Zamanlı Çalışma Programı başvuruları 27 Eylül -3 Ekim 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

Programa katılmak isteyen öğrencilerin Altın Kariyer web sitesinde (http://kariyer.altinbas.edu.tr/ ) bulunan online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Programa başvuracak öğrencilerde aranan özellikler:

 1. Normal eğitim öğretim süresi içerisinde öğrenim görüyor olmak
 2. Not ortalaması 2.00’ın üstünde olmak
 3. Disiplin cezası almamış olmak
 4. Yetim maaşı ve nafaka dışında asgari ücret düzeyinde gelire sahip olmamak
 5. İzinli olmayan aktif öğrenci olmak

Program kapsamında öğrenci çalıştırılacak birimler aşağıdaki gibidir (Her öğrenci yalnızca bir bölüme başvuru yapabilir):

 1. Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi
 2. Hukuk Fakültesi
 3. İktisadi İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 4. Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 5. Eczacılık Fakültesi
 6. Tıp Fakültesi
 7. Yabancı Diller Yüksek Okulu
 8. Meslek Yüksek Okulu
 9. Diş Hekimliği Fakültesi
 10. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
 11. Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 12. Ads Araştırma Ve Uygulama Merkezi
 13. Uygulamalı Bilimler Fakültesi
 14. İşletme Fakültesi
 15. Sosyal Bilimler Enstitüsü
 16. Fen Bilimleri Enstitüsü
 17. Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı
 18. İdari İşler Direktörlüğü (Mahmutbey)
 19. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı
 20. Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı
 21. Mali İşler Ve Bütçe Daire Başkanlığı
 22. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
 23. Satınalma Daire Başkanlığı
 24. Uluslararası İlişkiler Ve İşbirliği Daire Başkanlığı
 25. Sağlık Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı
 26. Kütüphane Ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı
 27. Sürekli Eğitim Merkez Müdürlüğü
 28. Yenilik Ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı
 29. Etkinlik Ve Organizasyon Daire Başkanlığı
 30. Mesleki Eğitim Ve Kariyer Geliştirme Merkezi
 31. İdari İşler Ve Yapı Daire Başkanlığı (Bakırköy)
 32. Konukevi Müdürlüğü (Yurt)
 33. İş Sağlığı Ve Güvenliği Uygulama Ve Araştırma Merkezi
 34. Uzaktan Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi
 35. Enerji Ve Çevre Uygulama Araştırma Merkezi
 36. İdari İşler Ve Yapı Daire Başkanlığı (Gayrettepe C)
 37. Strateji Ve Kalite Güvence Daire Başkanlığı
 38. Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
 39. Erasmus Koordinatörlüğü
 40. Tanıtım Koordinatörlüğü
 41. İdari İşler Ve Yapı Daire Başkanlığı (Gayrettepe F)

 

Not*: İlk tercihine seçilemeyen öğrencilerin başvuruları 2018-2019 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemleri boyunca oluşacak ihtiyaçlar kapsamında değerlendirilecektir.

Not**: Seçilen öğrencilere bilgisi doğrudan birim sorumluları tarafından verilecektir.

Başvuru Formu linki için tıklayınız.

Önemli Not: Eksik doldurulan formlar geçersiz sayılacaktır.

Sevgili Öğrenciler, 

2018 Güz Girişli uluslararası öğrenciler için Ekim ayında düzenlenecek olan İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir. Sınav takvimini ekteki dosyada bulabilirsiniz.

Sınavlar, Mahmutbey kampüsümüzde yapılacaktır. Yer bilgisi daha sonra paylaşılacaktır.

Tabloda ‘’Placement Test’’ olarak belirtilen sınavı geçerseniz, ikinci gün yapılacak olan ‘’Proficiency Test’’ olarak adlandırılan ikinci teste girmeniz gerekmektedir. Birinci testin sonucu aynı gün web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Özetle; sadece birinci gündeki sınavı geçen öğrenciler, ikinci sınava girebilecektir. Birinci sınavda başarısız olan öğrenciler, eğitimlerine Hazırlık Okulu’nda başlayacaktır. İkinci sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarına göre ya Hazırlık Okulu’na ya da akademik bölümlerine başlayacaklardır.

Örnek sınav için linke tıklayınız: http://www.altinbas.edu.tr/en/academic-units/vocational-schools/school-of-foreign-languages/english-language-preparatory-department/proficiency-test

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.
E-posta: international@altinbas.edu.tr 

2018-2019 OCTOBER INTERNATIONAL STUDENTS EXAM PLAN.PDF

İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI – 28.09.2018 Cuma

Dikey Geçiş Öğrenciler için İngilizce Seviye Belirleme sınavı 28.09.2018 Cuma günü saat 09:30’da D Blok 6.kat 602 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavının sonuçları aynı gün websitesinde duyurulacaktır. Öğrencilerimizin sonuçlarını kontol etmeleri ve seviyesi B2 olarak belirlenmiş öğrencilerin 01.10.2018 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavına gelmeleri gerekmektedir. Yeterlik sınavında başarılı olan öğrenciler hazırlık okumadan fakültelerine giderler.

 

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI – 01.10.2018 Pazartesi

28.09.2018 tarihinde yapılan seviye belirleme sınavında B2 düzeyi çıkmış olan öğrenciler 01.10.2018 Pazartesi günü İngilizce Yeterlik Sınavına gireceklerdir. İngilizce Yeterlik Sınavı 09:30’da A Blok 3. Kat 306 numaralı derslikte yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç saat 09:15’te belirtilen derslikte kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir. Seviye belirleme sınavının sonuçları websitesinde duyurulacaktır.

DERS-EKLE BIRAK” ve “DANIŞMAN ONAY” ekranları öğrencilerimizden ve öğretim üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda 19.09.2018 Saat 16:00 itibari ile başlayacaktır.

As requested by students and faculty members, “COURSE ADD-DROP” and “ADVISOR APPROVAL” screens will be available for users on September 19th, 2018, 4.00pm.

 

2018-2019 akademik yılı güz döneminde hazırlık programında eğitim alacak öğrencilerin 1.modül sınıf listesi ekte yer almaktadır.

