Close

ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Duyurular

Erasmus Koordinatörlüğü'nün tüm duyurularına aşağıdaki sekmelerden ulaşabilirsiniz. 

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

Erasmus  Internship4all Staj Konsorsiyumu Personel Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı linki ve ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 22.11.2019’dur.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Internship4all staj konsorsiyumu kapsamında gerçekleştirilecek Erasmus Personel Hareketliliklerinin Konsorsiyum hedeflerine katkı sağlaması gerekmektedir.

Erasmus Staj Konsorsiyumu Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı / Erasmus Staff Mobility Call for Applications:

https://internship4all.org/2019/10/11/erasmus-internship4all-staj-konsorsiyumu-personel-hareketliligi-basvuru-cagrisi-3/

 

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

2019-2020 Erasmus+ KA107 Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği başvuruları başladı! (Fas, Kosova, Bosna Hersek ve Ürdün için)

Erasmus KA107 kapsamında aylık hibe miktarı 700 € olmakla beraber öğrencilere ayrıca seyahat için destek hibesi tahsis edilebilmektedir.

Tüm sorularınız için aşağıda tarihleri belirtilen tanıtım seminerlerine katılabilir ve Erasmus Koordinatörlüğü (erasmus@altinbas.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

2019-2020 Erasmus + KA107 Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107 Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107 Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ KA107 Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ KA107 TANITIM SEMİNERLERİ tarihleri için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Sevgili Öğrenciler,

Erasmus Yerleştirme ve Hibe Dağıtım sonuçları için tıklayın. Bütün öğrencilerimize başvurdukları süre boyunca hibe tahsis edilmiştir. Dönem uzatma talepleri için ekteki formla birlikte 22 Kasım 2019’a kadar tarafımıza başvurulmalıdır. Erasmus Öğrenim Hareketliliğine katılmaktan vazgeçmeniz durumunda 16 Ağustos 2019’a kadar haber vermediğiniz takdirde bir sonraki başvurunuzda Erasmus puanınızdan 10 puan düşülecektir.

Hibeler, ilgili Fakülte/ Enstitü/ Yüksekokulun performansına göre, öğrencilerin Fakülte/ Enstitü /Yüksekokul bazında Erasmus notu sıralamaları baz alınarak hesaplanmıştır.

Sonuçlara 3 gün içinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Hareketliliğe katılacak bütün öğrencilerin bu duyuruyu dikkatle okuması gerekmektedir, hareketliliğe katılacak (hibeli/hibesiz) tüm öğrencilerle sözleşme imzalanması zorunludur.

Erasmus öğrencisi olarak hak ve yükümlülüklerinizi belirten “Erasmus Öğrenci Beyannamesi” için tıklayınız.

2019-2020 Akademik yılı güz ve güz+bahar dönemi Erasmus öğrencileri için hibe sözleşmeleri imzalanacaktır.

 • Hibe sözleşmesi imzalamak üzere; 25 Eylül’e kadar ülkeden ayrılacak öğrenciler  23 -24 Temmuz günleri okula gelebilir. Ekim’de gidecek öğrenciler ise 22-23 Ağustosgünü sözleşme için okula gelebilir.  Kapıda randevu listeleri asılacak olup, uygun randevu saatine adınızı yazabilirsiniz.
 • İlgili tarihlerde İstanbul’da bulunamayacaksanız, imzaladıktan sonra öncelikle scan edilmiş versiyonunu ve daha sonra hard copy olarak orijinalini ulaştırmak koşulu ile sözleşmeyi size e-mail ile ulaştırabiliriz. Sözleşmeyi ulaştırabilmemiz için belgelerinizi  15 Ağustos 12:00’ye kadar bize mail ile iletmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki bilgileri mailinize eklemeyi lütfen unutmayın…
 • Doğum tarihi
 • Adres ve telefon numarası

 

Bizler tarafından hazırlanacak Hibe Sözleşmelerinin imzalanabilmesi için bütün öğrencilerin aşağıdaki evrak/prosedürleri tamamlaması zorunludur;  

 

 1. OLS sınavı tamamlanmalıdır. OLS (Online Linguistic Support) Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulan ve öğrencilerin yabancı dil gelişimine destek vermeyi ve bu gelişimin ölçümünün sağlanmasını amaçlayan bir uygulamadır.  Bu uygulamaya göre, Erasmus Programı kapsamında öğrenimine yurtdışında devam edecek öğrenciler, online formattaki dil sınavına girmek zorundadırlar. Sınava girebilmeniz için bilgileriniz tarafımdan sisteme girilecek ve sizlere bir link gönderilecektir. Spam kutunuzu mutlaka kontrol edin.

