Close

Dekanın Mesajı

 

 

Prof. Dr. Oğuz BAYAT 

Çağının gereklerini karşılayan bir mühendislik ve mimarlık eğitimi; dünya, ülke ve bölge ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran, üniversite-sanayi iş birliğini önceleyen, çalışkan, girişimci, yenilikçi, ekip çalışmasına yatkın ve kendini geliştirmeye açık gençler yetiştirmeyi gerektirir.

Proje bazlı gerçek saha problemlerine dönük çözüm odaklı eğitim ve uygulama ile elde edilen kazanımlar her açıdan büyük değer katmaktadır. Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi; iki yıl üst üste katıldığı “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”ndaki başarıları ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarıyla üniversitemiz için stratejisine uygun bir örnek ve gurur vesilesidir

Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik, Endüstri, İnşaat ve Makine mühendislik bölümlerinin yanı sıra Mimarlık ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde %100 İngilizce eğitim verilen Fakültemiz, öğrencileri ve akademisyenleri ile ülkemize katma değer sağlayacak yenilik ve icatların en yakından takipçisi ve ne mutlu ki öncülerinden biridir. 

Fakültemiz, eğitim-öğretim ve araştırma çalışmaları ile ulusal ve uluslararası bilime katkı sağlamaya devam etmektedir. Bu bağlamda ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak araştırma faaliyetleri, fakültemiz akademisyenlerinin yoğun çalışma ve katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Prof. Dr. Oğuz BAYAT - Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan V.

Değerli Öğrencilerimiz, bizlere her zaman info.mmf@altinbas.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.