Tüm seviyelerde dersler, 18.09.2018 Salı günü Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta ekte yer alan listedeki dersliklerde 08:45 başlayacaktır.

17.09.2018 tarihinde yapılacak olan oryantasyon programının detayları web sitesi ana sayfa duyurularda yer almaktadır. Tüm öğrencilerimizin oryantasyon programına katılımı beklenmektedir.

A1 LEVEL CLASS LIST.PDF

A2 LEVEL CLASS LIST.PDF

B1 LEVEL CLASS LIST.PDF

B2 LEVEL CLASS LIST.PDF

KHK Kapsamında kayıtlı öğrencilerimizin, 2018-2019 akademik yılı öğrenim ücretleri, öğrenci sisteminde açıklanmıştır. 

 

Öğrenci sistemine giriş yaparak "Ücret Borç Görüntüleme" ekranından "2018 yılı PEŞİN/TAKSİTLİ" olarak ücretlerinizi görüntüleyebilirsiniz. TIKLAYINIZ.

 

Ödeme Yöntemleri ve Diğer Bilgileri WEB sayfamızda açıklanmıştır. TIKLAYINIZ.

2018-2019 Akademik Yılı YKS İle yerleşen ve eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler için 10.09.2018 tarihinde yapılan İngilizce seviye belirleme sınavı sonuçları ekte yer almaktadır. Seviyesi A1,A2,B1 olan öğrencilerimiz hazırlık programında başlıyor olacaklar. Seviyesi B2 olan öğrencilerimiz, 12-13.09.2018 tarihinde yapılacak olan İngilizce yeterlik sınavına girmeye hak kazanmış olup, ilgili sınavın listesi web sitesi duyurular bölümüne eklenecektir.

2018-2019 Akademil Yılı Yeni Kayıt YKS Öğrencileri Seviye Belirleme Sınav Sonucu_Web.pdf

10.09.2018 tarihinde yapılan seviye belirleme sınav sonucuna göre B2 seviyesi olarak belirlenen ve 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta İngilizce yeterlik sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin listesi ektedir.12 Eylül 2018 tarihinde sınavın okuma, dinleme ve yazma bölümleri, 13 Eylül 2018 tarihinde ise sınavın konuşma bölümü yapılacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerin en geç 09:30’da ekte yer alan dersliklerde kurşun kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

2018-2019 Akademik Yılı Yeni Kayıt YKS Öğrencileri İngilizce Yeterlik Sınavı Listesi_Web.pdf

Üniversitemizin fakültelerinde kayıtlı bulunan öğrenciler için yapılacak olan CE100 Computing Skills ve BİL100 Bilgisayar Becerileri derslerinin Muafiyet Sınavı 11 Eylül Salı günü Mahmutbey Kampüs A Blok 2. Kat PC Lab 202 no.lu sınıfta gerçekleştirilecektir. 

Sınava katılma taleplerinizi 10 Eylül Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar ozge.dayioglu@altinbas.edu.tradresine bildirmeniz gerekmektedir.

Başvuruların bitiminde, sınav saat listeleri uzem.altinbas.edu.tr sayfasında Duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

Sınavda kimlik kontrolü yapılacaktır ve fotoğraflı kimlik belgesi getirmeyenler sınava alınmayacaktır.

 

Meslek Yüksekokulu BİL110 Ders kodlu Bilgisayar Becerileri dersi MUAFİYET sınavı 12 EYLÜL ÇARŞAMBA Saat 10:00 ' da MYO binası Z03 ve E103 no'lu bilgisayar lab larında yapılacaktır. 

 

NOT: Öğrencilerin saat 9:30 da sınıf önlerinde olması öğrencilerin sınıflara yerleştirilebilmesi için önemlidir.

2017-2018 akademik yılında hazırlık programına devam etmiş ancak hazırlık programını tamamlayamamış öğrenciler için 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. 12 Eylül 2018 tarihinde sınavın okuma, dinleme ve yazma bölümleri, 13 Eylül 2018 tarihinde ise sınavın konuşma bölümü yapılacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerin en geç 09:30’da ekte yer alan dersliklerde kurşun kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

12-13.09.2018 PROFICIENCY EXAM LIST_WEB.pdf

2018-2019 Akademik Yılı YKS İle Yerleşen ve eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler için 10.09.2018 tarihinde İngilizce seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

Sınava girecek tüm öğrencilerin 10.09.2018 Pazartesi günü Mahmutbey yerleşkesi A Blokta en geç saat 09:30’da, kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle ekte yer alan listedeki dersliklerde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınavın telafisi olmayıp, İngilizce seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler en düşük seviye olan A1 seviyesine yerleştirilecektirler.

2018-2019 Akademik Yılı YKS İle Yerleşen Öğrenciler için Hazırlık Programı İngilizce Seviye Belirleme Sınavı Öğrenci Listesi.pdf

Mühendislik Fakültesine ait ders seçimleri 05.09.2018 tarihinde başlayacak olup 14.09.2018 tarihinde sona erecektir.

2017-2018 akademik yılında hazırlık programına devam etmiş ancak hazırlık programını tamamlayamamış öğrenciler için 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. 12 Eylül 2018 tarihinde sınavın okuma, dinleme ve yazma bölümleri, 13 Eylül 2018 tarihinde ise sınavın konuşma bölümü yapılacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerin en geç 09:30’da web sitesinde duyurulacak olan dersliklerde kurşun kalem, silgi ve fotoğraflı kimlikleriyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

2018-2019 Akademik yılı güz dönemi Çift Anadal ve Yandal sonuçları 31.08.2018 cuma günü itibariyle ilan edilecektir.

03.09.2018 Pazartesi tarihinde kayıtlar için destek verilecektir.

Sevgili Öğrenci,

İngilizce Yeterlik Sınavı hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. 

Ağustos ve Eylül ayında olmak üzere toplamda üç sınav olacak, kayıttan sonra birine katılmanız gerekmektedir.

Sınav yeri Mahmutbey kampüsünde duyurulacaktır. Sınavdan yarım saat önce kampüste olmanızı önemle duyururuz.

