Close

Müdürün Mesajı

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü <br/>Doç. Dr. Nur Banu KAVAKLI BİRDAL

Michelangelo’nun 87 yaşında söylediği düşünülen “hala öğreniyorum” (ancora imparo) sözü, günümüz insanı tarafından da değeri anlaşılan yaşam boyu eğitim ve gelişimi vurgular. Lisansüstü eğitim bu sürecin önemli bir parçasıdır.

Çağdaş lisansüstü  eğitim, bireylerin mesleki bilgilerini güncel tutmasını, yeni beceriler kazanmasını, ilgilendikleri bir konuda daha derin bilgi edinmesini, uzmanlaşmasını, aynı alanda çalışan diğer profesyoneller ve akademisyenlerle diyalog kurmasını, sosyal ağlarını güçlendirmesini ve kariyer olanaklarını arttırmasını sağlar.

Enstitümüzün başlıca hedefi, sosyal bilimlerde ve sanatta, bugünün ve geleceğin gereklerine uygun eğitimi vermektir. Sunmuş olduğumuz İşletme, Uluslararası Ticaret Hukuku, Sanat ve Tasarım, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programlarında, yenilikçi ancak sürdürülebilir bir kurum olma vizyonumuz doğrultusunda, yüksek akademik standartlardan ödün vermeden güncel konular ve uygulamaları ele almaktayız.

Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak, özgür tartışma ortamında, yurtdışı ve sektör deneyimli saygın akademisyenlerle çalışarak, mesleki birikimini arttırmak isteyen mezunları yüksek lisans programlarımızla tanışmaya davet ediyoruz.

Doç. Dr. Nur Banu KAVAKLI BİRDAL

Programlarımız hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

sbe.altinbas.edu.tr