Close

Program Başkanının Mesajı

PROGRAM BAŞKANI MESAJI

 

Teknolojinin günümüzde hızlı gelişmesiyle birlikte, sivil havacılık alanı da büyük bir hızla gelişmektedir. Özellikle 90’lı yıllarda özel sektörün de rekabete girmesiyle birlikte havayolu taşımacılığı büyük önem kazanmıştır. Devam eden yıllarda artan ivme ile büyümüş ve günümüzde ise hizmet sektöründe en büyük payı alır hale gelmiştir. Sivil havacılık sektöründe yaşanan bu gelişmeler ve yapılan düzenlemeler, giderek daha çok sayıda havayolu şirketinin sektöre katılmasını teşvik etmektedir. Havacılık sektörü gelişirken aynı zamanda sektörün ihtiyaç duyacağı nitelikli eleman ihtiyacı da artmaktadır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacını karşılamaya yönelik alanında uzman kişiler tarafından eğitilmiş elemanlar yetiştirmek için kurulmuş bir bölümdür.

Bu programda Sivil havacılık sektörünü iyi bilen, etkili iletişim kurabilen, ekip çalışmasında etkin yer alan, sorun çözme becerisine ve liderlik özelliklerine sahip, havayolu şirketleri tarafından tercih edilebilecek nitelikte elemanlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Öğr. Gör Hülya ÇAĞLAR ÇELEBİOĞLU

Program Başkanı