Sınav tarihleri aşağıdaki gibidir:

2018 Güz Dönemi Girişli Uluslararası Yüksek Lisans Öğrencileri için İngilizce Yeterlilik Sınav Takvimi

31.08.2018

Yerleştirme Sınavı

10:00-12:30

19.09.2018

Yerleştirme Sınavı

10:00-12:30

26.09.2018

Yerleştirme Sınavı

10:00-12:30

Testin sonucu web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.
E-posta: international@altinbas.edu.tr

 

Ekte bulunan listede, 27.08.2018 tarihinde İngilizce Seviye Belirleme sınavına girmiş ve yeterlik sınavına girmeye hak kazanmış öğrencilerin isimleri yer almaktadır. Yeterlik sınavı listede adı bulanan tüm öğrenciler için 28.08.2018 Salı günü, saat 09:30’da, A Blok 7. Kat 706 numaralı derslikte yapılacaktır. Sınava girmiş olan ancak adı listede bulunmayan öğrenciler yeterlik snavına girmeye hak kazanamamışlardır. Seviye durumlarını öğrenmek için Temel İngilizce Bölüm Başkanlığı ile iletişime geçebilirler.

27.08.2018 Yatay Geçiş Seviye Belirleme Sınavı Sonuçları.pdf

Sevgili Öğrenciler,

2018 Güz Girişli uluslararası öğrenciler için düzenlenecek olan İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Eğer geçerli bir Toefl IBT sonucunuz yoksa (minimum 65 puan), Yeterlilik Sınavını almanız gerekmektedir. Sınav takvimini ekteki dosyada bulabilirsiniz.

Sınavlar, Mahmutbey kampüsümüzde yapılacaktır. Yer bilgisi daha sonra paylaşılacaktır.

Tabloda ‘’Placement Test’’ olarak belirtilen sınavı geçerseniz, ikinci gün yapılacak olan ‘’Proficiency Test’’ olarak adlandırılan ikinci teste girmeniz gerekmektedir. Birinci testin sonucu aynı gün web sayfamızda duyurulacaktır: http://www.altinbas.edu.tr/en/about-us/announcements

Özetle; sadece birinci gündeki sınavı geçen öğrenciler, ikinci sınava girebilecektir. Birinci sınavda başarısız olan öğrenciler, eğitimlerine Hazırlık Okulu’nda başlayacaktır. İkinci sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarına göre ya Hazırlık Okulu’na ya da akademik bölümlerine başlayacaklardır.

Örnek sınav için linke tıklayınız: http://www.altinbas.edu.tr/en/academic-units/vocational-schools/school-of-foreign-languages/english-language-preparatory-department/proficiency-test

Bir sorunuz varsa Uluslararası Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.
E-posta: international@altinbas.edu.tr 

2018 Fall Intake's English Proficiency Exam_Schedule.pdf

2018-2019 Akademik yılı kayıt yenileme öğrenim ücretlerinizi 13.08.2018 – 14.09.2018 tarihleri arasında ödeyebilirsiniz.

Ödeme yöntemleri WEB sayfamızda yer almaktadır. Tıklayınız (Link)

Tarih: 03.08.2018 Tarihi Cuma günü

Yer: Mahmutbey Yerleşkesi D Blok D401 ve D405 sınıfları

Saat:10:40 -13:30 Saatleri arasında yapılacaktır.

***Mimarlık Bölümü için sınava girecek adayların portfolyolarını yanlarında getirmeleri rica olunur.

Ön değerlendirme sonuçlarında Hatice Nur KUBİLAY’ın Dil puanının yapılan bir maddi hata sonucu geçersiz kabul edildiği anlaşıldığından sıralama düzeltilmiştir.

Temel Bilimler ön değerlendirme düzeltilmiş sonuçlar.pdf

Lviv Sanat Sarayı’nın genel müdür yardımcısı Yu. Viznyak’tan gelen  09.07.2018 tarih ve No 1-7/103 Sayılı yazı ile 2018 Mayıs ayında Lviv Sanat Müzesi'nde yapılan görüşmeler sonucunda  kültürel alanda yapılacak sanatsal değişimlerin Ukrayna için son derece önemli olduğunu vurguluyor. Lviv Sanat Sarayı Müzesi olarak Altınbaş Üniversitesi ile ortak toplantılar, ortak sergiler ve  sanat sempozyumları  yapmaya hazır olduklarını belirtiyor. Bu vesile ile  İş birliği anlaşmamızın projesine özel niyet ve öneriler sunmamızı  öneriyor.

 

Altınbaş Üniversitesi- GSTF Sinema Tv Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Özaydın’ın yürütücülüğünü yaptığı “Topluma ve Kültüre Hizmet Edenler” başlıklı BAP Projesi, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’ın bugünkü yaşamından kesitler sunan, anılarını, deneyimlerini, sanata, tarihe ve günümüze bakışını yansıtan bir belgesel olarak hayata geçiyor.

Çekimleri Temmuz ayı içinde Mersin’de gerçekleşen; 105 Yaşına basan Muazzez İlmiye Çığ ile ilgili belgeselin yönetmeni Prof. Dr. Sabri Özaydın Türkiye coğrafyasında projeye insert edilecek yeni çekimler yapmaya devam ediyor.

Belgeselde Altınbaş Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök, Maltepe Üniversitesinden Öğr. Görevlisi Murat Fevzi Gezer görev alırken Nedret Özaydın da çekimlere destek verdi.

 • Staj evrakları saat 14:00 ten itibaren teslim alınmaktadır.
 • Staj evrakları staj tarihinden 2 hafta önce kimlik fotokopisi ile İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına teslim edilmelidir.
 • Her ayın son haftası bordo haftası ve veri giriş haftası olduğundan dolayı Staj evrakı alınamamaktadır.

İnsan Kaynakları Daire Bşk.

2017-2018 hazırlık programı yaz okulu final ve yeterlik sınavına girecek öğrenci Listeleri ekte yer almaktadır. Sınav Mahmutbey Yerleşkesi A Blokta yazılı sınav 25.07.2018 tarihinde saat 09:30 ‘da başlayacak olup tüm öğrencilerin saat 09:00’da belirtilen dersliklerde öğrenci kimlik belgeleri, kurşun kalem ve silgi ile hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınava geç kalan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınavın konuşma bölümü 26.07.2018 tarihinde saat 09:30 ‘da başlayacak olup tüm öğrencilerin saat 09:00’da belirtilen dersliklerde öğrenci kimlik belgeleri ile hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınava geç kalan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Önceki dönemlerde yeterlik sınavında başarısız olmuş öğrenciler de bu sınava girebileceklerdir. Bu öğrencilerin sınıf yerlerini listeden kontrol etmeleri gerekmektedir.