 

 1.  Sağlık Sigortası yaptırılmalı ve fotokopisi getirilmelidir.

 

 

 1. Öğrenim Anlaşmaları (Learning Agreement) hazırlanmalı, Altınbaş Üniversitesi ve partner üniversite tarafından onaylanmalıdır.
 2. (Henüz teslim etmeyenler için) Partner Üniversite tarafından gönderilen Kabul Mektupları (scan, kopya veya asıl belgeler) teslim edilmelidir.
 3. Bizler tarafında bulunan partner üniversiteler ait akademik takvimler çerçevesinde belirlenen tarihlerle karşılaştırılabilmesi için öğrenciler tarafından bulunan/partner ünv. tarafından gönderilen Partner Üniversitelerin akademik takvimleri de getirilmelidir.
 • Öğrenciler ancak derslerin başlangıcı – finallerin bitiş tarihleri arasındaki süre için hibe alabilirler. Bu sebeple akademik tarihler öğrencilerin alacağı hibe miktarını doğrudan etkilemektedir.
 1. İlgili hibeyi sizlere aktarabilmemiz için Deniz Bank’tan Euro (€)  hesabı açtırmanız ve fotokopisini beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

HİBE KESİNTİLERİ:

1. Erasmus Öğrenim Hareketliliğine katılmaktan vazgeçmeniz durumunda 16 Ağustos 2019’a kadar haber vermediğiniz takdirde bir sonraki başvurunuzda Erasmus puanınızdan 10 puan düşülecektir.

2. Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği kapsamında yurtdışında öğrenim gören öğrenciler, aldıkları AKTS kredisinin yarısını başarıyla tamamlamadıkları takdirde, gerçekleştirilen faaliyet günü sayısı üzerinden %20 hibe kesintisi uygulanacaktır.

3. Zorunlu OLS sınavını, gidiş öncesinde ve dönüşte almayan ve katılımcı anketini doldurmayan öğrencilere %5 oranında kesinti uygulanacaktır.

4. Hareketliliğe katılımı kanıtlayan belgelerin (katılım sertifikası veya bunun yerine geçebilecek dönüş sonrası transkript (TOR) teslim edilmemesi durumunda hareketlilik geçersiz sayılır ve öğrenciye hibe ödenmez başlangıçta ödenen hibe tahsil edilir.

 

ÖNEMLİ NOT 1:  Avrupa Komisyonu ile Delegasyon Anlaşmasının imzalanmasından sonra Ulusal Ajans ile  Üniversitemiz arasında hibe sözleşmesi imzalanacaktır. Bu süreci takiben, hibenin Üniversitemiz hesabına transferiyle birlikte ödemeleriniz yapılabilecektir.

ÖNEMLİ NOT 2:  Sözleşmeler imzalanmadan öğrencilere hibe verilmesi mümkün olmadığı gibi sözleşme imzalanmadan başlayan /devam eden yurt dışında kalışlar Erasmus Hareketliliği olarak sayılamaz.
ÖNEMLİ NOT 3: Bahar dönemi öğrencileri için hibe sözleşmeleri ilerleyen tarihlerde hazırlanacaktır.

 

 Sevgiler,
ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ

 Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

 ERASMUS KA103 (Avrupa) 2018 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği başvuruları 16.08.2019 tarihine kadar uzatılmıştır. Bilgilerinize sunarız.

 Saygılarımızla,

 Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

ERASMUS KA103 (Avrupa) 2018 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği başvurusu açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 09.08.2019’dur.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı / Erasmus Staff Mobility Call for Applications

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri – Erasmus Staff Mobility Evaluation Criteria

EK.5 Gerçekleştirilen Hareketlilikler- Actualized Mobilities

EK.6 Erasmus Staff Mobility Quotas

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

2019-2020 Erasmus + KA107 Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107  Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107 Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ KA107 Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları, Erasmus Personel Hareketliliği Tanıtım Seminerleri takvimi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Seminerler boyunca başvuru çağrıları hakkında detaylı bilgi verilecektir. Tüm idari ve akademik personelimiz davetlidir.

