Close

BİLGİ MERKEZİ

Hizmet ve Olanaklar

Altınbaş Üniversitesi Konukevi (yurt) binasını Mahmutbey yerleşkesinde 2014 -2015 eğitim yılı içinde hizmete açmıştır.

Konukevi Müdürlüğü misafirlerimizin konforu ve rahat çalışma alanlarının yönetimi için 24 saat esaslı görev yapmaktadır.

Her odada banyo ve WC ve tezgah altı soğutucu bulunmaktadır. Ayrıca kişiye özel , çalışma masası, sandalyesi, 2 kapaklı gardırobu, yatak ve okuma lambası ile kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Akademik yaşamı desteklemeye odaklanmış Konukevimizde çizim odaları, ders çalışma alanları ve bilgisayarlar kullanılabilir.

Sosyal yaşamı desteklemek adına TV odalarımız , restaurant, yiyecek-içecek otomatları oyun salonu, fitness salonu, müzik ve odası bulunmaktadır.

Öğrenciler oda girişlerinde nevresim takımını (Yastık,Çarşaf, Yorgan vs) getirmek zorundadırlar. Konukevi yönetimi olarak nevresim (Yastık,Çarşaf, Yorgan vs) hizmeti verilmemektedir.

 

Sağlık Merkezi

Hafta içi 18:00 - 08:00, hafta sonu ise 24 saat hizmet vermektedir.

Her türlü sağlık problemlerinde "1112" nolu Sağlık Merkezi telefon numarasından Sağlık Personeline ya da "1000" nolu acil telefon numarasından Konukevi Görevlisine ulaşabilirler. (Cep telefonlarından veya üniversite harici telefonlardan arandığında 0212 447 45 01)

 

Güvenlik

Konukevimiz 24 saat görev yapan güvenlik personeli dışında; iç ve dış güvenlik kameralar, son teknoloji yangın detektörleri ve elektronik kapı sistemleri ile güvenliğiniz için en son teknolojik sistemlerle donatılmıştır. (Dahili 1020)

 

Temizlik

Konukevi binalarımızda  öğrencilerimizin  odaları ve kullandıkları ortak alanlar profesyonel bir taşeron firma tarafından yapılmaktadır. Temizlik ekibi Konukevi Müdürlüğü tarafından denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Ortak alanlar gün içinde düzenli olarak, odalar ise Konukevi Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak temizlenmektedir.  Odaların temizliği haftada iki gün yapılmaktadır.

Temizlik esnasında hijyene azami özen gösterilmekte, bu amaçla değişik yüzeyler ve değişik alanlarda farklı malzemeler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalların seçiminde alerjik reaksiyon oluşturmayacakların seçimine özen gösterilmektedir.

Öğrencilerimizin, Konukevi yönergesi gereği, temizlik yapılacak günlerde odalarını temizliğe uygun halde bırakması gerekmektedir.

 

Isınma ve Sıcak Su

Konukevinde 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta, kış döneminde merkezi sınma sağlanmaktadır.

 

Çamaşırhane

Çamaşırhanemizde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunmaktadır. Çamaşır yıkama hizmeti tarafımızca verilmekte olup, kimyasallar öğrenciler tarafından sağlanmaktadır.

 

Öğrenci Mutfağı

Öğrenci mutfağı içerisinde ankastre ocak, tost makinesi, mikrodalga fırın ve aspiratör bulunan, pratik yemeklerin yapılabileceği, mutfaklar mevcuttur. Bu mutfaklar yurtlarda kalan bütün öğrencilerimizin, Konukevi yönergesi çerçevesinde, kullanımlarına açıktır.

 

Dinlenme Salonları

Konukevi içerisinde oturma grubu, TV, internet bağlantısı, olduğu ortak dinlenme salonları mevcuttur. Öğrencilerimiz, Konukevi yönergesi çerçevesinde, misafirlerini saat 09:00 ile 23:00 saatleri arasında dinlenme salonlarında ağırlayabilirler.

 

İnternet ve TV

Odalarımızın tümünde network prizleri ve kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.

 

İletişim Bilgileri

0212 447 45 00 - 01 - 02 - 03 

konukevi@altinbas.edu.tr

Mahmutbey Mahallesi Peyami Safa Caddesi No:27 Bağcılar / İSTANBUL