Close

Program Başkanının Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Türkiye’ de diş hekimliği mesleğinin gelişimi ile birlikte mesleğin klinik uygulamasında en önemli rollerden birisine sahip olan “Diş Hekimi Asistanlığı” oldukça önem kazanmaya başlamış ve sektör içerisinde aranan meslek grubu haline gelmiştir. Diş hekiminin klinik çalışmalarında ona yardımcı olan teknik elemanı yetiştirmeyi amaçlayan “Ağız ve Diş Sağlığı” programını tamamlayan öğrenciler ön lisans diploması almaya hak kazanarak “Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri” ünvanına sahip olacaklardır. Öğrenciler iki yıllık süreç içerisinde edindikleri teorik ve pratik bilgilerin ışığında, mezuniyetlerinin ardından kamu ve özel kuruluşların ağız ve diş sağlığı ile ilgili birimlerinde çalışabileceklerdir.

Altınbaş Üniversitesi bünyesinde, zengin eğitim kadrosu ve diş hekimliği fakültesinin getireceği klinik entegrasyon sayesinde öğrencilerimiz, eğitimi meslekle iç içe yaşayarak öğrenmekle birlikte gelecekteki kariyer hedeflerine uzanan yolda mesleki çevre ve iletişimlerini en üst düzeyde arttırma imkanına sahip olacaklardır. Bu program sayesinde öğrencilerimiz, ağız ve diş sağlığının temel ilkelerine hakim olmanın yanısıra sağlık yönetimi, muayenehane idaresi konularında da bilgi sahip olacak bir eğitime kavuşacaklardır.

Akademik birimler, ancak donanımlı eğitim kadrosuna sahip oldukları zaman öncü olabilirler, sınıf atlayabilirler ve öğrencilerinin kendi geleceklerini daha parlak görebilmelerine yardımcı olabilirler. Bizler Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak eğitim kadromuz ile birlikte sizleri bölümümüzde görmekten mutluluk duyarız.

Sevgilerimle,

 

Öğr. Gör. Agit Ferhat ÖZEL

Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanının Başkanı