Bilgilerinize sunarız,

Erasmus Koordinatörlüğü

 

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

Bosna Hersek, Fas, Kosova ve Ürdün için  için 2018 Projesi Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 31.07.2019’dur.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Not: Erasmus KA103 (Avrupa) Projesi’nden farklı olarak  başvurular yalnızca Bosna Hersek, Fas, Kosova ve Ürdün için geçerlidir.

 

EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı / Erasmus Staff Mobility Call for Applications

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Training Plan (İngilizce)

EK.5 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri – Erasmus Staff Mobility Evaluation Criteria

 

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

Erasmus  Internship4all Staj Konsorsiyumu Personel Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı linki ve ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 09.08.2019’dur.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Internship4all staj konsorsiyumu kapsamında gerçekleştirilecek Erasmus Personel Hareketliliklerinin Konsorsiyum hedeflerine katkı sağlaması gerekmektedir.

Erasmus Staj Konsorsiyumu Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı / Erasmus Staff Mobility Call for Applications:

https://internship4all.org/2019/06/27/erasmus-internship4all-staj-konsorsiyumu-personel-hareketliligi-basvuru-cagrisi-altinbas-universitesi/

 

EK.1 Gerçekleştirilen Hareketlilikler – Actualized Mobilities

 

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

Erasmus Internship4all Staj Konsorsiyumu Personel Eğitim Alma Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Ekli listede bulunan tüm Akademik- İdari personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen Konsorsiyum Yerleştirme ve Seçim Komisyonu ve Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak  4 gün (seyahat dahil) hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme ya da tarih değişikliği durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 31.05.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Erasmus Internship4all Konsorsiyum Projesi Personel Hareketliliği Sonuçları

Değerlendirme Kriterleri

Bilgilerinize sunarız. 

Erasmus Koordinatörlüğü

Sevgili Öğrenciler,

Erasmus Internship4all Hibe Dağıtım sonuçları ektedir. Hibeler 2 ay için  tahsis edilmiştir. 

Hareketliliğe katılacak öğrencilerin bu e-maili dikkatle okuması gerekmektedir, hareketliliğe katılacak tüm öğrencilerle sözleşme imzalanması zorunludur.

Erasmus öğrencisi olarak hak ve yükümlülüklerinizi belirten “Erasmus Öğrenci Beyannamesi” için tıklayınız. Hareketliliğiniz boyunca kullanacağız EL KİTABI ekte sunulmuştur. Lütfen dikkatlice okuyunuz!!

HİBE SÖZLEŞMELERİ

·         Hibe sözleşmesi imzalamak üzere belirlenen tarihler önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

Bizler tarafından hazırlanacak Hibe Sözleşmelerinin imzalanabilmesi için bütün öğrencilerin aşağıdaki evrak/prosedürleri tamamlaması zorunludur!

 1. Kabul Mektubu (Fotokopisi)
 2. OLS sınavı tamamlanmalıdır. OLS (Online Linguistic Support) Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulan ve öğrencilerin yabancı dil gelişimine destek vermeyi ve bu gelişimin ölçümünün sağlanmasını amaçlayan bir uygulamadır.  Bu uygulamaya göre, Erasmus Programına katılacak öğrenciler online formattaki dil sınavına girmek zorundadırlar. Sınava girebilmeniz için bilgileriniz tarafımdan sisteme girilecek ve sizlere bir link gönderilecektir. Spam kutunuzu mutlaka kontrol edin.
 3.  Sağlık, kaza ve mesuliyet sigortası yaptırılmalı ve fotokopisi getirilmelidir. Önemli Uyarı: Vize başvurusunda konsolosluklar tarafından istenen sehayat sağlık sigortası, yukarıda bahsi geçen sigorta değildir.
 4. Learning Agreement for Traineeship (Staj için Öğrenim Anlaşması) hazırlanmalı, Altınbaş Üniversitesi ve partner üniversite tarafından onaylanmalıdır.
 5. İlgili hibeyi sizlere aktarabilmemiz için Deniz Bank’tan Euro (€)  hesabı açtırmanız ve fotokopisini beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Farklı bankalara gerçekleştirilecek transferlerde alınacak transfer ücreti ile ilgili Üniversitemiz sorumluluk kabul etmemektedir, öğrenciye gerçekleştirilecek hibe ödemesinden karşılanır.

