Close

Program Başkanının Mesajı

Öğr.Gör. Barış DÖNMEZ

Geleceğin sağlık yöneticileri Altınbaş Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programında yetişecek.

Ülkemizde sağlık sektörü hem kamuda hem de özel alanda büyüme göstermekle beraber Dünya’ya sağlık hizmeti sunan bir yere gelmiştir. Sağlık Hizmetleri sunan kurumların profesyonel  ve alanında uzman kişiler tarafından yönetilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemizde Sağlık Yöneticilerine olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.  

Altınbaş Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ön Lisans Programı alanında uzman eğitimci kadrosu ile öğrencilerini; bilgisi, donanımı ve iletişim becerileri ile fark yaratacak kişiler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Teorik bilginin yanı sıra uygulamalı örneklerle öğrencilerini çalışma hayatına hazırlamaktadır.  

Altınbaş Üniversitesi’nin tüm bölümlerinde olduğu gibi Sağlık Kurumları İşletmeciliği  ders müfredatları ve kredileri Avrupa Birliği standartlarına uyum sağlayacak biçimde hazırlanmıştır. Öğrenciler  dikey geçiş ile Sağlık Yönetimi ve İşletme Lisans Programlarına geçebilme şansına sahiptir.

Sormak ve öğrenmek istediğiniz her türlü soru ve sorun için  baris.donmez@altinbas.edu.tr adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Öğr. Gör. Barış DÖNMEZ
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Program Başkanı