A2 Summer School Final Written & Speaking List.pdf

B1 Summer School Final Exam Written & Speaking List.pdf

B2 Summer School Final Exam Written & Speaking List.pdf

Sinema ve Televizyon Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları ve sınav bilgisi aşağıda yer almaktadır. 

Sonuçlar için tıklayınız.

Sınav Tarihi: 26.07.2018 

Sınav Yeri: Mahmutbey kampüsü A blok  Sinema ve Televizyon Bölümü

Saati: 10.00

Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları ve sınav bilgisi aşağıda yer almaktadır. 

Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi Ön değerlendirme sonuçları için tıklayınız

Sınav Tarihi: 26.07.2018

Sınav Yeri: Mahmutbey kampüsü A blok  14. kat Akademik Sınav Salonu

Saati: 11.00

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tüm Bölümlerin (1025168-1025169-1025170-1025171-1025172-1025173-1025175 ) İlan no’ları ile başvuran adayların 18.06.2018 Tarihinde yapılan Araştırma Görevlisi Sınav  Sonuçları ektedir.

Araştırma Görevlisi sınav sonuçları.pdf

Enformatik Yarışması
Serbest Kategori
 1. CNC Freze - Berk Çıklaiplikçi (Altınbaş Üniversitesi) 
 2. Endemik Bitkilerin Anti-Kanser Özellikleri - Ferhat Evin (Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi) 
 3. Yassı Draje Ayırma Sistemi - Rasim Aktaş, Taha Batuhan Yılmaz, Dinçer Açıkgöz (Altınbaş Üniversitesi) 
Mobil Kategori
 1. PIC-TALK – Musa Sadık Ünal, Abdurrahman Emirhan Ünal, Ersin Ertürk (Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi) 
 2. Su Tasarruf Sistemi - Umut Yüksel (Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) 
 3. Biyonik El - Ömer Furkan Çabuk (Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi) 
Robot Yarışması
Serbest Kategori
 1. Su Altı Arama Kurtarma Robotu - Alev Okulları 
 2. Fonksiyonel İş Makinesi – Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi 
 3. Güneş Panellerinde Verim Artırma Sistemi - Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
Çizgi İzleyen Kategorisi
 1. Beyaz Martı Ekibi – İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
 2. H-Tech Ekibi - Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
 3. H-Tech Ekibi - Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
Mini Sumo Kategorisi
1.     Aylin Eğrioğlu – Terakki Vakfı Okulları
2.     Mehmet Talha Kaygu – Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi
3.     Kaya Karataş – Anka Elektronik Ekibi
 

Araştırma Görevlisi ön değerlendirmede sınava girmeye hak kazanan Araştırma Görevlileri adaylarının sınav yeri bilgileri aşağıdaki gibidir.

Yerleşke: Mahmutbey Yerleşkesi D Blok

Sınav Tarihi: 18.06.2018

Sınav Saati:13:00

Sınav Yeri: D Blok D401-D402

Üniversitemizde açılmayacak olup, diğer üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden alacağınız derslerle alakalı önemli bilgiler;

1-      Fakültemizde yaz okulunda açılan dersleri diğer üniversitelerden alamazsınız.

2-      Yaz okulu için web sayfasında yer alan başvuru formunu eksiksizce doldurmanız gerekmektedir.

3-      Mezuniyet durumunda olup ek ders almak isteyen öğrenciler mezuniyet aşamasındayım butonunda “Evet” şıkkını işaretlemelidirler.

4-      Diğer üniversitelerden almak istediğiniz derslerin ve Fakültemizde karşılığı olan derslerin ders kodu, ders adı ve AKTS karşılıklarının yazılması zorunludur.

5-      Eksik doldurulan ve eksik yüklenen belgeler kabul edilmeyecektir.

6-      Dersi almak istediğiniz üniversitenin onaylı, mühürlü ders içerikleri veya web sayfasından güncel ders içeriklerini linki ile birlikte yüklemeniz kaydıyla kabul edilecektir.

7-      Yükleyeceğiniz dosyaların pdf formatında yüklenmesi gerekmektedir.

8-      Mesai saati dışında yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. (Mesai Saatleri :Pazartesi-Cuma 08:30-17:00)

Başvuru formu

https://form.jotform.com/81704535260957

 

Modül 4’te B2 seviyesini bitirmiş ve yeterlik sınavında başarılı olamamış öğrenciler için 06.06.2018 tarihinden itibaren hafta içi her gün 09:00-12:00 saatleri arasında olmak üzere İngilizce yeterlik sınavına hazırlık sınıfı açılacaktır. Katılmak isteyen öğrencilerin 05.06.2018 Salı günü saat 16:00’a kadar esin.odabas@altinbas.edu.tr (Esin Odabaş Şahan) adresine taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Bu kurs ücretsizdir.

2017-2018 Akademik yılı İngilizce hazırlık programı yaz okulu isteğe bağlı olarak tüm seviyeler için geçerli olmak üzere hafta içi her gün 04.06.2018 tarihinde başlayacak olup, dersler saat 09:00 – 13:30 saatleri arasında yapılacaktır.

İngilizce Hazırlık programı yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerin 04.06.2018 tarihinde Mahmutbey Kampüs A Blok -1.kattaki duyuru panolarından sınıflarını öğrenebilirler.

2017-2018 Akademik yılı hazırlık programı 4.modül tüm seviyeler için final sonuçları Unipa öğrenci otomasyon sisteminde açıklanmıştır.

   5 Ocak 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü , "Bilgisayar Destekli Desen Tasarım Dersi Öğrenci Sergisi’ üniversite-sektör işbirliği ve öğrenci motivasyonu noktalarında verimli sonuçlar ortaya çıkartmış ve çıkartmaya da devam etmektedir.

