Close

BİLGİ MERKEZİ

Sık Sorulan Sorular

Konukevine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle Konukevi Yurt Başvuru Formunu doldurmalıdır. Konukevi Müdürlüğü tarafından başvurusu onaylanan öğrencilerimiz ,750 TL depozitoyu ve planlanan oda ücretini Denizbank üzerinden ödedikten sonra odasına yerleşebilir.

Sizlere eğitimleriniz süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sıcak ve sağlıklı bir ortam sunulmaktadır. Sizlere yurt yaşamlarınızı kolaylaştırmak ve rahatınız sağlamak amacıyla odalarınızda karyola, elbise dolabı, çalışma masası gibi temel mobilyalar ile birlikte mini buzdolabı telefon cihazı ve hattı, merkezi sistem TV yayını, internet ağ erişimi standart olarak bulunmaktadır.

Konukevi olarak sizlere mutfak, çamaşırhane, ütü, çalışma odaları, oyun ve ziyaretçi odaları sizlerin ortak kullanımınıza sunulmaktadır. Konukevi’nde sizler için kafeterya bulunmaktadır. Merkezi sistem ile ısınan 24 saat kesintisiz sıcak su olup; ortak alanlardaki tuvalet sayıları, sizlerin ihtiyaçları için fazlası ile cevap verecek şekilde planlanmıştır.

Temizlik ve sağlığa uygunluk, yurtlarımızın titizlikle korunan özelliklerinin başında gelmektedir.

Dönemsel oda girişleri ve çıkışları Konukevi Müdürlüğünce yapılan duyurularda ilan edilmektedir.

Konaklama süresi Güz ve Bahar dönemi olmak üzere 1 yıllıktır. Öğrenciler akademik veya sağlık sorunları gibi özel sebepler dışında öğrenciler oda çıkışı yapsalar bile ücret iadesi yapılmaz.

Konukevi 7/24 güvenlik görevlileri bulunmakta ve kapalı devre kamera sistemi ile görüntülenmektedir.

Depozito ücreti, öğrencinin Konukevi’nde yapabileceği zararlara karşılık tutulur. Konukevi ile ilişiği kesilmedikçe geri ödenmez. Depozito ücretinin geri ödenebilmesi için, öğrencinin Konukevi borcunun bulunmaması, teslim aldığı oda eşyalarını eksiksiz ve sağlam olarak geri teslim etmesi gerekir.

Başvuru formunda oda arkadaşınızı tercih edebilirsiniz. İmkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır.

Konukevi Yönetimine oda değişikliği talebini dilekçe ile bildiren öğrencilerin talepleri değerlendirmeye alınır. Durum uygun bulunursa, imkanlar dahilinde, dönemde bir defaya mahsus olmak üzere değişiklik yapılır.

Konukevi odalarına misafir alınmamaktadır.

Odalarda, başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

Konukevi içerisinde evcil dahi olsa hayvan beslenmesine ve bulundurulmasına kesinlikle izin verilmemektedir.

Konukevi Resepsiyona başvurarak yeni kart alabilirler. Yeni kart için depozitolarından 35 TL kesilir. Eski oda anahtarınız işlem yaptığınız andan itibaren geçersiz hale gelir. Kaybettiğiniz anahtarınızı 3 saat içinde bulup imza karşılığında Konukevi Müdürlüğüne teslim ettiğiniz takdirde depozitonuzdan herhangi bir kesinti yapılmaz.

Odayla ilgili arıza talebinizi Resepsiyona iletebilirsiniz. Mesai saati içerisinde teknisyen yönlendirilmesi yapılır.

Çıkış saatinizi Konukevi Görevlisine bildirip, hasar tespit çalışması yapıldıktan sonra çıkış formu doldurulup oda anahtarınız teslim edilir.

Konukevinin odalarının her birinde kişiye özel çalışma masası, giysi dolabı, buzdolabı, telefon, banyo ve tuvalet mevcuttur. Konukevimizde, ayrıca, ortak kullanıma açık etüt odaları, bilgisayar salonları, yemekhane, kafeteryalar, spor salonu, televizyon odası, dinlenme salonu, depo-bavul odası /depo alanı ve çamaşırhane bulunmaktadır.

Konukevi olarak sizler için anlaştığımız yemek firma/ları ile yemek hizmeti verilmekte, 3 (Üç) öğün (Sabah, Öğle, Akşam) yemek verilip bunların ücreti sizler tarafından karşılanmaktadır.

Misafirlerimizin aperatif yemekler hazırlamaları için mikrodalga fırın, ocak, tost makinesi gibi ekipmanların yer aldığı mutfağımız bulunmaktadır.

Konukevi olarak sizlere Fitness salonu hizmeti sunulmaktadır.

Konukevinde siz öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşırhane (çamaşır makineleri, kurutma makineleri) ve ütü bulunmaktadır. Kendi deterjanınızla ücretsiz olarak çamaşırlarınızı yıkayabilir, kurutabilir ve ütüleyebilirsiniz.

Odalarımızın temizliği haftada bir olmak üzere profesyonel temizlik personelimiz tarafından yapılmaktadır.

Odalarınızın temizliğe uygun bulunmadığı durumlarda oda temizliğiniz yapılmayacaktır.

Konukevi ücretleri, tahsis edilen odada kalış, temizlik hizmetleri, ısınma, aydınlatma, sıcak su, ortak alanların kullanımı (çamaşırhane, mutfak, dinlenme odalarındaki TV vs.) ve sınırsız internet hizmetlerini kapsamaktadır. Yol, yemek vs. içermez.

LYS’den aldığınız burs sadece eğitim ücretinizi kapsar, yurt ücretiniz burs kapsamına girmez.

Siparişlerinizi güvenlikten almak kaydıyla dışarıdan sipariş verebilirsiniz.

İhtiyaç duymanız halinde Konukevi binasında bulunan revir ve sağlık hizmetlerinden belirlenmiş çalışma saatleri içerisinde yararlanabilirsiniz.

Konukevinde refakatçi kalması kurallarımıza uygun değildir. Hastalanan öğrencinin, bir sağlık kuruluşuna veya evine gitmesi önerilmektedir.

Yurtlarımıza gelirken beraberinizde pijama, bornoz, havlu, elbise askısı, oda terliği, banyo terliği, yatak tekstil ürünleri gibi kişisel eşyalarınızla birlikte, mutfağımızda yemek yapıp yemenize yeterli olacak miktarda mutfak malzemesi getirmeniz önerilmektedir.

Konukevi Yönetimi, Konukevi bölgesinde alkollü içecek, yabancı madde ve tütün maddelerinin bulundurulmasına ve/veya tüketilmesine izin vermemektedir. 5727 sayılı kanun gereğince, Konukevi içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün mamullerinin kullanımına izin verilmemektedir.