HİBE KESİNTİLERİ:

Kalan hibenizin hesaplanmasında, Learning Agreement for Traineeship’in  After Mobility kısmındaki performans ölçümü göz önünde bulundurulacak olup, kalan hibe hesaplamasına yansıtılabilecektir.  Staj hareketliliği minimum 60 gün gerçekleştirilmek zorunda olduğu için, 60 günden kısa süren stajlarda ödenen hibenin tamamının geri istenmesi söz konusu olacaktır.

ÖNEMLİ NOT :  Sözleşmeler imzalanmadan öğrencilere hibe verilmesi mümkün olmadığı gibi sözleşme imzalanmadan başlayan /devam eden yurt dışında kalışlar Erasmus Hareketliliği olarak sayılamaz.

Erasmus Internship4all Hibe Dağıtım Sonuçları

Sevgiler,
ERASMUS KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ 

Değerli Altınbaş Üniversitesi Mensupları,

Bosna Hersek, Fas, Kosova ve Ürdün için  için 2018 Projesi Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 31.07.2019’dur.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Not: Erasmus KA103 (Avrupa) Projesi’nden farklı olarak  başvurular yalnızca Bosna Hersek, Fas, Kosova ve Ürdün için geçerlidir.

 

EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı / Erasmus Staff Mobility Call for Applications

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Training Plan (İngilizce)

EK.5 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri – Erasmus Staff Mobility Evaluation Criteria

 

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

2018 ve 2019 Projeleri Erasmus + Staj Hareketliliği  sonuçları ektedir. Sonuçlar Rektörlük tarafından görevlendirilen bir Komisyon tarafından, kabul mektuplarının ilgili bölümle alakası göz önünde bulundurularak değerlendirilmiştir. Bu sonuçlara göre listede olan bütün öğrenciler hibe almaya hak kazanmıştır. 

Hibeler ilk etapta maksimum 2 ay olarak tahsis edilecektir. 2 aydan fazla kabul olan öğrencilerimize ise, üniversitemize tahsil edilecek ek hibe ihtimali ya da öğrencilerimizin vazgeçme durumu olduğu taktirde ikinci bir değerlendirme sonrası tahsis edilecektir. Dolayısıyla kabulünüzün tamamı kadar süre için vizeye başvurmanız tavsiye edilir.

2018 ve 2019 Projeleri Erasmus + Staj Hareketliliği resmi sonuçları

Bilgilerinize sunulur.

Erasmus Ofisi

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ekte, 2019-2020 Erasmus + Öğrenim Hareketliliği için Erasmus Notlarını ve bölüm bazında sıralamalarınızı bulabilirsiniz. Başvuru çağrısında detaylı olarak belirtilen hibe dağıtım süreci ekte yeniden bilgilerinize sunulmuştur.

 • Bir sonraki süreç olan yerleştirme sürecinde Fakülte bazında kontenjanlar için o Fakültedeki bütün öğrenciler, Bölüm bazında kontenjanlar için, o Bölümde hareketlilik gerçekleştirmek isteyen tüm  öğrenciler dikkate alınacaktır.
 • Yerleştirmeler Rektörlük tarafından görevlendirilen bir Komisyon tarafından, öğrencilerin Erasmus notları, Üniversite tercihleri ve anlaşma kontenjanları dikkate alınarak yapılacaktır.
 • Hibelerin, Yerleştirme Komisyon toplandıktan sonra,  Ulusal Ajansın kurallarına göre öğrenim hareketliliği için Ağustos ayında, staj hareketliliği içinse Mayıs ayı içinde açıklanması öngörülmektedir. 

 2019-2020 Erasmus Öğrenim Hareketliliği Erasmus Notu Duyurusu

2019-2020 Erasmus Hareketliliği için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen İngilizce sınavının resmi  sonuçları ektedir. Sonuçlara şu andan itibaren Erasmus Notu mail ve web sitesi aracılığıyla duyurusu ilerleyen günlerde yapılacaktır. Minimum  İngilizce Baraj Notu’nun altında kalan öğrencilerin Erasmus Notu hesaplanmayacaktır.  

