Close

Öğrenci Yarışmaları

TÜBİTAK Yarışları Elektrikli Araba Yapımı Takımı için başvurular başladı!
Başvuru için: Araş. Gör. Onur AĞMA ve Araş. Gör. Yağız NALÇAKAN

Altınbaş Üniversitesi bünyesinde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi liderliğinde elektrikli araç projesi faaliyetlerine 2018 yılında başlanmıştır. Disiplinler arası çalışmayı gerektiren bu proje ile, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve üniversitemizde büyük bir sinerji oluşmuştur. Proje, tüm bölüm öğrencilerine açık bir proje olarak ilana çıkmış ve Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği gibi mühendislik bölümlerinden öğrencilerin yanı sıra İç Mimarlık, Hukuk ve Psikoloji gibi bölümlerden öğrencilerin de katılımıyla çok disiplinli bir proje takımı oluşturulmuştur.  

Projenin amacı; Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden yerli otomotiv projesinin ihtiyaç duyacağı donanımlı bireylerin yetişmesi için Altınbaş Üniversitesi öğrencilerinin hem pratik hem de teorik alanda üst düzeyde yetişmelerini sağlamaktır. Bunun yanı sıra elektrikli araç projesiyle beraber çevre konusuna olan duyarlılığın gelişmesini sağlamak ve gelecekte yaygın bir şekilde kullanılması ön görülen otonom araçlar hakkındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve endüstri ve akademik dünyada bunun yayılmasını sağlamaktır. Proje sonunda ortaya çıkacak elektrikli araç ile TÜBİTAK tarafından düzenlenen Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışmalarına katılım sağlanması hedeflenmektedir.

Proje Personeli (Akademik)

Proje Yürütücüsü – Dr. Öğ. Üy. Süleyman BAŞTÜRK,

Proje Danışmanları – Prof.  Dr. Osman Nuri UÇAN, Doç. Dr. Oğuz BAYAT

Mekanik Sistem Grubu – Dr.Öğ.Üy. Süleyman BAŞTÜRK, Prof.Dr. Aydın ŞALCI, Dr.Öğ.Üy. Armin BİJANZAD, Öğ.Gör. Yusuf TUNÇAY, Arş.Gör. Onur AĞMA

Elektrik/Elektronik Sistem Grubu – Dr.Öğ.Üy. Çağatay AYDIN, Dr.Öğ.Üy. Doğu Çağdaş ATİLLA

Otonom/Telemetri Grubu – Dr.Öğ.Üy. Oğuz ATA, Arş.Gör. Yağız NALÇAKAN

Güç/Batarya Grubu – Dr.Öğ.Üy. Hakan KAYGUSUZ, Dr.Öğ.Üy. İbrahim KOÇ, Arş.Gör. Onur AĞMA

Proje Takip Optimizasyon Grubu – Doç. Dr. N. Onur BAKIR

İdari/Tanıtım/Sponsorluk Grubu – Dr.Öğ.Üy. Süleyman BAŞTÜRK, Arş.Gör. Onur AĞMA, Arş.Gör. Yağız NALÇAKAN

Proje Personeli (Öğrenciler)

S/Nu.

Adı-Soyadı

Bölüm

1

Abdullah Zahid

Makine Mühendisliği

2

Ahmet Kasap

Makine Mühendisliği

3

Ali Can Büyükçapar

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

4

Ali Tekin

Makine Mühendisliği

5

Ata Berk Yılmaz

Bilgisayar Mühendisliği

6

Aybala Budak

Endüstri Mühendisliği

7

Aygün Uğur Karaman

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

8

Ayoub Mahmoud Jebreen

Makine Mühendisliği

9

Baran Acar

Yazılım Mühendisliği

10

Belal Balli Alsoufi

İç Mimarlık

11

Beril Çiftçi

Bilgisayar Mühendisliği

12

Berk Güldiken

Bilgisayar Mühendisliği

13

Berkay İnan

Makine Mühendisliği

14

Berkay Kaya

Yazılım Mühendisliği

15

Berkay Turgut

Endüstri Mühendisliği

16

Beyza Engin

Makine Mühendisliği

17

Buket Büşra Çolak

Endüstri Mühendisliği

18

Burak Akkol

Makine Mühendisliği

19

Burak Paçacı

Bilgisayar Mühendisliği

20

Burak Paçacı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

21

Burcu Kayacan

Makine Mühendisliği

22

Büşra Bekar

Makine Mühendisliği

23

Büşra Nur Aydemir

Bilgisayar Mühendisliği

24

Büşra Sergin

Endüstri Mühendisliği

25

Cansu Felek

Hukuk

26

Celal Kaan Şanlar

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

27

Cengiz Erim

Yazılım Mühendisliği

28

Deniz Mutlu

Endüstri Mühendisliği

29

Deniz Nur Karakan

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

30

Doğan Apaydın

İnşaat Mühendisliği

31

Dursun Kır

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

32

Duygu Arslan

Makine Mühendisliği

33

Eda Aydın

Bilgisayar Mühendisliği

34

Eda Nur Yeni

Psikoloji

35

Efe Uğur Çakmak

Makine Mühendisliği

36

Ekrem Buzlugöl

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

37

Ekrem Cılız

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

38

Ekrem Özonay

Makine Mühendisliği

39

Enes Gencer

Makine Mühendisliği

40

Eray Çolak

Makine Mühendisliği

41

Esra Yıldız

Endüstri Mühendisliği

42

Faruk Kurtuluş

Elektrik-Elektronik/Endüstri Müh.