     Kumaş üretimi alanında köklü ve saygın kuruluşlardan biri olan ALMODO TEKSTİL, sergide yer alan bazı desen çalışmalarını seçmiş ve bünyelerindeki Penelope markasının koleksiyonuna alıp üretimini gerçekleştirmişti.  

     Ayrıca CO-OP anlaşması da imzalanan Almodo Tekstil'de öğrencilerimize 6 ay boyunca staj yapma ve çalışma imkanı da sunulmuştu. 

     Firmanın olumlu düşünceleri ve istekleri doğrultusunda öğrencilerimiz kumaş deseni çalışmalarını devam ettirerek yeni kolleksiyonlar hazırladılar. Bu desenler de yine Penelope markasıyla firmanın koleksiyonuna alındı. Geçen hafta itibariyle de üretimleri gerçekleştirildi. 

      Sektör-üniversite işbirliğini her zaman ön planda tutan Altınbaş Üniversitesi, GSTF, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü yeni projelerle öğrenciyi iş dünyası ile buluşturmaya devam edecektir... 

Modül 3'te yeterlik sınavında başarısız olmuş öğrenciler  için 23-24.05.2018 tarihlerinde yeterlik sınavı yapılacaktır. 23.05.2018 Çarşamba günü sınavın yazılı bölümü yapılacaktır. Sınav saat 14:00'da başlayacaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerin en geç saat 13:30'da ekteki dosyada yer alan dersliklerde bulunmaları gerekmektedir. Sınava geç kalan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınavın konuşma bölümü 24.05.2018 Perşembe günü yapılacaktır. Konuşma sınavı saatleri ekte yer almaktadır. İlgili sınavların telafisi bulunmamaktadır.

23.05.2018 PROFICIENCY TEST - READING & LISTENING & WRITING.pdf

24.05.2018 PROFICIENCY TEST - SPEAKING EXAM.pdf

Altınbaş Üniversitesi, Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad. No:26 Bağcılar/İSTANBUL adresinde yapılacak olan Esentepe Yerleşkesi Mobilya ihalesini sonuçlandırmayı planlamaktadır.

 

İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren İhale dosyası Altınbaş Üniversitesi Satınalma Daire Başkanlığı, Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad. No:26 Bağcılar / İSTANBUL adresinden temin edilebilir veya

cuneyt.unal@altinbas.edu.tr mail adresinden mail yoluyla talep edilebilir.

 

Tekliflerin teslim edileceği adres:Altınbaş Üniversitesi Satınalma Daire Başkanlığı, Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad. No: 26 Bağcılar / İSTANBUL


Teklif teslimi için son tarih ve saati:22 Mayıs 2018 Salı saat 17:00’dir.

 

Gerekli ek bilgi ya da açıklamalar;www.altinbas.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

İhalelerin tümünü görüntülemek için http://satinalma.altinbas.edu.tr/  web adresimizden takip edebilirsiniz.

21 Mayıs 2018 Pazartesi günü yapılacak olan “CE100 – Computing Skills” dersi Final Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi dersin UZEM sayfasında yayınlanmıştır.

Sınava katılabilmek için, dersin UZEM sayfasına kayıtlı olmanız gerekmektediruzem.altinbas.edu.tr

23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Mahmutbey Kampüsünde yapılacak olan “BİL100 – Bilgisayar Becerileri” dersi Final Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi dersin UZEM sayfasında yayınlanmıştır.

Sınava katılabilmek için, dersin UZEM sayfasına giriş yapmış olmanız gerekmektediruzem.altinbas.edu.tr

2017-2018 akademik yılı yaz dönemi Kısmi Zamanlı Çalışma Programı kapsamında Tanıtım Günlerinde görev almak isteyen öğrencilerin başvuruları 14-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruda bulunmak ve detayları öğrenmek için tıklayınız.

 

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök’ün BAP desteği alan “İşini severek Yapanlar” adlı belgesel projesi çekimleri tamamlandı.

Çekimleri Gaziantep, Şanlıurfa,Halfeti, Savaşan köyü ve Adana Yumurtalık Lagün’ünde gerçekleştirilen bu belgesel; fotoğraf sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun fotoğraf aşkı ve serüvenini, çıktığı yolculukları, doğa ve insanlarla kurduğu şiirsel bağı ve hayata geçirdiği fotoğrafları ele alıyor.  

2-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen bu çalışmada çekimlere Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sabri Özaydın, Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök ve bölümün 2.sınıf öğrencileri katıldılar. Öğrenciler hem alan deneyimi hem de kamera, ses, ışık ve film yönetimi pratiği kazanırken ayrıca belgeselin kamera arkasını da görüntülediler.

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Ukrayna / Shayan Uluslararası Sanat Sempozyumuna, sanatçı ve eş başkan olarak davet edildi.

2000 yılından bu yana aralıksız düzenlenen sempozyumla, sanatçılar arası deneyim ve bilgi birikiminin aktarımı, genç sanatçıların, başka kültür ve deneyimleri yaşayarak farkındalıklarının artması ve köklü dostluklar kurmalarını da sağlamak amacıyla alanında yetkin, tanınmış ulusal ve uluslararası sanatçıların davet edildiği ve her sene gerçekleştirilmesi planlanan sempozyumun bu seneki konukları; Ukraynalı ve Türk Sanatçılar oldu.

Ukraynalı sanatçıların seçimini, Sanatçılar Birliği Başkanı Anatoly KRAVCHENKO, Türk sanatçıların seçimini Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN yaptılar. Türkiye’den seçilen sanatçılar arasında Altınbaş Üniversitesi  GSTF Öğretim üyeleri; Prof. Dr. Cevat DEMİR ve Dr. Öğretim Üyesi Cemile TUNA da yer aldılar.

Sempozyum, uluslararası düzeyde mesleki ve sanatsal değişimler için katılımcı, genç sanatçılara yeni bir vizyon sağlarken, oluşturulan iletişim ağı sayesinde akademisyenlere yeni olanaklar sundu. Bunun yanı sıra, yeni malzeme ve tekniklerin hızla gelişmesine bağlı olarak farklı uygulama ve felsefeler, bu etkinlik aracılığı ile diğer sanatçılara aktarıldı. Ayrıca sempozyum süresince katılımcılar söyleşiler ve sunumlar aracılığı ile fikir alışverişinde bulundular.

