Close

Program Başkanının Mesajı

Değerli Öğrenciler;

 

Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda nitelikli öğretim kadromuz, özgün eğitim ve öğretim programımız, donanımlı altyapımız,  bilim ve teknoloji rehberliğinde Elektronörofizyoloji Teknikerleri yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Elektronörofizyoloji Teknikerleri; sinir, sinir kas bileşkesi ve kas hastalıklarında uygulanan nörofizyolojik tetkik yöntemleri ve beyinde bilişsel ve davranışsal fonksiyonların analizi ile bu fonksiyonların bozulmasıyla ortaya çıkan hastalıkların tespiti için nörofizyolojik tetkik yöntemlerinin uygulanmasını sağlamak üzere nöroloji uzmanları gözetimi ve denetiminde resmi ya da özel hastane ve polikliniklerde çalışabilecektir. Ayrıca Elektronörofizyoloji ön lisans programını bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

Sizlerin ulusal ve uluslararası alanda, mesleğinde önde kişiler olarak yetiştirilmeniz ve içinde bulunduğunuz topluma yararlı bireyler olmanız esas hedefimizdir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda teorik derslerin yanı sıra, uygulama ve yaz stajında aldığınız bilgi ve eğitim, sizleri çalışma hayatına güçlü bir şekilde hazırlayacaktır.

Altınbaş Üniversitesi akademik kadromuz olarak eğitim ve öğretim hayatınızın yanı sıra çalışma hayatınızda da her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

 

Öğr. Gör. Burçak YAVUZ

Elektronörofizyoloji Bölüm Başkanı