Önemli Not: Hareketliliğe katılacak öğrenciler için 29.04.2019 tarihinde Gayrettepe Yerleşkesinde tüm gün sürecek Oryantasyon Programı gerçekleştirilecektir. Programın detayları ilerleyen günlerde paylaşılacaktır. Mahmutbey Yerleşkesinde ise idari süreçlerin anlatılacağı ayrı bir program organize edilip duyurulacaktır.

Erasmus English Proficiency Exam Results

Bilgilerinize sunarız,

2019-2020 Erasmus KA107 Hareketliliği için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen İngilizce sınavının sonuçları ektedir.  Erasmus Notu mail ve web sitesi aracılığıyla duyurusu ilerleyen günlerde yapılacaktır. Minimum  İngilizce Baraj Notu’nun altında kalan öğrencilerin Erasmus Notu hesaplanmayacaktır.  

Erasmus KA107 English Proficiency Results

Bilgilerinize sunarız,

Erasmus Koordinatörlüğü

Erasmus KA107 Öğrenim ve Staj hareketliliği için başvuru çağrısı uzatılmıştır. Son başvuru tarihi:14.03.2019. Başvuru çağrısı  ve formlarına başvuru çağrısından ulaşabilirsiniz. Aylık hibe miktarı 700 Euro’dur. Seyahat masrafı da ayrıca aşağıda belirtildiği şekilde hibelendirilecektir.

Ülke

Mesafe

Mesafe Bandı

Toplam Hibe

Bosna Hersek-İstanbul (Türkiye)

972,31 km

500- 1999 km

275€

Kosova- İstanbul (Türkiye)

663,94 km

500- 1999 km

275€

Fas- İstanbul (Türkiye)

3227,41 km

3000-3999 km

530 €

Ürdün- İstanbul (Türkiye)

1182,91 km

500- 1999 km

275€

 

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

2019-2020 Erasmus Hareketliliği için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilecek İngilizce Sınavı 5-6 Mart 2019  tarihinde Mahmutbey Yerleşkesi A Blok’ta yapılacaktır. Sınava girecek öğrencilerin en geç saat 09:00'da, öğrenci kartları ile birlikte, aşağıda belirtilen dersliklerde olmaları gerekmektedir.

* Speaking sınav saatlerinde değişiklik talep edilmemesi rica olunur.

Erasmus Dil Sınavı 5.03.2019

Erasmus Speaking Sınavı 6.03.2019

 

Bilgilerinize sunarız,

Erasmus Koordinatörlüğü

ERASMUS+ KA107 ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI! (FAS, KOSOVA, BOSNA HERSEK VE ÜRDÜN İÇİN)

2019-2020 Erasmus + KA107 Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107  Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + KA107 Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ KA107 Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Erasmus KA107 Tanıtım Seminerleri Takvimi (Fas, Kosova, Bosna Hersek ve Ürdün için)

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.

Erasmus Tanıtım Seminerleri Takvimi için tıklayınız.

 

Erasmus Tanıtım Seminerleri Takvimi

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.

Erasmus Tanıtım Seminerleri Takvimi için tıklayınız.

2018 Erasmus Projesi Erasmus Personel Eğitim Alma- Ders Verme  Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır. Ekli listede bulunan tüm Akademik  personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen 15.10.2018 tarih  2018/18 no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak  5 gün (seyahat dahil) hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 03.05.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Ek1: Erasmus Personel Eğitim Alma-Ders Verme Hareketliliği Sonuçları

Ek2: Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Erasmus Koordinatörlüğü

 

2019-2020 Erasmus + Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız

Erasmus + Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız

Erasmus + Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için  tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Pakistan için 2018 Yılı Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma ek başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 24.12.2018’dir.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Training Plan (İngilizce)

EK.5 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri

 

erasmus@altinbas.edu.tr

Erasmus Tanıtım Seminerleri Takvimi

Tanıtım seminerlerinde Altınbaş Üniversitesi öğrencilerine, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile ilgili bilgi verilecektir.
Erasmus Tanıtım Seminerleri Takvimi için tıklayınız.