Etkinlik boyunca ortaya çıkan sanat eserleri ise Odessa şehrinde Doğu ve Batı Sanatı Müzesinde sergilenecek.

 

Altınbaş Üniversitesi, Münster Üniversitesi Vergi Hukuku Enstitüsü ve Erdikler-Taxand işbirliğiyle 11 Mayıs 2018, Cuma günü 3. Türk-Alman Uluslararası Vergi Hukuku Bienali kapsamında "Çok Taraflı Sözleşme Uluslararası Konferansı - Türk-Alman Çifte Vergilendirme Anlaşmasına Muhtemel Etkilerine Odaklı"  başlıklı uluslararası konferansı gerçekleştirecektir. 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,

Bu Perşembe, 3 Mayıs, 2018, Mahmutbey Merkez Kampüsü’nde 12:00’de başlayacak Uluslararası Gün etkinliğimizde bu yıl Türkiye de bir stand ile temsil edilecek. Bu yıl festivalsi bir coşku ile kutlayacağımız etkinlik programında uluslararası öğrencilerin ülkelerini temsil ettiği şovların yanısıra, bir de Talent Show adı altında yeteneklerinizi kişisel yahut grup halinde sergileyebileceğiniz tüm öğrencilerimize açık bir etkinliğimiz olacak. Katılmak için 1 Nisan 2018 Salı gece yarısına dek international@altinbas.edu.tr ‘ye mail atmanız ve 2 Mayıs Çarşamba, 14:00’te Mahmutbey Merkez Kampüsü’ndeki provalara gelmeniz beklenmektedir.

Uluslararası Gün için Bakırköy’den 10:30 ve 12:00’de,

Gayrettepe’den 11:00’de Shuttle kalkacaktır.

Erken Kayıt Yenileme Fırsatı

Üniversitemizde 01-31 Mayıs 2018 tarihleri arası erken kayıt yenileme yapan öğrencilere  2018-2019 Akademik yılı için ödemekle yükümlü oldukları ücret tutarı üzerinden % 5 indirim yapılacaktır. Denizbank Gişeden Peşin ödeme yapılması durumunda ise % 5 + %3 indirim uygulanacaktır.

Ödeme yöntemleri;

1-     Denizbank Kredili Mevduat Hesabı ile 10 Eşit Aylık Taksit ( İlk taksit ödeme tarihi 20.05.2018'dir. Taksit tarihleri her ayın 20'sidir.)

2-     Sanalpos sistemi ile 6 taksit (Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, CardFinans)

3-     Denizbank Gişelerinden Peşin Ödeme 

Ödeme yöntemleri ile ilgili detay bilgiler için lütfen web sitemizden Öğrenim Ücretleri kısmını inceleyeniz.  

Not: 

1-      Erken kayıt yenileme indirimi lisans/ön lisans ulusal öğrenciler için uygulanacaktır.

2-      Aşağıdaki linkte yer alan kayıt yenileme ücretleri, %5 peşin ödeme indirimi uygulanMAmış haliyle ve üniversiteye giriş yılına göre 2018-2019 Akademik Yılı için burssuz öğrenci yıllık ücretleridir. 

 

LİSANS/ÖN LİSANS KAYIT YENİLEME PROGRAM ÜCRETLERİ için TIKLAYINIZ.

27 Nisan Cuma, 09:15-15:20 saatleri arasında Altınbaş Üniversitesi Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda düzenlenecek “Ticaret Hukuku Sempozyumu – I: Şirketler Hukukunda Yöneticilerin Sorumluluğu” sempozyumuna davetlisiniz. 

Sempozyum için http://www.altinbas.edu.tr/ths.html adresinden kayıt olabilirsiniz. 

Sempozyum Programı: Sempozyum Afişi.pdf

09-13 Nisan / 16-20 Nisan 2018 haftalarında (11. ve 12. haftalarda) yapılacak olan Sözlü Ara Sınavı'nın (İş Görüşmesi-II) randevu gün ve saatlerine ilişkin program (timetables) ektedir. Sınava ilişkin yönergeleri ve iş ilanlarını Turnitin ve ders kitapçığınızda bulabilirsiniz.

ENG302

09-13 Nisan / 16-20 Nisan 2018 haftalarında (11. ve 12. haftalarda) yapılacak olan Sözlü Ara Sınavı'nın (İş Görüşmesi-II) randevu gün ve saatlerine ilişkin program (timetables) ektedir. Sınava ilişkin yönergeleri ve iş ilanlarını Turnitin ve ders kitapçığınızda bulabilirsiniz.

EDP102 Midterm

EMP102 Midterm

Erasmus Koordinatörlüğümüz ve İBB Eurodesk  işbirliği ile düzenlenen  Avrupa Gençlik Fırsatlarını Yakala Semineri 6.04.2018 tarihinde gerçekleşti.
Öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği sunuma, IBB Eurodesk’ten Sayın Meryem Arslan Gürsoy,  Erasmus + Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Değişim Projelerini ve Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü ise Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliklerini anlattı. Daha önce projelerden faydalanan Muammer Aydın ve diğer katılımcılar tecrübelerini paylaştı.
 
Fırsatlar ile ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerimiz sorularını Erasmus Koordinatörlüğü’ne (erasmus@altinbas.edu.tr) yöneltebilir.

02.04.2018 Tarihinde Gerçekleştirilen GSTF 1024194 No'lu Grafik Tasarım Bölümü Araştırma Görevlisi sınav sonucunu içerir tutanak aşağıda yer almaktadır.

Sonuçlar için tıklayınız

Sonuçlar için tıklayınız

Sınav bilgileri aşağıda yer almaktadır

Sınav Tarihi: 02.04.2018 Pazartesi

Sınav Saati: 10:00

Sınav Yeri: Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Altınbaş Üniversitesi’nin koordinatör kurum olarak yer aldığı, 8 ortaklı Erasmus+ Staj Hareketliliği Konsorsiyum Akreditasyon başvurusu başarılı olmuştur.

