Close

AKADEMİK BİRİMLER

Programın Amacı

 Ülkemizde yönetici koçluğu ve mentorluk alanında mesleğin ihtiyaçlarına ve gelişimine destek verecek şekilde uluslararası standartlarda tasarlanmış ve sunulan ilk yüksek lisans programıdır. 

Yönetici Koçluğu ve Mentorluk alanında mesleğin gelişimine destek veren ve iş dünyasının ihtiyaçlarına hizmet eden program, İşletme Yüksek Lisans Programı’na bağlı alt uzmanlık dalıdır.

 “Koçluk” ülkemizde 26.06.2013 tarih 28692 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak bir meslek olarak kabul edilmiştir. Avrupa Birliği nezdinde ise “self regulatory profession olarak tanınmaktadır.

Söz konusu yüksek lisans programı European Mentoring & Coaching Concil (EMCC) Turkey / (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi Türkiye) işbirliği ile tasarlanmıştır. Dolayısı ile programda sunulan koçluk ve mentorluk dersleri uluslararası standartlardadır.

Program dünya genelinde mevcut kendi alanında lider üniversitelerin sunduğu programlar da göz önünde tutularak tasarlanmıştır.

Temel işletme anabilim derslerinin yanısıra programda koçluk ve mentorluk becerileri (temel / ileri), temel psikoloji dersleri ile sistem yaklaşımı ve liderlik yetkinlikleri ile donatılmış uzmanlık dersleri sunulmaktadır.

Uygulama esaslı bir meslek olması nedeni ile öğrencilere program süresince pratik yapabilecekleri müşteri / danışanlar sağlanacaktır.

Mezunlar EMCC akreditasyonu almak için ön koşulları sağlayan bir eğitim programından mezun olmuş olacaktır.

 

Başvuru için formu doldurabilir veya 0212 3735900 / sbe@altinbas.edu.tr'den bizimle iletişime geçebilirsiniz.