2018 Projesi Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 30.11.2018dir.

06.11.2018 Salı günü Mehmet Altınbaş Seminer Salonu’nda Erasmus Personel Hareketliliği Tanıtım Semineri düzenlenecek olup tüm akademik ve idari personelimiz davetlidir.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Training Plan (İngilizce)

EK.5 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri - Erasmus Staff Mobility Evaluation Criteria

EK.6 Gerçekleştirilen Hareketlilikler – Actualized Mobilities

EK.7 Erasmus Staff Mobility Quotas

2017 Erasmus Projesi Erasmus Personel Eğitim Alma- Ders Verme Hareketliliği (3. Çağrı) başvuruları sonuçlanmıştır. Ekli listede bulunan tüm Akademik personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen 15.10.2018 tarih 2018/18 no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 30.04.2019 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ 2017 PROJESİ 3.ÇAĞRI SONUÇLARI

EK 5. ERASMUS PERSONEL HAREKETLILIGI - DEGERLENDIRME KRITERLERI

Aristotle University of Thessaloniki is organizing its 8th Erasmus Staff Training Week from the 15th till the 19th of October 2018 in Thessaloniki, Greece.

The main purpose of this event is to widen and strengthen the cooperation with our partner institutions, to share our different experiences, to facilitate networking and establishment of new partnerships.

LANGUAGE:English

TARGET GROUP

Colleagues from European and International Universities working in various departments, and who are dealing with the Erasmus+ Programmes generally, refugee/migrants student and scholars integration into higher education, Erasmus+ and Erasmus+ International Mobilities and Agreements, International Relations, Career Office (Career Days),

e-University etc. For more information:  https://eurep.auth.gr/en/staff/training/estw/8th

 

2017 Erasmus Projesi Erasmus Personel Ders Verme Hareketliliği  başvuruları sonuçlanmıştır. Aşağıdaki listede bulunan tüm Akademik  personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen  20.10.2017 tarih  2017/23  no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır. Hareketlilikten vazgeçme durumunda bu durumun dilekçe ile tarafımıza en geç 01.12.2018 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Erasmus Personel Hareketliliği 2017 Proje Dönemi Personel Ders Verme Hareketliliği Sonuçları için tıklayınız. 

Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri için tıklayınız. 

2018-2019 Erasmus + Öğrenim Hareketliliği için Erasmus Notlarına ve bölüm bazında sıralamalar ulaşmak için TIKLAYINIZ.

2018-2019 Erasmus + Staj Hareketliliği için Erasmus Notlarına ve bölüm bazında sıralamalar ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Erasmus Koordinatörlüğümüz ve İBB Eurodesk  işbirliği ile düzenlenen  Avrupa Gençlik Fırsatlarını Yakala  Semineri 6.04.2018 tarihinde gerçekleşti. Öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği sunuma, IBB Eurodesk’ten Sayın Meryem Arslan Gürsoy,  Erasmus + Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Değişim Projelerini ve Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü ise Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliklerini anlattı. Daha önce projelerden faydalanan Muammer Aydın ve diğer katılımcılar tecrübelerini paylaştı.

Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Değişim Projeleri ile ilgili sunum için tıklayınız

Fırsatlar ile ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerimiz sorularını Erasmus Koordinatörlüğü’ne (erasmus@altinbas.edu.tr) yöneltebilir.

 

Üniversitemizin Koordinatör kurum olarak yer aldığı, 8 Ortaklı Erasmus+ Staj Hareketliliği Konsorsiyum Akreditasyon başvurusu başarılı olmuştur. Bütün ortaklarımıza değerli destekleri için teşekkür ederiz. 

Pakistan için 2018 Yılı Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma başvuruları açılmış olup, başvuru çağrısı ve aşağıda listelenen ilgili dokümanlar ekte bilgilerinize arz edilmiştir. Son başvuru tarihi 06.04.2018’dir.