Erasmus+ Staj Hareketliliği Konsorsiyum Akreditasyonunda Altınbaş Üniversitesi Koordinatör kurum olarak yer almakta olup koordinatör kurum dahil 5 Üniversite (Biruni Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Işık Üniversitesi Maltepe Üniversitesi) 1 Meclis (Türkiye İhracatçılar Meclisi), 1 Sivil Toplum Kuruluşu (Toplum Gönüllüleri Vakfı) ve 1 Belediye (Bağcılar Belediyesi) ortak olarak yer almaktadır. Proje bütün ortak kurumların birbirlerinin uzmanlık ve tecrübelerinden düzenli olarak faydalanmasına imkân sağlayacaktır.  

Konsorsiyum’un nihai hedefi Vizyon 2023 ve Avrupa 2020 ortak hedefleri çerçevesinde, nitelikli iş gücünün istihdamının arttırılması ve yükseköğrenim alanlarının modernizasyonu hedeflerine katkıda bulunacak üniversite-iş dünyası (dış paydaşları) iş birliği kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır. 

Bu çerçevede Üniversitemiz dahil olmak üzere bütün ortak kurumlar öğrenci ve personeline daha fazla ve daha kaliteli Erasmus Hareketlilik imkanı sunabilecektir.

Konsorsiyum; öğrencilere, kariyerlerini yönetebilme, uluslararası ve çok kültürlü iş ortamlarına adaptasyon, iletişim girişimcilik becerilerini kazanmalarına destek olacak olup aynı zamanda Yükseköğretim kurumlarının, öğrencilerinin gerçekleştirdiği staj hareketlilikleri ile firmalarla kurmuş oldukları iletişime, süreklilik arz eden işlevsel bir iş birliği yapısı kazandırarak ve bu iş birliğinin neticesinde alınacak sürekli geri bildirimlerin müfredatlarının güncellenmesi ve yeni müfredatlar geliştirilmesi yolu ile üniversitelere aktarılmasına destek olacaktır. 

KONSORSİYUM PROJESİ KAPSAMINDA AÇILACAK BAŞVURU ÇAĞIRILARI İÇİN WEB SİTEMİZİ VE SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ...

21-22.03.2018 tarihinde yapılan yeterlik sınavına başarılı olamayan öğrenciler 03.04.2018 tarihinde başlayacak olan prof hazırlık sınıfına katılabilirler. Prof hazırlık sınıfına katılmak isteyen öğrencilerin 02.04.2018 tarihinde saat 10:00’da bölüm başkanlığına başvurmaları ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

2017-2018 Prep School Module 4 Class List.pdf

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, davetli sanatçı olarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “ODTÜ SANAT 19”, “Yeni bir Dünya” sergisine “Paralel Process MMXVII” başlıklı eseri ile katılmıştır.

Sergi 09 Mart- 07 Nisan tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin görüşlerine açıktır.

 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi, Özcan UZKUR, davetli sanatçı olarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “ODTÜ SANAT 19”, “Yeni bir Dünya” sergisine “Kurban” başlıklı eseri ile katılmıştır.

Sergi 09 Mart- 07 Nisan tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin görüşlerine açıktır.

Sonuçlar için tıklayınız

GSTF 1024194 No'lu Grafik Tasarım Bölümü Araştırma Görevlisi sınavı bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 Sınav Tarihi: 02.04.2018

Sınav Saati: 10:00

Sınav Yeri: Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında 1.likle mezun olarak eğitimini Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tasarım Yüksek Lisans Programı - Takı Tasarımı alanında sürdüren öğrencimiz Aslıhan Karakurt, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu sene 10.su düzenlenen JTR Mücevher Tasarım Yarışmasında iki ayrı kategoride yarıştı. Binlerce katılımcı içinden, seçilen 16 tasarım finalisti arasında Öğrenci Mücevher Kategorisinde 1.lik, Öğrenci Altın kategorisinde ise 2. lik ödülü kazandı. Öğrencimizi bu üstün başarısından ötürü kutluyoruz.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl 22 – 25 Mart 2018 tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo’da “46th Istanbul International Jewelry, Watch & Equipment Fair / JTR” ismiyle düzenlenen fuarda yer alarak, sundukları tasarımlar ve tasarım fikirleriyle Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

HIST 102 – Türkiye Cumhuriyeti Tarihi II dersinin tüm şubeleri için vize sınavı 5 Nisan (Perşembe) 2018 tarihinde yapılacaktır.

Vize sınavına saat 9:00 ve 21:00 saatleri arasında online olarak UZEM’den  (uzem.altinbas.edu.tr) erişilebilecektir. Sınava katılabilmek için dersinizin UZEM sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir.

HIST 110 – Uygarlık Tarihi dersinin tüm şubeleri için vize sınavı 2 Nisan (Pazartesi) 2018 tarihinde yapılacaktır.

Vize sınavına saat 9:00 ve 21:00 saatleri arasında online olarak UZEM’den  (uzem.altinbas.edu.tr) erişilebilecektir. Sınava katılabilmek için dersinizin UZEM sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir.

 

BİL100 – Bilgisayar Becerileri dersinin Ara Sınavı, 10 Nisan 2018 tarihinde uzem.altinbas.edu.trüzerinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Sınava katılabilmek için, dersin UZEM sayfasına giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Sınavla ilgili gerekli bilgilendirme dersin UZEM sayfasında yer almaktadır.

CE100 – Computing Skills dersinin Ara Sınavı, 10 Nisan 2018 tarihinde uzem.altinbas.edu.trüzerinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Sınava katılabilmek için, dersin UZEM sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir. Sınavla ilgili gerekli bilgilendirme dersin UZEM sayfasında yer almaktadır.

2. çeyrekte yapılan yeterlik sınavında başarısız olup, 21-22.03.2018 yerihinde yapılacak olan yeterlik sınavına girecek, ekteki dosyada adı bulunan öğrencilerin, 21.03.2018 Çarşamba günü, saat 09:30’da, A Blok 7. Kat, 706 numaralı sınıfta olmaları gerekmektedir. Sınav saat 10:00’da başlayacaktır. Geç kalan öğrenciler sınavın dinleme bölümüne giremeyeceklerdir. Sınava girecek olan öğrencilerin 09:30’da belirtilen sınıfta olmaları gerekmektedir.