43

Fatih Atik

Makine Mühendisliği

44

Fatih Mert

Makine Mühendisliği

45

Fırat Güç

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

46

Furkan Şen

Makine Mühendisliği

47

Gamze Dardağan

Makine Mühendisliği

48

Gizem Gündüz

Endüstri Mühendisliği

49

Gökay Gökçe

Makine Mühendisliği

50

Gökçe Yolaçan

Bilgisayar Mühendisliği

51

Gökhan Ekici

Yazılım Mühendisliği

52

Gülşen Şengün

Bilgisayar Mühendisliği

53

Gülşen Şengün

Bilgisayar Mühendisliği

54

Gürcan Altaş

Bilgisayar Mühendisliği

55

Haluk Şenyurt

Makine Mühendisliği

56

Hasan Aydın

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

57

Hasan Oğuz Özmen

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

58

Hazem Aldarwish

Makine Mühendisliği

59

İdris Demirtaş

Makine Mühendisliği

60

İnan Demir

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

61

İpek Çağla Genç

Bilgisayar Mühendisliği

62

İsrafil Taştan

Makine Mühendisliği

63

K. Dilara Özgengil

Bilgisayar Mühendisliği

64

Kaan Sezgin Karadağ

Makine Mühendisliği

65

Kader Hakverdi

Bilgisayar Mühendisliği

66

Kenan Değirmenci

Makine Mühendisliği

67

Kenan Şahan

İnşaat Mühendisliği

68

Kerem Karaosman

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

69

Koray Çalık

Makine Mühendisliği

70

Mahmut Ramazan Karayel

Makine Mühendisliği

71

Mehmet Akif Başar

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

72

Mehmet Sevimli

Endüstri Mühendisliği

73

Mert Ayaz

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

74

Mert Semih Yalçın

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

75

Metin Oran

Makine Mühendisliği

76

Miraç Yılmaz

Makine Mühendisliği

77

Mouhammad Khantomany

Makine Mühendisliği

78

Muhammed Beken

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

79

Muhammet Çoşkun

İnşaat Mühendisliği

80

Murat Gündoğdu

İnşaat Müh. / Makine Müh.

81

Mustafa Erol

İç Mimarlık

82

Obida Alsebai

Makine Mühendisliği

83

Oğuzcan Baştürk

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

84

Oğuzcan Dulkadir

Endüstri Mühendisliği

85

Oğuzhan Tavukçu

Makine Mühendisliği

86

Olcay Caferoğlu

Bilgisayar Mühendisliği

87

Onur Mengi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

88

Orhan Koray Calik

Makine Mühendisliği

89

Ömer Yılmaz

Endüstri Mühendisliği

90

Özge Şenler

Endüstri Mühendisliği

91

Sabri Ben Nasr

Makine Mühendisliği

92

Samet Yavaş

Makine Mühendisliği

93

Sami Atik

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

94

Sannan Idrees

Makine Mühendisliği

95

Selda Bozkurt

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

96

Selim Çoruk

Makine Mühendisliği

97

Sena Uzun

Bilgisayar Mühendisliği

98

Sercan Bayram

İnşaat Müh. / Makine Müh.

99

Serdar Torun

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

100

Sertan Cem Sarı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

101

Seyfi Bakır

Makine Mühendisliği

102

Soner Berberoglu

Makine Mühendisliği

103

Stefan Umuç

Bilgisayar Mühendisliği

104

Süleyman Kilci

Endüstri Mühendisliği

105

Şahin Koçyiğit

İnşaat Mühendisliği

106

Tacetdin Sevdim

Makine Mühendisliği

107

Tolga Mutlu

Endüstri Mühendisliği

108

Tolga Mutlu

Makine Mühendisliği

109

Tufan Aydoğan

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

110

Turancan Aydemir

Makine Mühendisliği

111

Tutku Çakır

Elektrik-Elektronik/Bilgisayar Müh.

112

Tutku Yaren Kayar

Makine Mühendisliği

113

Ufuk Marangoz

Makine Mühendisliği

114

Umut Taştan

Bilgisayar Mühendisliği

115

Uygarcan Arıcı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

116

Yağız Kalaycıoğlu

Makine Mühendisliği

117

Yahya Demir

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

118

Yare Naz Demir

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

119

Yusuf Akçakaya

İnşaat Mühendisliği

120

Yusuf İslam Özal

Makine Mühendisliği