Üniversitemiz tarafından istihdam edilen her personelin Erasmus Personel Hareketliliklerine başvurma hakkı olup, başvuru ile ilgili bütün sorularınız için Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 EK.1 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuru Çağrısı 

EK.2 Erasmus Staff Mobility Application Form (İngilizce)

EK.3 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Teaching Plan (İngilizce)

EK.4 Erasmus Staff Mobility Learning Agreement - Training Plan (İngilizce)

EK.5 Erasmus Personel Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri 

 

Erasmus Koordinatörlüğü

erasmus@altinbas.edu.tr

ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMI ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

2018-2019 Uluslararası Değişim Programı Öğrenci Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

2018-2019 Uluslararası Değişim Programı Öğrenci Hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız

2018-2019 Uluslararası Değişim Programı Öğrenci Hareketliliği Tanıtım Seminerleri Takvimi için  tıklayınız

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Uluslararası Öğrenci Hareketliliği kapsamında çağrı açılan Ülke ve kurumlar aşağıdaki gibidir:

Amerika Birleşik Devletleri

Cleveland State University

Ceo College

Endonezya

Universitas Indonesia

Fas

Uluslararası Rabat Üniversitesi

Pakistan

Bahria Üniversitesi

Güney Kore

Hankuk Üniversitesi

ERASMUS+ ÖĞRENCİ HAREKETİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

2018-2019 Akademik Yılı, güz ya da bahar döneminde ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz ve

31 Mayıs 2018 tarihine kadar STAJ HAREKETLİLİĞİ gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz için başvuru çağrısıdır. 

2018-2019 Erasmus + Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız. 

Erasmus + Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız. 

Partner Üniversiteler Listesi için tıklayınız

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Not: Şubat ayında gerçekleşecek tanıtım seminerleri duyurusu yakında yapılacaktır. 

 

Click here for the list of  Erasmus +Mobility Speaking Exam (27.02.2018)

Erasmus Öğrencileri İngilizce yeterlik sınavının (22.02.2018) sınav salonları listesi için tıklayınız

Erasmus Öğrenci ve Staj Hareketliliği Başvurularının son tarihi 16.02.2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

The application deadline for the Erasmus Study and Traineeship Mobility have been extended to 16.02.2018.

ERASMUS+ ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

2018-2019 Akademik Yılı, güz ya da bahar döneminde ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz ve 31 Mayıs 2018 tarihine kadar STAJ HAREKETLİLİĞİ gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz için başvuru çağrısıdır. 

2018-2019 Erasmus + Öğrenim Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + Staj Hareketliliği BAŞVURU ÇAĞRISI için tıklayınız.

Erasmus + Öğrenim hareketliliği  BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

Erasmus+ Staj hareketliliği BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

İletişim: erasmus@altinbas.edu.tr

Erasmus Akademik Koordinatörleri Listesi için tıklayınız.

Anlaşmalı Üniversiteler Listesi için tıklayınız

Erasmus Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği hakkında detaylı bilgilerin verileceği ve soruların yanıtlanacağı Erasmus Tanıtım Seminerleri’ne  tüm yerleşkelerimizden katılabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için: erasmus@altinbas.edu.tr

 

Erasmus Staj Kabul Mektubu örneğine ''Değişim Evrakları'' sekmesinden ulaşılabilir. 

Jean Monnet Yüksek Lisans ve Doktora Burs Tanıtım Semineri,  02.02.2018 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı Jean Monnet Burs Ekibi’nin sunumuyla Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşmiştir. Seminere katılamayan öğrenci ve personelimiz burs tanıtımına ve başvuru belgelerine aşağıdaki linkten erişebilir:

www.jeanmonnet.org.tr

 

2017-2018 Erasmus Personel Hareketliliği başvuruları sonuçlanmıştır.

Ekli listede bulunan tüm Akademik ve İdari personelimizin başvuruları, ekte bilgilerinize ayrıca arz edilen  20.10.2017 tarih  2017/23  no'lu Üniversite Yönetim Kurulunda kabul edilen Erasmus Personel Değerlendirme kriterleri çerçevesinde Araştırma, Yayın ve Yurtdışı Akademik Faaliyetleri Destekleme Komisyonu tarafından değerlendirmiş ve Üniversite Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Bütün adaylar, Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe olanakları doğrultusunda hibeli olarak hareketliliğe katılmaya hak kazanmıştır.

İzlenecek süreç hakkında bilgilendirme, hareketliliğe hak kazanan personelimize koordinatörlüğümüz tarafından ayrıca yapılacaktır.

2017-2018 Personel Hareketliliği Sonuçları 

Erasmus Personel Değerlendirme Kriterleri