Proficiency.pdf

Okulumuz Modern Diller Bölümü bünyesinde 12 Mart’ta açılacak olan Türkçe Hazırlık Kursu A1 ve B1 modülleri 10 hafta sürecektir. Dersler hafta içi pazartesiden perşembeye, 18.00-21.00 , hafta sonu cumartesi günleri 09.00-14.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrencilerin dönem boyunca derse %80 devam etmeleri beklenmektedir. Devam sınırını geçen öğrenciler final sınavına girmeye hak kazanamamaktadır.

 

Kurslar kapsamında öğrenmeyi destekleyici olarak konuşma ve yazma görevlerinden, quizlerden ve ara sınavdan %65 düzeyinde puan toplamaları beklenmektedir. Gerekli puanı toplayamayan öğrenciler finale girmeye hak kazanamamaktadır. Final sınavı öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçmektedir. Final sınavından geçme notu 60’tır.

Sınav tarihi : 09.03.2018

Sınav saati: 10:00

Sınav yeri : Mahmutbey Yerleşkesi D blok D607 numaralı sınıf

Ekonomi Arş Gör Ön Değerlendirme Formu.pdf

ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMI ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

2018-2019 Uluslararası Değişim Programı Öğrenci Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için  tıklayınız.

2018-2019 Uluslararası Değişim Programı Öğrenci Hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

12:00-13:00- KOKTEYL

13:00 - 13:20 AÇILIŞ KONUŞMALARI

Zeynep Banu DALAMAN - AU TOKAMER Başkanı

Fazilet PATIR -ÜNSPED Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü - Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı

Prof. Dr. Çağrı ERHAN - AU Rektörü

Yusuf Bulut ÖZTÜRK - UGM Hissedarı

Ali ALTINBAŞ – AU Mütevelli Heyeti Başkanı

Jülide SARIEROĞLU - T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı (Tensiplerine maruzdur)

Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA – T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı (Tensiplerine maruzdur)

13:20 – 14:00 PANEL I: İŞ İNSANLARI

Oturum Başkanı: Yard. Doç. Dr. Fatoş ALTINBAŞ SARIGÜL - AÜ Öğretim Üyesi, TOKAMER Danışma Kurulu Üyesi

Zeynep Nili BOZATLI BAKIR – Bozatlı Holding Yönetim Kurulu Üyesi

 

Şükran GÜZELİŞ – Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Üyesi

 

Mutlu ALKAN – TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Malkan Makine Genel Müdür Yardımcısı

 

Evrim TİMUR - Moda Tasarımcısı, www.purplation.com Kurucusu

14.00-14:15 SORU –CEVAP

14:15-14:30 ARA

 

 

 

 

 

14:30- 15.10 PANEL II: ÜRETEN PROJELER

Oturum Başkanı: Fazilet PATIR - ÜNSPED Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü  ve Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı

Aydan DEMİRÜSTÜ –YenidenBiz Derneği İnsan Kaynakları Çalışma Grubu Lideri ve İcra Kurulu Üyesi

PERVİN KARAÇAM – Hayata Değer Katan Kadınlar Kültür ve Paylaşım Derneği Başkanı ve  İletişim Uzmanı

 

Nazmiye SABUNCUOĞLU ASLANTÜRK – Nanu Bedtime Uyku Markası Kurucusu

Hatice Gülgün AKÇA – Girişimci Kimyager

Prof. Dr. Nazan DEMİR – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi - MSKÜ Kozmetik Ürünleri Araştırma  Merkezi Müdürü

 

15.10- 15:25 SORU – CEVAP

15:25-15:40 ARA

 

15:40-16:20 PANEL III: YOKTAN VAR EDEN KADINLAR

Oturum Başkanı: Zeynep Banu DALAMAN (AÜ TOKAMER Başkanı)

Zümran ÖMÜR – Kars Boğatepe Köyü Çevre ve Yaşam Derneği Eş Başkanı

Sermin CAKALI – Bursa Saitabat Köyü Kadınları Yardımlaşma Derneği Başkanı

Şahide AĞAOĞLU - Edirne Kadın Dayanışma Derneği Başkan

Arife KORKMAZ - Mudanya Kumyaka Köyü Kadınlarını Kalkındırma ve Yaşatma Derneği

Leyla ŞEKER - Bursa Trilye Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

16:20- 16:35 SORU- CEVAP

 

16.35- 17:00 TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE FARKINDALIK ÖDÜL TÖRENİ

 

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE FARKINDALIK ÖDÜLLERİ 2018

 1.      Erol Bilecik ( TÜSİAD Başkanı) –“ İş adamı” kelimesini “iş insanı” olarak değiştirip cinsiyet eşitliği vurgusu
 2.      Mert Fırat ( Oyuncu, BM İyi Niyet Elçisi) – BM Kalkınma Projesi Türkiye İyi Niyet elçisi olarak kalkınmada kadına vurgusu
 3.      Ayşe Arman (Gazeteci) – Kadına yönelik şiddet röportajları
 4.      Gülden Aydın ( Gazeteci) – Savaş bölgeleri, mülteci kadınlar ve kadına yönelik şiddet yazı dizileri.
 5.      Süleyman Mutlu (Hakim) – Saadet Öğretmen davasında ( İZMİR'in Menderes İlçesi'nde 3 yıl önce, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan okul müdürünün dava sürecini Saadet Öğretmen başlattı)   çocuk istismarı ile ilgili verdiği örnek karar.
 6.      Canan Güllü ( Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı) – Sivil toplumda toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddeti önleme ilgili yaptığı çalışmalar.
 7.      Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu  (NASA) - Finlandiya’da doçentlik ünvanını alan ilk yabancı. Kendisi kireçlenmenin müsebbibi olan ve nanobakteri adı verilen mikrobunu bulan kadın bilim insanı. Bu buluşu nedeniyle dünyanın her yerinden davetler, ödüller alan ve aynı zamanda 2,5 yıldan beri NASA’da (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi) çalışan ilk Türk Bilim Kadını.
 8.      Sümeyye Erdoğan Bayraktar – Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz (KADEM) – Kadın ve Demokrasi Vakfı’nı kurup Türkiye çapında örgütlenmleri, toplantı, seminer ve konferanslarla kadın hakları konusunu gündeme getirmeleri.

Onur Ödülü: Prof. Dr. Yıldız Ecevit (ODTÜ)