Close

Program Başkanının Mesajı

Çağımızda insan sağlığı ile doğrudan ilgili olan göz rahatsızlıkları ve bunların çözüm yolları gözlükçülüğü geçerli ve zorunlu kılmaktadır. Gözlüğün yerini tutabilecek teknolojik yeniliklerin yetersiz kalması mesleği gelecekte de önemli bir istihdam alanı olarak ortaya çıkarmaktadır.

Türkiye’de gözlükçülük mesleğini yapabilmek için optisyenlik müesseselerinin birer ön lisans mezunu optisyen çalıştırması gerekmektedir. Optisyen mesleğini edinmenizi sağlayacak olan Optisyenlik programı İstanbul’un merkezi konumundaki Bakırköy'de bulunan yerleşkemizde, 2014-2015 akademik yılı ile birlikte ön lisans programı olarak faaliyete başlamıştır. Optik sektöründe faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlarla işbirliği içinde olan programımızdan mezun olan öğrencilerimiz Optisyen unvanını kazanmaktadırlar. Mezunlarımız, Optisyen unvanı ile kendi optik müessesesini açabilecek yetkili eleman durumunda olmalarının yanı sıra, yeni ya da daha önceden açılmış optisyenlik müesseselerinde mesul müdür olarak çalışabilecek kalifiye sağlık teknikeri olabilirler.

Optisyenlik bölümünü tercih edecek öğrencilerimiz teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim de alarak mezun olduklarında mesleğin gerektirdiği tüm yetkinliğe sahip olarak optik sektöründeki hızlı gelişmelere ayak uydurabilecek ve kolaylıkla iş bulabileceklerdir.

Altınbaş Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu olarak bu programı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Hedefi fark edilmek ve tercih edilmek olan geleceğin Optisyenlerini bölümümüze bekliyoruz.

Dr. Öğretim Üyesi Derya GEMİCİ DEVECİ
Optisyenlik Program Başkanı